logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Matlab-rysowanie przebiegu za pomocą kursora(rada,pomoc).

mazi35 21 Kwi 2008 21:19 1559 1
REKLAMA
  • #1 5062289
    mazi35
    Poziom 17  
    Posty: 278
    Ocena: 5
    Witam,
    Nie jestem zbyt biegły w Matlabie. W jaki sposób zabrać się do tak postawionego problemu?
    Chodzi o to, że mam wykres (axes), po skierowaniu kursora na obszar axes zmienia się jego kształt i teraz kluczowe zadanie: za pomocą czego najprościej rozpocząć rysowanie. Ma to polegać na rysowaniu dowolnego kształtu(chodzi o krzywą, która będzie funkcją, z której oblicza się FFT-ale mniejsza z tym).Najważniejsze jak się zabrać do samego procesu rysowania?
    Znalazłem polecenie Currentpoint dla axes czy figure w Helpie, ale czy ktoś może tak na chłopski rozum pomóc?
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 5063961
    sanwa
    Poziom 14  
    Posty: 171
    Pomógł: 7
    Ocena: 10
    Witam

    Można na przykład odczytać pozycję pewnej ilości "punktów-kliknięć", a potem pomiędzy nimi poprowadzić krzywą (gładko "spline", albo interpolacja wielomianowa, a jeżeli łamana, to interpolacja i "line").

    Pozdrawiam
    Sanwa
REKLAMA