Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

odtwarzacz mp3 bezpośrednio pod wzmacniacz samochodowy

dani182 28 Apr 2008 22:43 8174 23
    dani182
    Level 10  
    Witam

Czy ktoś próbował podłączyć odtwarzacz mp3 bezpośrednio do wzmacniacza samochodowego?
    obecnie mam w aucie głośniki 5.1 creative ale chciałbym żeby mi lepiej i ładniej w aucie grało i zastanawiam się czy nie będzie lepiej grał wzmacniacz samochodowy z 4 normalnymi głośnikami samochodowymi lub 2głosniki + tuba??

Radio samochodowe nie wchodzi w gre ponieważ jest nieporęczne i kusi złodziei a odtwarzacz dodatkowo bardziej pojemny:)

opłaca się w to bawić? pytam ponieważ to dość droga zabawa a w internecie jest bardzo mało informacji na ten temat...:)

Pozdrawiam
    Broster
    Level 11  
    Podłączałem mp3 ale pod wzmachola w domu i nawet dobrze grało, myślę że w aucie będzie podobny efekt.
    dani182
    Level 10  
    Twoje stwierdzenie "w miarę dobrze grało" trochę mnie zmartwiło bo w miarę dobrze teraz mi gra:(

kolega odradza mi bezpośrednie wpinanie i każe zrobić to przez radio...:(
    tplewa
    Level 39  
    W sumie przy takim zestawieniu to nie ma co wnikac :) dzialac to bedzie :)
    A co do jakosci to inna sprawa bo czego mozna wymagac od mp3 :)
    djmars1
    Level 15  
    Normalnie można włączać mp3 o wzmacholkiedyś tak miałem i było ok
    dani182
    Level 10  
    Jeżeli jakość tej muzyki z mp3 będzie taka sama jakbym puszczał ją np.z nagranej płyty w radiu samochodowym to dla mnie ok i oto mi chodzi:)

Poza tym część plików zgrane mam na wav lub ogg:)
    maxtz
    Level 27  
    Będzie grał na pewno dobrze (jeżeli odpowiada Ci jakość MP3) o ile zastosujesz markowy wzmacniacz i głośniki a nie jakieś "chińskie śmieci" ;)
    peryy55
    Level 10  
    Będzie dobrze grało na bak bo tak sobie zrobiłem i jest GITES MALINES
    Broster
    Level 11  
    tylko właśnie co do jakości tej muzy nie będzie wielkiej rewelki
    dani182
    Level 10  
    widzę że uczepiliście się tego mp3 jako formatu:) Mi bardziej chodzi o różnicę w sprzęcie. Dla dobra dyskusji może troszkę zmienię pytanie:
    a gdybym chciał podłączyć diskmana pod wzmacniaczi słuchać z niego płyt CD?

a przy okazji co sądzicie o wzmacniaczu:
    BLAUPUNKT GTA 480

czy może starczy mi jakiś firmy BOSCHMANN za 200-300zl?
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    aż tyle kasi za takie ....wynalazki?

użyj szukaj lub przejrzyj giełdę na elce
    tplewa
    Level 39  
    Dobra tak odczepiajac sie od mp3 :) Wzmacniacze maja wejscia napieciowe.
    Pomijajac sprzet profesjonalny gdzie impedancje we/wy sa takie same, to tutaj mozemy uproscic do tego ze impedancja wejsciowa wzmacniacza powinna byc przynajmniej dziesieciokrotnie wieksza od impedancji wyjsciowej urzadzenia (np. CD itp.). Teraz pytanie jak ma sie do tego wyjscie sluchawkowe o ktorym mowimy... Dalsza interpretacje wplywu impedancji na jakosc itp. pozostawiam do samodzielnej oceny :)
    dani182
    Level 10  
    Skoro radzicie kupić jakieś coś w miarę dobry sprzęt to 300 zł chyba to minimum:)?

wczoraj podłączyłem taki stary 2kanałowy wzmacniacz co teraz na allegro do skuterów sprzedają do tego głośniki za 30 zł z garażu i bardzo sie zniechęciłem do tego pomysłu i jestem w kropce...

Patent który używam obecnie czyli 5.1 od komputera grało lepiej w transicie a teraz używam seicento i mi te przednie orbitki wiercą dziury w głowie a z bagażnika jaieś paskudne dudnienie leci... ale i tak gra o niebo lepiej niż ten wzmacniacz który wczoraj męczyłem.

Dodano po 25 [minuty]:

Impedencja? szukałem info w necie i danych o urządzeniach. niewiele mi to mówi co świadczy o mojej wiedzy... ale domyślam się że nie ma sensu mój patent i zapewne to całe aux in w radiu jest jedynym sposobem na dobre wpięcie mp3 do auta.

ALE
    ten wzmacniacz Blaupunkt o który wcześniej pytałem ma jakiś "super patent" o nazwie "Direct AUX in". O co w tym chodzi?
    mad_wq
    Level 10  
    ja mam w taki sposob audio w swoim aucie mp3 philipsa + wzmak i bardzo dobrze to gra nie narzekam
    kortyleski
    Level 43  
    Po prostu wykorzystujesz wejście rca wzmacniacza podłączając pod niego wyjście MP3 i będzie ok. Reszta zależy od głośników, ich obudów i regulacji całości
    Jeśli podłączyłeś jakieś chińskie g... to i nie dziw się że efekt cię przybił. Mając GTA 480 - notabene całkiem fajny sprzęcik - powinieneś raczej zadać pytanie jakie głośniki dobrać - tu podpowiem
    Front odseparowany helix czy hertz jakiś, w subiku ... tu poczytaj na forum co kto pisze - ja się nie wypowiadam bo zaraz dwóch się ze mną zgodzi a dwudziestu powie że nie mam racji - ty i tak nie otrzymasz info. Osobiście wybrałbym coś z stx na bas.
    dani182
    Level 10  
    Tak więc co myślicie na początek do wzmacniacza(gta 480) włoże takie głośniki:
    Hertz DCX 100 (130pln) na przód

a na tył nie wiem co zrobić bo nie chce załadować całego bagażnika Subwooferem (mam okazję nabyć JBL CS 1204B) ale też nie chce żeby głośniki w półce kusiły potencjalnych złodziei(Hertz DCX 690 230pln)...

Ale to już sobie zrobię sobie jeszcze rachunek zysków i strat....:)
    kortyleski
    Level 43  
    Głośniki w półce odpuść - nie zagrają a poza tym jak sam napisałeś kuszą złodzieja. Te dcx 100 odpuść sobie, pisałem o systemie odseparowanym, są na allegro helixy blue 13 cm za 159 pln, można by jeszcze poszukać. Te helixy ucieszą cię dźwiękiem ale nie powalą mocą. Bezwzględnie do nich potrzebujesz subwoofera, tu sprawdził by się chyba lanzar max 8", koszty wyjdą razem z przodem na poziomie 350 pln z przesyłkami a zagra ładnie.
    twister4
    Level 14  
    to tak... jesli nie korzystacie ze wzmacniacza w radiu tylko zewnetrznego to macie do dyspozycji sygnał z radia. wiec zadna roznica czy puscicie z telefonu, empetrojki czy radia samochodowego... i tak plytki audio wiekszosc nagrywa wlasnie z MP3 wiec co ? jakosc sie poprawia po nagraniu na audio ? NIE... mowiac szczerze nowe telefony nadzą sygnal z czystszym dzwiekiem niz niektore radia.
    ale zostaje tylko sprawa tego ze wyjscie np w telefonie jest juz wzmocnione (podlaczenie sluchawek) i tu sprawa sie komplikuje znieksztalcenia rosna itd. mozna ustawic VOL na minimum i krecic vol wzmacniaczem. . najlepiej nalezaloby szukac odtwarzaczy mp3 z wyjsciem AUX np. ktorys model iRiver.
    dani182
    Level 10  
    Czyli odtwarzacze które się podpina pod stacje dokującą mają takowe wyjście, np dyskowe iaudio czy ipody,i river o którym mówisz to pewnie h10?. Fajnie by było mieć któryś z tych mp3 i stację dokującą wkomponowaną w autko:)

Co do głośników dzięki za radę, już wiem co nabyć:)
    graffik7
    Level 10  
    Podpinałem już mp3 pod wzmaka i całą pewnością gra słabiej niż radio samochodowe lecz sądzę, że jeżeli cała reszta będzie dobrze zrobiona (głośniki, wzmacniacz, kabla itp) to zagra to dość dobrze.
    dani182
    Level 10  
    Dostałem jeszcze taką propozycje od znajomego żeby:

pod to gta 480 wpiąć takie coś:

-HERTZ DS 250
    -HERTZ DSK 165- nie wiele droższe od 13cm a panel do drzwi i tak muszę wystrugać / ewentualnie wariant ekonomiczny : HERTZ DCX 165 :)

co myślicie?

Swoją drogą to poświęcanie się dla dobra nauki jest dość kosztowne....:)
    kortyleski
    Level 43  
    Ten DS 250 nie do każdej muzyki przypasuje - jest mułowaty i wymaga mocy, nie napisałeś nic o muzyce jakiej słuchasz(albo nie doczytałem) ale na hertzu w tak małej przestrzeni jaką jest twoje auto bas będzie jednym buczeniem.
    dani182
    Level 10  
    muzyka naprawdę różna. rock, klasyczna czasem, czasem cos f stylu fat boy slim, hip hop- wszystkiegopo trochu.
    Skoro bas ma się nie sprawdzić w moim aucie to może lepiej będzie włożyć drugą parę głośników w boki z tyłu?:

http://elmariul.republika.pl/seicento2.htm

Póki biorę się za wygłuszanie auta i będę robił panel na drzwi a w między czasie czekał na sprzęt.
    dani182
    Level 10  
    Witam, minęło trochę czasu ale juz prawie wszystko gra:) tak więc zrobiłem panele na drzwi i na przodzie mam hertz dsk 165. Wzmacniacz blaupunkt gta 480. Wszystko gra całkiem ładnie , tylko mam małe ale:
    pożyczyłem na próby sub:JBL GTO 1060BR.
    i zamiast ładnego basu mam raczej "buczenie"(ładnie grają piosenki rockowe w mp3, natomiast coś w stylu gorillaz we FLAC jest nieznośne. Trochę dziwne ,że mp3 gra lepiej niż FLAC,nie?) czym może to być spowodowane to "buczenie":
    1. zródło muzyki:Odtwarzacz mp3 wpięty w direct aux in we wzmacniaczu?
    2. Za słaby wzmacniacz??
    3. Może po prostu w tym aucie lepszego efektu nie będzie? drgania blach itd?

Może ktoś polecić jakiś sub do seicento i do tego wzmacniacza?

I jeszcze taka kwestia:
    czy ten przód na wzmacniaczu ustawić filtry High pass i low pass, czy tylko HP?
    w pierwszej opcji dudnienie z bagażnika komponuje się z basem z głośników w drzwiach ale nie wiem czy to zdrowe?

Mam nadzieję że w miarę zrozumiale napisałem:)