Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WFO 1660- program sie zawiesza

przemo587 04 Maj 2008 21:03 8258 14
  • #1 04 Maj 2008 21:03
    przemo587
    Poziom 11  

Witam,mam taki problem z w/w pralką,mianowicie wlaczam na jakikolwiek program prania i wszystko idzie dobrze z tym ze pralka ciagle pierze,pobiera wode ale nie przechodzi w kolejne fazy plukania i wirowania(powinny zapalac sie odpowiednie diody) ,kiedy dojdzie do 1min do konca dalej pierze jak poprzednio przez conajmniej pol godziny,nadal wskazuje ze pozostala 1min,dalej wylaczalem recznie,wyglada na to jakby program poprostu sie zawieszal. Osobny program plukania i wirowania dziala bez problemu.Czasem podczas wirowania pralka skacze po calej pralni,tak jakby nie reagowala na bicie bebna,czasem tez pozostaje woda w szufladce do plynu do plukania. Wszystko jest wyczyszczone i udroznione. Czy ktos spotkal sie z takim przypadkiem?Pozdrawiam

0 14
  • #2 04 Maj 2008 21:20
    A1234nd
    Poziom 19  

sprawdź tacho silnika i szczotki

0
  • #3 06 Maj 2008 07:19
    Diesel.Benz
    Poziom 12  

Uszkodzony silnik sprawdź szczotki a potem jak dalej będzie to samo to sprawdź kable które idą do silnika.

4
  • #4 06 Maj 2008 16:01
    przemo587
    Poziom 11  

Szczotki i tacho ok. uszkodzenie silnika wykluczam gdyz pralka pracuje wlasciwie na roznych predkosciach obrotowych,osobiscie winilbym plytke programatora ale nie mam doswiadczenia z pralkami wiec pytam innych o rade. Plytka w serwisie kosztuje 560zl wiec wolalbym najpierw sie upewnic. Z tego co sie orientuje to ta awaria nastapila po tym jak wyskoczyl bezpiecznik w instalacji domowej ale zadnych sladow zwarc nie widze.

0
  • #5 06 Maj 2008 18:15
    marqs-60
    Poziom 20  

Witam.Napiszę tak, na piechotę -sprawdź wszystkie elementy wykonawcze (silnik ,pompa, ntc itd.)- każdy po kolei,dokładnie, czy zwarcie pochodziło od pralki?- domyślam się że tak

0
  • #6 06 Maj 2008 19:44
    przemo587
    Poziom 11  

Najprawdopodobniej zwarcie bylo od pralki bo innych urzadzen nie bylo na tym obwodzie,pompa,grzalka i cala reszta niby sprawna,bynajmniej pracuje bez zarzutu,problem jedynie w tym dziwnym przebiegu programu

0
  • #7 08 Lis 2008 09:53
    przemo587
    Poziom 11  

Nadal nikt nie wie co to moze byc z tą pralka,po dluzszych ogledzinach nie zauwazylem nic podejrzanego,zadnych przypalen i uszkodzonych przewodow,szczotki silnika tez sa ok. Mam pytanie,jak najlepiej sprawdzic tacho?Mama zakupila sobie juz nowa pralke wiec ta idzie na eksperymenty;)

0
  • #8 30 Mar 2009 22:55
    konkwistador
    Poziom 2  

Witam,
    Czy koledze udało się dojść co jest nie tak z tą pralką? Bo mam podobny problem: program zawiesza się na etapie prania i już nie przechodzi do płukania. Ciekawy jestem co mogło się zepsuć i ile może kosztować ewentualna naprawa. A może da się to jakoś naprawić omijając serwis.

Pozdrawiam

0
  • #9 30 Mar 2009 23:16
    ROBSON33
    Moderator AGD

Witam
    A grzeje wodę?

1
  • #10 31 Mar 2009 10:29
    przemo587
    Poziom 11  

Teraz to nie pamietam czy grzala wode,pralka stoi odstawiona gdyz ma nastepce ale przy wolnym czasie planuje sie tym zajac,moze ktos zna jakies rozwiazanie problemu?

0
  • #11 01 Kwi 2009 13:02
    konkwistador
    Poziom 2  

No właśnie dzisiaj zauważyłem że wody nie grzeje, czyli coś z grzałką. Wie może ktoś jak dobrać się do grzałki w tym modelu: wfc 2067 (z przodu, z tyłu bo chyba różnie to bywa a pralka cholernie ciężka)? Ciężko będzie wymienić tą grzałkę czy może lepiej niech to zrobi jakiś serwisant (chyba nie weźmie więcej niż 100zł, a jest jakaś gwarancja)?

0
  • #12 08 Cze 2009 14:13
    roman021973
    Poziom 2  

Hej! Czy moze komus z Panstwa udalo sie rozwiazac problem z zawieszeniem sie programu na etapie prania? Mam pytanie do Konkwistadora: czy rzeczywiscie byl to problem grzalki? Moja pralka czasem zachowuje sie jak opisano wyzej a czasem pomimo, ze pranie powinno sie juz dawno skonczyc zegar wskazuje nawet 45 minut do zakonczenia. Z gory dziekuje za wszystkie posty:!:

1
  • #13 09 Cze 2009 07:25
    birre
    Poziom 20  

jeżeli nie grzeje grzałka to program czas idzie dalej na wyświetlaczu dochodzi do 001 ale program stoi

0
  • #14 13 Cze 2009 10:39
    roman021973
    Poziom 2  

Rzeczywiscie pralka nie grzeje wody, wiec prawdopodobnie (sugestia Konkwistadora- dzieki!!) to jest przyczyna tego problemu. Niebawem wymienie grzalke a wtedy bede mogl to potwierdzic, oczywiscie na tymze forum. A tymczasem... weekend!!

0
  • #15 15 Cze 2009 19:09
    roman021973
    Poziom 2  

... no i po problemie!!:D Nawet nie trzeba bylo wymieniac grzalki, okazalo sie bowiem, ze jedna z koncowek kabla pradowego byla przepalona na styku. Widocznie musial pojawic sie jakis luz co spowodowalo jego przepalenie. Jeszcze raz wielkie dzieki Konkwistadorowi, ktory pomogl mi kontaktujac sie ze mna droga mailowa!!!! Otrzymalem szczegolowy opis sposobu dezinstalacji owej grzalki i mysle, ze dzieki temu zaoszczedzilem ogrom czasu. Pozdrawiam serdecznie!

2