Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto-Radio MID podłączenie.

mos5 23 Kwi 2008 22:42 6946 7
  • #1 23 Kwi 2008 22:42
    mos5
    Poziom 24  

Na których pinach złącza ISO w tym aucie znajdują się przewody szyny CAN.

0 7
  • #3 23 Kwi 2008 23:52
    mery5
    Poziom 15  

Dziękuję za radę .Tą stronę już przerabiałem- za dużo alternatyw. Czekam na pewną i jednoznaczną podpowiedz.

0
  • #4 24 Kwi 2008 00:15
    miniu1
    Poziom 21  

To zależy, czy masz radio od tzw. PUNTO "dwójki", czy od tzw. PUNTO "trójki". Radio od "dwójki" ma CAN w złączu u góry - tam, gdzie są wyjścia do zmieniarki, ale nie pamiętam, które piny. Nowsze radia - te od "trójki" mają CAN w kostce zasilającej - też niestety nie pamiętam, które piny. CAN od dwójki "nie gada" z CAN-em od "trójki" i na odwrót - sprawdzone praktycznie.
    Jak znajdę trochę czasu, to poszperam w schematach i napiszę dokładniej.

0
  • #5 24 Kwi 2008 21:45
    mos5
    Poziom 24  

miniu1 masz rację.Sprawdziłem dzisiaj ,złącza Can znajdują się na pinach 1 i 2 złącza C czyli tego na samej górze. Radio mam od tzw. "dwójki".
    Mam jeszcze jeden problem czy w moim Punto w którym nie mam złącza-wtyku "C "z CAN-em mogę wyprowadzić szynę Can tak żeby podłączyć radio MID.Jeśli tak to skąd z jakiego obwodu najbliżej radia i czy w aucie trzeba coś przekonfigurować żeby widzialo się z radiem?

1
  • Pomocny post
    #6 24 Kwi 2008 23:07
    miniu1
    Poziom 21  

Najbliżej jest zestaw wskaźników i ma tylko jedną wtyczkę. Przewody CAN to, o ile dobrze pamiętam różowo-czarny i różowo-biały. Parę radyjek tak podłączałem.
    Który jest CAN-H, a który CAN-L nie pamiętam, ale nic się nie stanie, jak się podłączy odwrotnie - po prostu nie zadziała.

0
  • #7 24 Kwi 2008 23:51
    mos5
    Poziom 24  

Jeśli nie poradzę sobie w inny sposób odszukam te przewody i spróbuję podłączyć CAN.Mam AUTODATE, postaram się tam upewnić co do kolorystyki kabli.
    Bardzo dziękuję.

0
  • #8 09 Maj 2008 23:29
    mos5
    Poziom 24  

Radio pracuje,zasłużone pomógł dla miniu1 . Zamykam temat.

0
  Szukaj w 5mln produktów