logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak sprawdzić i skalibrować METEX-NDN M3800 z nieprawidłowymi pomiarami?

Kamilo16 21 Kwi 2008 17:39 1074 6
REKLAMA
  • #1 5061266
    Kamilo16
    Poziom 16  
    Posty: 250
    Pomógł: 5
    Ocena: 46
    Witam.... Posiadam METEXA-NDN M3800 i sądzę że jego pomiary nie są dokładne to znaczy za duże..... podczas gdy mam rozładowaną baterię i świeci kontrolka to w gniazdku pokazuje nawet 300V..... jak go mogę sprawdzić samemu? sprawdzałem z innym metexem i tamten miał mniejsze pomiary..... bardzo proszę o pomoc.... może wiecie gdzie go mogę przetestować? albo może o jakiś serwisie co tym się zajmuje? bardzo proszę o pomoc

    Moderowany przez oldboy:

    Przeniesiono z działu Warsztat

  • REKLAMA
  • #2 5062106
    Paweł Es.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6981
    Pomógł: 1236
    Ocena: 693
    Może najpierw włóż świeżą baterię i dpoiero porównaj wskazania
  • REKLAMA
  • #3 5062512
    Kamilo16
    Poziom 16  
    Posty: 250
    Pomógł: 5
    Ocena: 46
    no zrobię jeszcze tak.... ale tym sposobem bym nie nadążał na baterie bo tu nawet małe spadki mają wpływ na wskazania miernika...... tak mi się zdaje bo mam prawie nową baterię
  • REKLAMA
  • #4 5063241
    Paweł Es.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6981
    Pomógł: 1236
    Ocena: 693
    To raczej wygląda na uszkodzenie miernika, a konkretnie scalaka w nim siedzącego, jeżeli jest na gwarancji to się udaj z nim do serwisu a jeżeli nie to też (tyle, że cena będzie wyższa)
  • #5 5063314
    Kamilo16
    Poziom 16  
    Posty: 250
    Pomógł: 5
    Ocena: 46
    no gwarancji nie mam na niego niestety....... a ile mogą chcieć za naprawę tego multimetra?
  • REKLAMA
  • #6 5064684
    oj
    Poziom 42  
    Posty: 6632
    Pomógł: 788
    Ocena: 480
    Zapytaj w NDN
  • #7 5066421
    Kamilo16
    Poziom 16  
    Posty: 250
    Pomógł: 5
    Ocena: 46
    no jutro przedzwonię na serwis i się dowiem.... a oddawał ktoś może już multimetr do takiego serwisu?

Podsumowanie tematu

✨ Posiadacz miernika METEX-NDN M3800 zgłasza problem z nieprawidłowymi, zawyżonymi pomiarami napięcia, szczególnie przy niskim poziomie baterii, gdzie miernik wskazuje nawet 300V w gniazdku. Sugerowano wymianę baterii na świeżą i ponowne porównanie wskazań z innym miernikiem METEX, jednak problem utrzymuje się mimo prawie nowej baterii. Wskazano, że przyczyną może być uszkodzenie układu scalonego miernika. W przypadku braku gwarancji zaleca się kontakt z serwisem producenta NDN, choć naprawa może być kosztowna. Użytkownik planuje skontaktować się z serwisem NDN w celu uzyskania informacji o możliwości testowania i naprawy urządzenia.
Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.
REKLAMA