Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak pozbyć się skrótów do portali erotycznych?????

winston 18 Jan 2004 20:28 7260 43
SterControl
    winston
    Level 10  
    Moi synkowie weszli na jakies stronki z grami. Po tym fakcie przy każdym nastepnym uruchomieniu komputera wyskakuja mi skróty do stron erotycznych(sa tez w folderze ULUBIONE)podobnie jest ze strona startową. Każde ustawienie w trakcie trwania sesji na kompie np. na strone ONET.PL jest OK. Tylko wyłacze kompa i włącze ponownie znowu mam te skróty na pulpicie do stron erotycznych i strona główna jakaś angielska(całe szczęście już nie sexowna). Poradźcie gdzie znaleźć klucze by to wszystko wróciło do normy. Co usunąc i skąd. Usuwałem juz rzeczy z rejestru ale bez zmian po odpaleniu kompa. Mam WINDOWS NT.Stałe łącze.Bęę wdzięczny za okazaną pomoc.
  • SterControl
    winston
    Level 10  
    do józefg.
    Dziueki za podpowiedź ale nie bardzo wiem gdzie jest ten program*który to) nie znam sie kompletnie na tym. moze jakieś bliższe wskazówki??
    Dzieki.
  • SterControl
    kfiat
    Level 13  
    zobacz w katalogu windowsa jaka nazwe ma plik z podejzana ikonka (najczesciej jest sa to jakies usta lub cos w tym stylu). nastepnie wscisnij ctrl+alt+del i wylacz program o tej nazwie (zakoncz zadanie). nastepnie bedziesz ten plik mogl recznie usunac. aha najczesciej spotykalem sie z nazwa md.exe
    krzysztof gołębiowski
    Level 12  
    Programik to Ad-Aware. Jest free, warto od razu zaktualizować bazę. Najnowza wersja to chyba 6
    Misiak
    Level 11  
    Najlepszym sposobem jest wyłączenie tego w msconfig i wywalenie z katalogu windows (shift+delete, aby od razu pofrunęło daleeeeeko ). Póżniej od razu radzę instalkę konkretnego antyvira i częste skany , bo różnego badziewia jest w sieci pełno. :sm2:
    mac44
    Level 12  
    Jak niewiesz skad wziac adware to moge ci wyslac an email+ spolszczenie
    wersja personal- czyli do użytku prywatnego 'Personal free for private use'
    aby była jasnośc
    razem 2 mb
    winston
    Level 10  
    OK mac 44 będę wdzięczny. 3150(malpa)interia.pl . Jesli możesz to wal na tegp maila.
    Dzięki wszystkim za chęć niesienia pomocy, ale nie mam czegoś takiego jak msconfig. Gdy wpisuję go w pole URUCHOM" TO wyświetla mi się komunikat,że nie może odnaleźć ścieżki czy coś w tym stylu.
    mkos1
    Level 29  
    Też z tymi śmieciami walczyłem i tak jak mówili przedmówce ładnie się spisuje Ad-ware ale .... nie usuwa on wszystkiego tak samo jak niektóre programy antywirusowe.
    Część rzeczy mależy wówczas usuwać ręcznie, ...przy korzystaniu z odpowiednich narzędzi :)
    Dobrym do tego celu jest Processviewer, w którym masz możliwość podejżenia co Ci aktualnie pracuje w tle (nie wszystkie aplikacje zobaczysz naciskając <CTRL> <ALT> i <DEL> ) i ...wyłączamy podejrzane składniki.
    Drugim fajnym (napewno lepszym od msconfig'a) jest "Start-up Manager" - daje on możliwość wyłączania uruchamiania się wybranych aplikacji, które są ładowane przy starcie systemu.
    winston - programiki Ci wysłałem na maila

Pozdrawiam !
    Marek
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    winston wrote:
    do józefg.
    Dziueki za podpowiedź ale nie bardzo wiem gdzie jest ten program*który to) nie znam się kompletnie na tym. moze jakieś bliższe wskazówki??
    Dzieki.

Zainstaluj:
    http://www.lavasoftusa.com/support/download/#free
    wersja polska(nakładka):
    http://www.lavasoftusa.com/res/aaw-lang-pack.exe
    baza:
    http://www.lavasoft.de/update/refs/reflist.zip
    Pamiętaj o uaktualnieniach
    catspaw
    Level 13  
    mkos1 wrote:
    Też z tymi śmieciami walczyłem i tak jak mówili przedmówce ładnie się spisuje Ad-ware ale .... nie usuwa on wszystkiego tak samo jak niektóre programy antywirusowe.
    Część rzeczy mależy wówczas usuwać ręcznie, ...przy korzystaniu z odpowiednich narzędzi :)
    Dobrym do tego celu jest Processviewer, w którym masz możliwość podejżenia co Ci aktualnie pracuje w tle (nie wszystkie aplikacje zobaczysz naciskając <CTRL> <ALT> i <DEL> ) i ...wyłączamy podejrzane składniki.
    Drugim fajnym (napewno lepszym od msconfig'a) jest "Start-up Manager" - daje on możliwość wyłączania uruchamiania się wybranych aplikacji, które są ładowane przy starcie systemu.
    winston - programiki Ci wysłałem na maila
    Pozdrawiam !
    Marek

Nastepne przydatne programiki to HijackThis i CWShredder.
    Jakby ta cała armia programików już podesłanych nie pomogała to daj znać i go wyślę. Lub możesz sam ściągnąć z http://www.spywareinfo.com/~merijn/files/ .
    Aha jak Ci się nie uda wejść na powyższą stronę to znaczy że masz robala z tych nowszych (przekierowują połączenia z stron tego typu na localhost przy pomocy pliczku hosts)

pozdro
    stebx
    Level 17  
    Możesz mieć także tzw. dialera - programik, który przełącza kompa na numer dostępowy typu 0-700 ... ... i nabija impulsy.
    Kończy się to rachunkiem za rozmowy telefoniczne rzędu 1000 do nawet klku tysięcy zł. Radzę skoczyć na stronę www.antydialer.pl. kliknąć link Ikony dialerów i zobaczyć, czy któraś z takich ikonek nie pojawiła Ci się w tzw. zasobniku systemowym obok zegara. Jeśli tak, to ściągnij właściwy antydialer i spróbuj usunąć dialera z systemu. A wszelkie antywirusy i firewalle musisz ściągać dla WinNT chyba, że nie ma osobnych wersji dla Win9x i NT. W NT nie ma msconfig :!:
    catspaw
    Level 13  
    Oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić.
    Ale nie wydaje mi sie by to był dialer. One raczej siedzą cicho i nie zmieniaja za duzo by "ofiara" sie nie zorientowała.
    Objawy które opisałeś są klasyczne dla Tzw Hijakerów (taka odmiana trojanów).
    Tutaj powinny pomóc Ad-Aware i CWSherdder.
    Aha, polecam odpalać te programiki w trybie awaryjnym bo nowsze odmiany tych robaczków mają procedury obronne.
    Jak wykryje dzialajacego w/w oprogramowanie to wywala je po paru sekundach (zamyka proces)

pozdro
    Wolfgang15
    Level 15  
    tia a ja mam badziew czyli pasek którego się nie moge pozbyć. Nazywa się http://tefs.com/passthrough/index.html (mowi to coś komuś). Probowałem to wywalić programami Ad-Aware i CWSherdder, mks vir, panda, norton antywirus, oraz jv16 i regclener i nic żadnych rezóltatów.
    Wkurzyłem się i wywaliłem to ręcznie z rejestru i z folderu windows i z WINDOWS\system32 pod dosem to wszystko zrobiłem. Co najfajniejsze siedzi w systemie pod inną nazwą niż to się nazywa i za każdy restartem tworzy nowy plik w WINDOWS\system32 o nazwie innej niż była.
    Wkurzyłem się bardziej w msconfig wyłączyłem wszystko i co i dalej było i co najfajniejsze że nie dodało żadnego nowego procesu prócz nowego okna, a w msconfig tez nic nie doszło nowego a wszystko jest wyłączone.

Moze jestem na jakimś serwerze badziewnym zapisany i przy połączeniu mnie przeładowywuje automatycznie
    ramzees
    Level 12  
    Najlepszy sposób to właśnie jak już koledzy opisywali Ctrl+Alt+Del. zakończ zadanie i wywalamy pliki z Windowsa i mamy spokój dopuki znowu się nam coś nie zakradnie.
    winston
    Level 10  
    Dziekuje wszystkim za okazana pomoc. mam tylko pytanie dotyczace AD-Aware6.0. Przeskanowałem dysk i wyrzuciło mi na liscie 25 plików. Czy wszystkie mam skasowac. Po przeczytaniu ich nazw ustaliłem ,że sa to klucze w "regedit". Co dalej z tymi plikami. Jak rozpoznać , które usunąć?
    Wolfgang15
    Level 15  
    najlepiej usuń wszystkie- Ja tak robie i nic się nie dzieje

Czy może ktoś przeczytać mojego posta i odpowiedzieć na niego bo mnie to juz denerwuje
    mac44
    Level 12  
    Wolfgang15 wrote:

Czy może ktoś przeczytać mojego posta i odpowiedzieć na niego bo mnie to juz denerwuje

A sprawdzałeś IE Narzedzia-Opce internetowe strona startowa.

Tak na poczatek.
    Wolfgang15
    Level 15  
    sprawdzić sprawdziłem, ale nie opisałem pewnej ważnej rzeczy czyli to się dzieje tylko przy włączeniu strony domowej.

Wpisywałem jako strona główną www.google.pl i po restercie zmienia mi to znowu w http://tefs.com/passthrough/index.html?http://www.google.pl/

radze uważać na ten link bo odnosi się bezpośrednio z tym co mi się wgrało i nie wiem jak to wpłynie na inne kompy
    mac44
    Level 12  
    Wolfgang15
    Tzn Chodzi o ten qickSarch w dole przegladadarki jak ja to rozumiem ,przejrzalem kod tego i nie odnosi sie do rejestrów spróbuj w Opcjach internetowych ustaw doyślną - zastosuj.
    Napisz jak reaguje.
    Po restarcie
    Wolfgang15
    Level 15  
    za każdym restercie kompa dodaje ten link do strony domowej..

W rejestrze to było napewno (chyba że to były wpisy tylko z instalki tego badziewia bo nie zdążyłem zobaczyć)

To ma conajmniej 5 plików z których moze to cos ruszyć. Jak je usune to tworzy nowe pod nowymi nazwami
    Testowałem juz różne metody które znam( a jest kilka) i nic nie pomaga
    baters
    Level 11  
    hejka
    czy moglby mi ktos wrzucic ten programik cwshredder bo mam zlosliwa odmiane tego robala i dobija mnie totalnie :|
    dzieki z gory moj mail baters(malpa)poczta.onet.pl
    Wolfgang15
    Level 15  
    Czyli moja pozycja jest beznadziejna - nie mi ktoś pomoże
    mkos1
    Level 29  
    ramzees wrote:
    Najlepszy sposób to właśnie jak już koledzy opisywali Ctrl+Alt+Del. zakończ zadanie i wywalamy pliki z Windowsa i mamy spokój dopuki znowu się nam coś nie zakradnie.

Niestety, wszystkich aplikacji pracujących w tle systemu nie masz w tym okienku więc ich ...nie wyłączysz tą metodą.
    Tak jak wcześniej pisałem proponuję uzyć do ich podglądu (i ew. wyłączania) programiku ProcessViewier - tylko nie wyłączajcie wszystkiego bo system się "posypie" ;)
    Widząc podejżane aplikacje możesz np przy użyciu StartUpManagera wyłączyć ich uruchamianie się ze startem systemu.
    Jeśli ktoś z Was chce się pobawić to mogę przesłać w/w programiki albo .... poszukajcie ich w sieci - powinny gdzieś chyba być.

Pozdrawiam !
    Marek
    kursant
    Level 18  
    Wszystko czego potrzebujesz aby usunąć to świństwo napisał Ci józefg masz tam aplikację uaktualnienie do wersji polskiej i aktualną bazę danych.
    Trzeba to pobrać z sieci zainstalowć i uaktualnić. To jest pewna metoda aby usunąć wpisy w rejestrze systemu, trzeba tylko ustawienia Adware wybrać nie te domyślne ale samemu poustawiać aby program wyszukał "wszystko" co jest niepotrzebne w Twoim komputerze!
    whats_upp
    Level 18  
    [quote="jozefg"]Zainstaluj Ad-Aware6.0 freeware i przeskanuj komputer

http://www.lavasoftusa.com/support/download/

Wywalisz tym wszystkie wtyczki

jozef ja to mam i przeskanowalem ale ciagle dokladnie o 01.00 odpala mi sie stronka erotyczna i niewiem co zrobic
    vymiathatch
    Level 31  
    sprobuj tak: wejdz na pasek startu kliknij uruchom nastepnie wpisz "msconfig" dalej autostart i wez odznacz te podejrzane linki z tymi stonkami. poz vymiathatch