stukotanie podczas włączenia
po włączeniu do sieci st-by sie świeci, po wączeniu nic nie ma tylko słychać stukotanie. przejrzałem układ zasilania, po wtórnej stronie nie ma zwarcia, po pierwotnej terz wszystko ok więc podejrzewam trafo. przy pomiarze napięc po wtórnej stronie widoczne wahania (odłączyłm dławiki za diodami po wtórnej).
mierząc karzdy element zasilacza natrafiłem na rezystor 100kΩ/2w (koło modułu przetwornicy) włączowy równolegle do głównego napięcia 300V po mostku. miał on ok 180kΩ.
podstawiłen nowy i owe stukotanie znikło. podpiołem z powrotem obciąrzenie i tv wystartował
po włączeniu do sieci st-by sie świeci, po wączeniu nic nie ma tylko słychać stukotanie. przejrzałem układ zasilania, po wtórnej stronie nie ma zwarcia, po pierwotnej terz wszystko ok więc podejrzewam trafo. przy pomiarze napięc po wtórnej stronie widoczne wahania (odłączyłm dławiki za diodami po wtórnej).
mierząc karzdy element zasilacza natrafiłem na rezystor 100kΩ/2w (koło modułu przetwornicy) włączowy równolegle do głównego napięcia 300V po mostku. miał on ok 180kΩ.
podstawiłen nowy i owe stukotanie znikło. podpiołem z powrotem obciąrzenie i tv wystartował