Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd przy flashowaniu i backupie U600

kukunamuniuu 21 Apr 2008 11:45 1817 21
    kukunamuniuu
    Level 13  
    Witam. Mam UST podczas robienia backupa lub flashowania za każdym trazem wyświetla się błąd Unknow error i to w połowie procesu albo przy 25%, czym to może być spowodowane? już drugiego u600 uwaliłem bo myślałem że z poprzednim było coś nie tak. Z gory dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
    adal_bdg
    Level 14  
    a baterie masz naładowane na full?
    Mustangoo
    Level 21  
    Bateria na full i sprobuj wgrac innego softa. U mnie sie dzieja jakies czary mary pod ust-pro. Sciagam soft z suportu i czasem sie wysypuje w polowie, a inny (sciagniety z tego samego suportu) smiga pierwsza klasa.
    kukunamuniuu
    Level 13  
    O ile się nie mylę do flashowanie u600 UST nie potrzeba baterii. Spróbowałem innym flashem to zawiesza się na ekranie startowym
    Mustangoo
    Level 21  
    A wylacz UST PRO i wlacz ponownie.
    kukunamuniuu
    Level 13  
    Nic nie pomaga wyświetla się cały czas: Unknown error, Code : TOO
    zeezoo
    Level 26  
    U600 uwalonego przez UST niestety nie udalo mi sie postawic tym samym BOX'em - Wgrywalem wszystkie mozliwe wersje i robilem resety. Niestety zawsze zawieszal sie na ekranie startowym. Pomoglo stare, poczciwe tornado.

Teraz mam na wszelki wypadek NS PRO i powiem szczerze, ze jest duzo lepsze od UST - stawia od strzala telefony utrupione przez boxa od Vahida ;)

Pozdrawiam
    zeezoo
    kukunamuniuu
    Level 13  
    A jak się połączyć z ufs 3? Mam oryginalne ufs+hwk i nie mogę się połączyć ani u600 ani e900 wyświetla się komunikat failed to enter test mode, robię tak jak mi program karze czyli z baterią i włączonym telefonem, używam kabla UST v304
    komismaja
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To są inne kable, także albo zakup nowy do ufsa albo zrób albo przerób
    kukunamuniuu
    Level 13  
    A optiflashem da radę?
    komismaja
    Jeżeli Ci opti zaakceptuje emulowany com ust to da radę
    kukunamuniuu
    Level 13  
    A jak się emuluje port? Optiflash mi wykrywa tylko jak włącze telefon podłącze kabel ustawię na samsung studio i wyjmę baterię, tylko w tym problem że samsung się zawiesza na logo startowym i wtedy w opti flash wyświetla się err_com

Dodano po 10 [minuty]:

Udało mi się połączyć z optiflash ale po wgraniu softu nadal się wiesza na ekranie startowym, nie wiesza się jedynie w ust przy opcji repair ale wtedy imei się zmienia
    poochone
    Przczytaj dobrze manuala bedziesz wiedziec co i jak zrobic z tym telefonem a nie jak wyskoczy ci jakis problem to odrazu piszesz na elce. W manualu masz opisane wszystko
    kukunamuniuu
    Level 13  
    Spoko tylko robiłem już wszystko co możliwe w ust próbowałem 4 różne flashe, próbowalem optiflashem i dalej to samo
    poochone
    Jezeli ci sie nie wiesza po zrobieniu repair, to zrob to a pozniej zrob mu imei i po problemie
    kukunamuniuu
    Level 13  
    Żeby wszystko było takie proste to by fajnie było, gdy robię repair imei przez ust wyświetla się błąd zabezpieczeń

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

Udało mi się zrobić fullbackup optiflasharem ale po wgraniu go do uwalonego samsunga nadal to samo czyli zawiecha na ekranie startowym
    fokus73
    Level 27  
    U600 pod UST2 flashowanie idzie bez baterii. Wgraj jakiegoś flasha z supportu np. 27 i powinno postawić bo nie podejrzewam że to HW jeśli telefon był ok .
    kukunamuniuu
    Level 13  
    Wgrywałem 5 różnych flashy we wszystkich taki sam problem czyli zawiecha na ekranie startowym tylko przy użyciu repair telefon się włącza ale imei jest 0000046xxxxxxxxx coś takiego.
  • Helpful post
    delta.olkusz
    Level 20  
    Sciagnij sobie flasha do U600B i sprobuj wtedy, powinno pomoc. Tutaj masz oznaczenie z PL U600BXXGK2.
    kukunamuniuu
    Level 13  
    Ok właśnie się flashuje dam znać jak poszło, rozumiem że ma flashować bez zaznaczonego repair? Bo tak zrobiłem

Dodano po 3 [minuty]:

A jeśli będzie działać na flashu B to jak naprawię imei? na supporcie jest tylko imei_repair do u600 który jak wgrywałem bez opcji repair to telefon nie wstawał a znią nadal było to samo czyli imei zmieniony

Dodano po 4 [minuty]:

Telefon wstał bez opcji repair ale jak teraz naprawić imei bo 00440001693000802 nie za bardzo klientowi się spodoba, i dlaczego działa na u600b skoro przed wgrywaniem sprawdziłem i nie był to u600b

Dodano po 46 [minuty]:

Ok imei mam już naprawiony wszystko śmiga, dzięki za pomoc
    komismaja
    To jeszcze dopisz co zrobiłeś i zamknij temat po podziękowaniach
    kukunamuniuu
    Level 13  
    Po wgraniu flasha od u600B okazało się że przy funkcji zmiany imei w UST już się nie pokazuje błąd zabezpieczeń Tylko w UST też trzeba wybrać u600B Do tej pory nie wiem jak to się stało że po wpisaniu *#1234# był zwykły u600 a teraz działa na u600b i da się wreszcie imei zmienić, no cóż ale telefon dziala więc to jest najważniesze. Pozdrawiam