Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kx-tea 308pd - język polski

19 Kwi 2008 13:55 13183 39
  • Poziom 10  
    mam problem z oprogramowaniem chodzi o przetłumaczenie z j.ang.na j.polski
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    Nic bardziej błędnego. Sam używałem polskich tłumaczeń instrukcji programowania. A te "polskie" centrale to niezwykle często są wyposażane w beznadziejne tłumaczenia z niemieckiego lub angielskiego przez tłumaczy nie znających polskiej terminologii technicznej.
    A tak generalnie: UCZMY SIE JĘZYKÓW...
  • Poziom 10  
    instrukcje mam po polsku ale chodzi o program
  • Poziom 16  
    No to szanowni koledzy muszę Was zmartwić - Panasonic MA oprogramowanie do TEA308 w języku polskim i do innych modeli również. Fakt nie jest dostarczane wraz z centralą, ale wystarczy zgłosić się do firmy, w której była kupowana centrala - powinni udostępnić tłumaczenie.

Druga rzecz - nie staramy się proszę Państwa być alfą i omegą - przeglądu mercedesa przeciętny Kowalski sobie sam nie robi. Ja wiem, że każdy by chciał sobie zaprogramować centrale bo sobie da rade i nikt mu nie wmówi, że nie będzie w stanie tego uczynić. Przecież po to zostały wymyślone autoryzacje (autoryzowany instalator) żeby klient miał pewność, że jak zaprogramuje to taki instalator, to ów centrala danego producenta będzie wykorzystywała pełne jej możliwości. Centrala to nie zabawka - tutaj przy jej programowaniu trzeba mieć doświadczenie i wiedzę.

I trzecia - ostatnia rzecz - przypominam, że produkt Panasonica nie jest kierowany tylko i wyłącznie na rynek Polski - jest on kierowany na rynek całego świata. W przeciwieństwie do Slicana, który prowadzi dystrybucję TYLKO na Polskę.

W końcu mercedesy też nie mają nawigacji w języku Polskim.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Proszę o podpowiedź jak (to wiem) ale którym nr.rozkazu można ustawić czasy day/night/lunch mam trudności z językiem i nie mogę znaleźć w spisie.Już jestem wdzięczny
  • Poziom 10  
    @kangoo1
    Dzięki za instrukcję w języku polskim.

Aby dopełnić temat zamieszczam spolszczenie (polski plik językowy) do programu do obsługi centralki - Panasonic KX-TEA308 Maintenance Console v3.0.

Może przyda się komuś do zabawy z centralką :)

Instrukcja instalacji:
    - Zainstaluj program Panasonic KX-TEA308 Maintenance Console v3.0 (np. z CD dołączonego do centralki - plik KXTEA308Console.exe)
    - Pobierz i rozpakuj zamieszczoną paczkę KXTEA308_MC30_PL.zip
    - Skopiuj plik Language.ini do katalogu z plikiem językowym i zastąp istniejący plik, domyślnie:
    C:\Program Files\Panasonic\KX-TEA308 Maintenance Console\LANGUAGE\BRITISH\
    - Uruchom KX-TEA308 Maintenance Console i ciesz się polskojęzycznym interfejsem

Przetestowane na:
    - systemie operacyjnym MS Windows XP Home Edition SP2 PL
    - centralce telefonicznej Panasonic KX-TEA308PD
    - programie Panasonic KX-TEA308 Maintenance Console v3.0.0.0 (wybrany podczas instalacji programu typ centralki PD, połączenie poprzez port USB)
  • Poziom 10  
    Co mi po samym tłumaczeniu. Potrzebuję programu do tego modelu.
    Czy soft od KX-TES824 będzie pasował do 308-ki?
  • Poziom 10  
    Witam
    Pilnie potrzebuję instrukcji do kx-tea308 po polsku .niestety nie mogę pobrać jej z linku bo mam za mało punktów . Jak by ktoś mógł wysłać mi ją na meila z góry dzięki e-mail slawus86(malpa)onet.eu
  • Poziom 33  
    instrukcji obsługi czy instalatora .... ? a poza tym, jako początkujący i masz mało punktów niestety albo ja wykupisz albo udzielisz jakichś sensownych odpowiedzi wtedy elektroda cię wynagrodzi .... ;)
  • Poziom 10  
    Witam. Mam pytanie czy nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować centralę KX-KEA308 w szafie rack w pozycji leżącej ? Wydaję się, że nie powinno być problemu ale wolę się upewnić.
    Jestem na etapie planowania sieci teleinformatycznej w mojej małej kancelarii i chciałbym aby wszystko było w jednym miejscu - sieć LAN i sieć telefoniczna.
    Poza tym chciałbym się jeszcze upewnić, czy ta centrala oferuje CLIP i zapowiedź powitalną. Na pewno obsługuje ATS'y a jest mi to niezbędne. Classic 12 i PM-08 Slicana tego nie potrafią.
    Dziękuje za wszelką pomoc i sugestię.
  • Poziom 27  
    Można bez obaw montować tę centralę w szafie w pozycji leżącej.
    Centrala ma wbudowaną identyfikację na liniach wewnętrznych. Należy ją tylko włączyć. Aby identyfikacja zadziałała z miasta trzeba dokupic kartę obsługującą 3 linie jednocześnie.
    W standardzie centrala ma 1 kanałową funkcję DISA, zapowiedzi słownych można nagrać max 8 o łącznym czasie trwania 3 minut. Można również uruchomic 3-poziomowego automatycznegop operatora z 1 cyfrowym wybieraniem.
    RP
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź. Identyfikacja z linii miejskich nie jest mi aż tak bardzo potrzebna. Ważnym jest aby była identyfikacja wewnątrz biura i możliwość obsługi telefonów systemowych.
    Jeszcze tylko dwa pytania:
    DISA 1 kanałowa oznacza, że jest tylko jedne poziom zapowiedzi - "Dzień dobry .... " bo takie coś w zupełności spełni moje oczekiwania ?

Planuje listwę zasilającą w szafie rack podpiąć bezpośrednio do zasilacza UPS. Do tej listwy chcę również podpiąć centralkę - rozumiem, że tu również nic nie stoi na przeszkodzie przy założeniu, że UPS "udźwignie" przez te kilka minut wszystko co będzie pod niego podłączone ? Chodzi o sytuację gdzie w trakcie rozmowy zaniknie prąd bo z tego co się orientuję ATS'y nie wymagają oddzielnego zasilania podłącza się do nich tylko kabel telefoniczny - wszystko więc powinno chodzić bezproblemowo?
  • Poziom 27  
    Telefony systemowe mają identyfikację wewnetrzną niezależnie od CLIP. Dlatego międzyinnymi są systemowe. CLIP dotyczy tylko aparatów standardowych; np bezprzewodowych.
    Co do funkcji DISA to jeden kanał oznacza jedną rozmowę w jednej chwili a nie jeden poziom. Jednocyfrowe wybieranie przy włączonym AA jest 3-poziomowe. Na przykład Dzień dobry wybierz 1 aby..., wybierz 2 aby..., wybierz 3 aby i td.
    Można oczywiście dołożyć karte dodatkowego kanału zwiększaj jeszcze łączny czas zapowiedzi do 6 minut. Wtedy będzie można w obsłuzyć dwie rozmowy na dwóch miastach jednocześnie.
    Centralka ta pobiera bardzo małe ilości energii więc praca na UPSie nie powinna być problemem. Pytanie jaką ilość prądu będą pobierać pozostałe urządzenia? Ale krótkie zaniki zasilania przy UPS-ie pracującym "lineinteractive" nie powinny być zauważalne.

RP
  • Poziom 15  
    instalatorPBS napisał:

Można oczywiście dołożyć karte dodatkowego kanału zwiększaj jeszcze łączny czas zapowiedzi do 6 minut. Wtedy będzie można w obsłuzyć dwie rozmowy na dwóch miastach jednocześnie.

RP

Źle - KX-TEA308 nie ma możliwości dołożenia karty dodatkowego kanału DISA.
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Dokonywałem wyboru pomiędzy centralkami Platan Classic Mini, Slican PMS-08 i właśnie KX-TEA308PD. Z tego co wynika z informacji jakie udało mi się znaleźć w internecie oraz z porad ludzi, którzy zajmują się tym na co dzień - między innymi Was - Panasonic wydaje się najrozsądniejszym wyborem.
  • Poziom 27  
    Kolega Marynat oczywiście ma rację. Ta centrala nie obsługuje dodatkowej karty DISA. Tak to jest, jak niedokładnie czyta się nagłowki a TEA i TES to jednak nie to samo. Oczywiście moja wina.
    RP
  • Poziom 10  
    Witam posiadam centralkę KX-TEA 308 potrzebuję instrukcji po polsku ale mam za mało pkt żeby ją pobrać z tej strony pomoże mi ktoś ? Z góry dziękuję mój e-mail 1986slawus(malpa)wp.pl
  • Poziom 2  
    Dzieki za skany przydały się.
  • Poziom 9  
    Witam,

Panowie poszukuję Maintenance Console do KX-tea308. Pomoże ktoś?
    Mój email: tfrygiel(malpa)gmail.com

Będę bardzo zobowiązany,

Z pozdrowieniami,

Tomasz Frygiel
  • Poziom 11  
    kangoo1 napisał:
    W zalaczeniu instrukcja po polsku - zeskanowane 168 str. moze komus bedzie potrzebna:)

Czy to jest instrukcja użytkownika czy instalatora?
    Potrzebuję przeprogramować dzwonienie wewnętrznych gdy przychodzi rozmowa zewnętrzna (obecnie dzwonią mi wewnętrzne, a chciałbym aby dzwoniły trzy i nie wiem jakim programem dorzucić trzeci wewnętrzny).
    Może ktoś podpowie?
    Pozdrawiam,
    ROBAK75
  • Poziom 1  
    Witaj ja chetnie sie zapisze na ta instrukcje
  • Poziom 2  
    Witam to mój pierwszy post na elektroda. Dziękuję wszystkim którzy uczestniczyli w tym temacie. Informacje bardzo się przydały. Mogę podpowiedzieć, że udało mi się z sukcesem wgrać sterowniki USB oraz spolszczenie oprogramowania do Windows 7. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Czy jest możliwość identyfikacji numerów LM na telefonie systemowym na tej centrali bez zainstalowanej karty CLIP ?
  • Poziom 27  
    Też trochę, żałuję ale niestety nie i nie ma znaczenia czy standardowy telefon czy systemówka.
    Karta CLIP dla miasta musi być.
    RP
  • Poziom 10  
    a czy dla wersji VER 1.0.6 (Y891AE05712)PD
    będzie pasowała KX-TE82494 czy musi być ta starsza z końcówką 93 ?
    Ewentualnie czy da się wgrać nowy soft do tej centrali i gdzie go szukać?

• Poziom 11  
    Panowie mam pytanie, ściągnąłem z centrali w kwietniu zeszłego roku dane, chciałem się dziś połączyć z centralą i prosi o podanie hasła, jak je można skasować albo przywrócić do standardu "1234"