logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot 206 - alarm włącza się przy zamykaniu z pilota, zamki nie działają poprawnie

elektor18 23 Kwi 2008 18:45 1379 8
REKLAMA
  • #1 5069704
    elektor18
    Poziom 18  
    Posty: 351
    Pomógł: 14
    Ocena: 18
    Mam nastepujacy problem:
    Kiedy zamykam auto z pilota zalancza sie alarm ale zamki centralne sie nie zamykaja, tzn zamykaja i otwiraja odrazu.Potem jak wylacze alarm pilotem to znow nastepuje otwarcie (i tak otwartego) zamka jednak alarm wcale sie nie wylancza....Jak temu zaradzic????
  • REKLAMA
  • #2 5069727
    andrzej0769
    Poziom 20  
    Posty: 317
    Pomógł: 26
    Ocena: 163
    prawdopodobnie któryś z siłowników jest przyblokowany
  • REKLAMA
  • #3 5069788
    damian0303
    Poziom 11  
    Posty: 43
    Ocena: 5
    No może być to wina siłowników, albo masz jakiś błąd w komputerze, który źle przetwarza dane wysłane z pilota i włącza alarm...
    Takie błędy czasem powstają... np. jeśli zredukujesz bieg o dwie pozycje i dociśniesz odrazu pedał do podłogi. albo zimny silnik kręcisz zaraz po uruchomieniu na wysokich obrotach...
    W moim seacie paliła się ciągle kontrolka uszkodzonegoABS, które było sprawne, powodem było to, że kiedyś wymieniałem spaloną żarówkę obrotomierza i nie wyjąłem kluczyka ze stacyjki...
  • #4 5069970
    elektor18
    Poziom 18  
    Posty: 351
    Pomógł: 14
    Ocena: 18
    Ale jak wcisne zamkniecie od wewnatrz to sie zamknie...A z klucza nie.
  • REKLAMA
  • #5 5070208
    autkom

    Poziom 17  
    Posty: 336
    Pomógł: 6
    Ocena: 105
    Uszkodzony któryś z siłowników c-z.
    Konto firmowe:
    Autkom-serwis
    Szosa Baranowicka 83, Białystok-Grabówka, 15-523 | Tel.: 506-XXX-XXX (Pokaż)
  • REKLAMA
  • #6 5141553
    elektor18
    Poziom 18  
    Posty: 351
    Pomógł: 14
    Ocena: 18
    Przeczyściłem zamek od strony pasażera i nic to nie dało...Jeszcze raz napisze jaka jest obecna sytuacja:
    jak zamknę (zablokuję) drzwi od strony pasażera to potem od strony kierowcy mogę z kluczyka zamknąć resztę zamków i tak samo otworzyć, jednak po otwarciu (bo otwiera się też od strony pasażera) zamknąć już nie da rady...zamek "odbija".
  • #7 5144395
    gzresieknysa
    Poziom 20  
    Posty: 511
    Pomógł: 36
    Ocena: 115
    Do wymiany masz zamek w drzwiach pasażera. Wewnątrz są mikrostyki i jeden z nich jest uszkodzony. Przez to nie ma informacji o zaryglowaniu zamka drzwi pasażera i występuje efekt opisany przez Ciebie.Warto sprawdzić też instalację drzwi czy są przejścia za słupek.
  • #8 5151338
    elektor18
    Poziom 18  
    Posty: 351
    Pomógł: 14
    Ocena: 18
    No chętnie bym wymienił te mikrostyki ale te zamek wygląda na nie rozbieralny...próbowałem sie dobrać do niego ale bez powodzenia..A jak zamykam od str. kierowcy to widac i slychac ze tamten od str kierowcy próbuje sie zamknac.
  • #9 5152270
    gzresieknysa
    Poziom 20  
    Posty: 511
    Pomógł: 36
    Ocena: 115
    Co do rozbierania tego zamka to raczej jest niewykonalne bo elektryka jest "szczelnie" zamknięta i rozbiórka nie wchodzi w grę.
    Pozostaje wymiana zamka, lub dołożenie uniwersalnego siłownika i odpięcie styczników ,ale przy takiej opcji tracisz krańcówkę drzwi. Oczywiście jest to do zrobienia (ta krańcówka) ,ale czy to ma sens?
    Ja wymieniłbym zamek.
    Jak chcesz mieć na 100% pewność ,że to właśnie ten zamek to odłącz złącze i spróbuj zamknąć auto. Jak się zamknie normalnie to przyczyną jest jest właśnie ten odpięty zamek.
    A jak wyglądają połączenia między drzwiami a nadwoziem? Masz przejścia ?

Podsumowanie tematu

✨ W Peugeot 206 pojawia się problem z centralnym zamkiem i alarmem: po zamknięciu auta pilotem alarm się włącza, ale zamki centralne natychmiast się otwierają i nie działają poprawnie. Po wyłączeniu alarmu pilotem zamki ponownie się otwierają, a alarm nie wyłącza się prawidłowo. Przyczyną może być uszkodzony siłownik centralnego zamka lub błąd w komputerze pojazdu, który błędnie interpretuje sygnały z pilota. Zamknięcie drzwi od wewnątrz działa poprawnie, natomiast z kluczyka nie. Czyszczenie zamka od strony pasażera nie rozwiązało problemu. Uszkodzenie mikrostyków w zamku drzwi pasażera powoduje brak sygnału o zaryglowaniu, co skutkuje opisanym zachowaniem. Zamek jest szczelnie zamknięty i nie nadaje się do rozbiórki, dlatego rekomendowana jest jego wymiana. Alternatywnie można zamontować uniwersalny siłownik i odłączyć mikrostyki, jednak wiąże się to z utratą funkcji krańcówki drzwi. W celu potwierdzenia diagnozy można odłączyć złącze zamka i sprawdzić, czy auto zamyka się prawidłowo. Warto również zweryfikować stan instalacji elektrycznej i przejścia przewodów między drzwiami a nadwoziem.
REKLAMA