Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

206 Peugeot, zamki się same otwierają!

krzych88 07 Kwi 2007 18:49 3174 8
  • #1 07 Kwi 2007 18:49
    krzych88
    Poziom 9  

Witam! Mam peugeota 206 2001r. z alarmem i c.z. Otóż problem jest następujący:
    Samochód sam się otwiera, nawet gdy są włączone alarmy, to tylko się zamki otwierają i po wejściu do auta zaczyna wyć alarm. Zaczęło się to w zeszłym roku w wakacje, czasami się otwierał, przez zimę był spokój i teraz znowu się robi ciepło to auto się otwiera. Chciałem dodać właśnie to, że zauważyłem, że reaguje on na słońce, bo gdy stoi w garażu to auto się nie otwiera. Jak jest gdzieś na parkingu na słońcu, to się coś nagrzeje i otworzy zamek. Proszę o pomoc! Z góry dzięki!

0 8
  • #2 07 Kwi 2007 20:56
    Andrzej Kozyr
    Poziom 13  

Posprawdzaj złącza najpierw czy są ok .

0
  • #3 07 Kwi 2007 22:44
    krzych88
    Poziom 9  

Myślę, że tak, dociskałem już wszystko, ale to nie będzie wina złącz skoro, gdzieś temperatura odgrywa rolę... :/

0
  • #4 08 Kwi 2007 00:06
    lucik
    Poziom 17  

Sprawdź wiązki pomiędzy drzwiami a nadwoziem. Często pękają przewody.

0
  • #5 08 Kwi 2007 19:12
    krzych88
    Poziom 9  

Hmmm, sprawdzę to we Wtorek, może jeszcze ktoś ma jakieś inne sugestie?

0
  • #6 08 Kwi 2007 22:20
    ociz
    Moderator Samochody

skoro już piszecie o tym porąbanym samochodzie to napisze z czym ja sie w nim spotkałem, jest tak że centralny zamyka się i otwiera pilotem - niby wszystko ok, ale jak się poczeka kilka minut po zamknięciu to już się z pilota nie otworzy, a drugi problem jeszcze dziwniejszy bo czasem jak się otworzy któreś dzwi czy klapę to się na chwilę włącza tylna wycieraczka, może ktoś z was ma jakiś pomysł o co tam chodzi bo wszyscy elektycy w okolicy(włącznie ze mną) mają już dość tego samochodu :)

0
  • #7 09 Kwi 2007 22:46
    lucik
    Poziom 17  

Zobacz wiązkę tylnej klapy. Czasem tym "porąbanym samochodom" pomaga odłączenie akumulatora na kilkanaście minut.

0
  • #8 13 Kwi 2007 21:57
    hybryda 2000
    Poziom 14  

jak sie nie wie to i samochod porabany 1.wycieraczki,uszkodzony styk
    stop w silniku wycieraczki 2pilot wlozyc klucz do stacyjki na 2 pozycje przytrzymac 10 sek.zamknieta klodka na pilocie wylaczyc zaplon i sprawdzic pilota jesli powtorka wymienic radio hf wprzelaczniku zespolonym lub kompletny przelacznik 3 c.zamek obserwowac zachowanie ciegien zamkow drzwi przednich jesli brak rezultatu wyregulowac\podciagnac\zqamki drzwi tylnych
    spokojnej pracy

0
  • #9 13 Kwi 2007 23:19
    zbyniuś
    Poziom 26  

Miłej zabawy z radiem HF oraz obserwacją cięgien. I ten styk w silniczku oby zadziałał.

0