Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie odpala piecyk gazowy GGWP-17,4-B1-II w łazience

MAJSTER XXL 27 Kwi 2008 13:41 10853 7
  • #1 27 Kwi 2008 13:41
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Grzejnik gazowy wody przepływowej przestał odpalać główny płomień, pali się tylko świeczka. Jest to stary piecyk, bez żadnej elektroniki. Wyczyściłem i przejrzałem to ustrojstwo zaznaczone na rysunku na żółto, kiedy woda przepływa to bolec wychodzi, czyli jest ok. Kiedyś też mi nie odpalał to wystarczyło lekko przekręcić tą śrubką wewnątrz gałki, zaznaczone na czerwono na zdjęciu. No ale teraz pokręcanie nic nie wnosi, cisnienie wody i gazu jest prawidłowe. Jak powinno być ustawione to pokrętło na wkrętak wewnątrz gałki i do czego to służy? Co mogę jeszcze sprawdzić?

0 7
  • #2 27 Kwi 2008 13:55
    marek.one
    Poziom 10  

membranę lub zawór powolnego zapalania(to coś co się znajduje pod zaślepką po lewej stronie nad rurką doprowadzającą zimną wodę do pieca )!!!!

0
  • #3 27 Kwi 2008 15:19
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Niestety nie bardzo wiem, co kolega ma na myśli. Sprawdziłem zespół wodny i wydaje mi się, że działa prawidłowo. Odkręcałem dwie śruby (na zdjęciu na żółto) i woda nimi leciała normalnie. Miałem problem z tą śrubą na dole ( na zdjęciu na czerwono) i jej nie wykręciłem, miałem wrażenie że się nie wykręca, więc wkręciłem z powrotem. Chyba pozostaje mi kupno nowego całego podgrzewacza. Jeszcze pytanie co daje regulacja śrubokrętem wewnątrz gałki od regulacji wielkości płomienia? I co to jest ta dolna śruba w zespole wodnym (na czerwono na zdjęciu)?

0
  • #4 27 Kwi 2008 23:08
    marek.one
    Poziom 10  

według mnie to siadł zawór powolnego zapalania (pierwsza ramka na żółto od góry)oczywiście jak zmieniłeś membranę na nową,

0
  • #5 27 Kwi 2008 23:19
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Udało mi się wyczyścić cały zespół wodny. Na ostatnim zdjęciu (górna ramka) odkręciłem tą śrubkę, ale nic tam w środku nie ma, żadnej regulacji, tylko jest krótki tunel i zwężenie na końcu. Ta środkowa ramka teraz: pod śrubką jest plastikowy filtr siatkowy- wyczyszczony. Dolna śrubka już też odkręcona- chyba od tej membrany- wciskałem i wchodzi chyba normalnie i popycha ten bolec. Wydaje mi się, że problem jest z zespole gazowym, gdyż piecyk odpala się po tym wszystkim z wielkim płomieniem, którego nie można zmniejszyć. Wewnątrz gałki jest taka regulacja na wkrętak (widoczna na pierwszej fotce). Minimalny ruch powoduje, że się zapala główny płomień. A gdy lekko znów obrócę to już się znowu nie zapala. Nie wiem co to jest za regulacja tą śrubką schowaną pod gałką (w jej osi)- chyba regulacja jakiejś czułości, ale na pewno nie działa prawidłowo i coś po tym wszystkim słychać lekki szum palacej się tzw. świeczki. Chyba czas na zakup nowego, lepszego np. WRDP 11 od Junkersa.
    pozdrawiam

1
  • #6 28 Kwi 2008 16:53
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Temat już nieaktualny, dałem sobie spokój z tym starociem. Uszkodzenie jest na pewno w przegnitym zespole gazowym. Zakupiłem dziś nowego Termeta AQUA Comfort typ G-19-03, jutro będzie instalowany. Jak macie jakieś opinie o tym podgrzewaczu, to proszę napisać. Mam nadzieję, że polskie okaże się dobre, bo Polacy potrafią zrobić porządny i niezawodny sprzęt.
    pozdrawiam

0
  • #7 28 Kwi 2008 21:11
    mirrzo

Moderator na urlopie...

SUPER wybór.
    Jest to na prawdę fajne urządzenie.
    Jest jedno ale , co do montażu : jeżeli chcesz skorzystać z 3 letniej ochrony gwarancyjnej, podgrzewacz MUSI być zamontowany przez Instalatora Autoryzowanego TERMET. Wykaz na stronie producenta http://www.termet.com.pl/strony/instalatorzy_wielkopolskie.htm ; jest w Pile 2 takich fachowców. Potem wizyta Serwisanta i już :-)
    W innym wypadku, tylko max 2 letnia ochrona
    Powodzenia

0
  • #8 14 Paź 2009 22:18
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Niestety AQUA Comfort typ G-19-03 okazał się totalnym niewypałem i grozi poparzeniem wodą.

2