Uszkodzony trafopowielacz i rezystory R502, R503 w układzie kontroli niskiego napięcia trafopowielacza odniesionego do prądu anodowego trafopowielacza po stronie HV.
Po naprawie trafopowielacza i wymianie rezystorów R502, R503, diody zenera nie działa układ korekcji częstotliwości H. Obraz w miarę poprawny jedynie dla najniższej rozdzielczości - prawidłowo rozciągnięty, dla pozostałych w tym obrazu kontrolnego zawężony. Dodatkowo czerwone zamiast niebieskiego tło w obrazie kontrolnym i zielone zamiast niebieskiego przy połączeniu kablem z komputerem.
Stwierdziłem złą częstotliwość 20us zamiast 31,5us prawie wszystkich przebiegów H oraz zły przebieg B+ out (noga 22 STV 7778) - zamiast impulsów o wypełnieniu kilku procent impulsy o wypełnieniu ok 80%. Przebieg ten steruje tranzystorem Q315 typ K2134 do korekcji częstotliwości (brak przebiegu na kolektorze).
Wymieniłem tranzystor Q315, tranzystory pośredniczące, kondensatory w tym układzie, układ STV 7778, dodatkowo tranzystor główny BU2525, wszystkie elektrolity i tranzystory na wyjściu trafopowielacza, układ kontroli B+ LM358, sprawdziłem pozostałe kondensatory w stanie beznapięciowym. Nie przyniosło to żadnych zmian.
Napięcie 120 V trafopowielacza zaniżone dla wszystkich rozdzielczości (75-108V), napięcie wyjściowe 70V transformatora linii zawyżone 79-83V.
Może ktoś miał podobny przypadek, proszę o pomocne sugestie, z góry deziękuję.
Po naprawie trafopowielacza i wymianie rezystorów R502, R503, diody zenera nie działa układ korekcji częstotliwości H. Obraz w miarę poprawny jedynie dla najniższej rozdzielczości - prawidłowo rozciągnięty, dla pozostałych w tym obrazu kontrolnego zawężony. Dodatkowo czerwone zamiast niebieskiego tło w obrazie kontrolnym i zielone zamiast niebieskiego przy połączeniu kablem z komputerem.
Stwierdziłem złą częstotliwość 20us zamiast 31,5us prawie wszystkich przebiegów H oraz zły przebieg B+ out (noga 22 STV 7778) - zamiast impulsów o wypełnieniu kilku procent impulsy o wypełnieniu ok 80%. Przebieg ten steruje tranzystorem Q315 typ K2134 do korekcji częstotliwości (brak przebiegu na kolektorze).
Wymieniłem tranzystor Q315, tranzystory pośredniczące, kondensatory w tym układzie, układ STV 7778, dodatkowo tranzystor główny BU2525, wszystkie elektrolity i tranzystory na wyjściu trafopowielacza, układ kontroli B+ LM358, sprawdziłem pozostałe kondensatory w stanie beznapięciowym. Nie przyniosło to żadnych zmian.
Napięcie 120 V trafopowielacza zaniżone dla wszystkich rozdzielczości (75-108V), napięcie wyjściowe 70V transformatora linii zawyżone 79-83V.
Może ktoś miał podobny przypadek, proszę o pomocne sugestie, z góry deziękuję.