logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Nokia 3110 nie akceptuje karty SIMPLUS - co może być przyczyną?

scss 01 Paź 2002 12:57 3459 6
REKLAMA
  • #1 49550
    scss
    Poziom 17  
    Posty: 337
    Ocena: 37
    Hej! Jak w temacie:Tel Nokia 3110 nie chce działać z kartą SIMPLUSA!
    Wypisuje komunikat: KARTA SIM ODRZUCONA.
    Co dziwne z innymi kartami(era,idea) nie ma problemu-telefon działa.
    Ten simplus kt., nie chcve działac w tej cholernej Nokii3110 w każdym innym telefonie działa bez problemu!
    CZY KOŚ MI MOŻE POMÓC I POWIEDZIEĆ O CO W TYM CHODZI!
    Dzięki za podpowiedzi.Nara
  • REKLAMA
  • #2 49620
    jerry77
    Poziom 26  
    Posty: 1063
    Pomógł: 18
    Ocena: 31
    To jest karta nowego typu, której nie rozpoznają niektóre starsze aparaty.
  • REKLAMA
  • #3 50005
    wn
    Poziom 13  
    Posty: 79
    Ocena: 1
    W tej nokii i w ericssonach 628/688/768 nie można korzystać z simplusów,
    które mają zablokowane połączenia wychodzące (0 na koncie lub czas minął) :) . Doładuj simplusa na innym telefonie albo wcześniej spróbuj jakiegoś działającego od kolegi/koleżanki - raczej będzie działać.
  • #4 50054
    qman
    Poziom 12  
    Posty: 19
    Jeżeli jest to nowy SIMPlus to moze to byc karta PlusMEGA o zwiekszonej pojemnosci, z ktora starsze telefoniki maja duze problemy.
    Jezeli jest to stary SIMPlus to moze byc juz deaktywowany (minął czas doładaoania i został wyłączony).
  • REKLAMA
  • #5 50069
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2694
    Pomógł: 45
    Ocena: 195
    qman napisał:

    Jezeli jest to stary SIMPlus to moze byc juz deaktywowany (minął czas doładaoania i został wyłączony).

    Ale napisał że w innym telefonie śmiga. Więc wyłaczona nie jest.
  • #6 50085
    pepe
    Poziom 23  
    Posty: 787
    Pomógł: 18
    Ocena: 50
    wn jest najbliżej prawdy - znajomy ma 3110 + simplus i jak za dużo wygada to przychodzi do mnie doładować na moim phonie :D
  • REKLAMA
  • #7 50176
    scss
    Poziom 17  
    Posty: 337
    Ocena: 37
    wn napisał:
    W tej nokii i w ericssonach 628/688/768 nie można korzystać z simplusów,
    które mają zablokowane połączenia wychodzące (0 na koncie lub czas minął) :) . Doładuj simplusa na innym telefonie albo wcześniej spróbuj jakiegoś działającego od kolegi/koleżanki - raczej będzie działać.


    Witam!
    Wn miałeś rację.Problem był w doładowaniu simplusa.Doładowałem go na swoim telefonie i po włożeniu do Nokii 3110 już wszystko działa!!
    Także, temat uważam za zamknięty.
    Dzięki za podpowiedzi!
    Pozdrawiam.papa

Podsumowanie tematu

✨ Telefon Nokia 3110 nie akceptował karty SIMPLUS, wyświetlając komunikat "KARTA SIM ODRZUCONA". Problem wynikał z faktu, że niektóre starsze telefony, w tym Nokia 3110 oraz modele Ericsson 628/688/768, mają trudności z obsługą nowych kart SIMPLUS, zwłaszcza kart PlusMEGA o zwiększonej pojemności lub kart zablokowanych z powodu braku doładowania. W przypadku omawianego problemu karta SIMPLUS działała w innych telefonach, co wykluczało jej dezaktywację. Ostateczne rozwiązanie polegało na doładowaniu karty SIMPLUS na innym telefonie, po czym karta została poprawnie rozpoznana i działała w Nokii 3110. Temat został zamknięty po potwierdzeniu skuteczności tej metody.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA