Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFL 1600PL - Pralka kończy program, drzwi otwiera, dioda "prac

01 Sie 2019 21:17 216 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam pralkę jak w temacie.
    Po zakończeniu programu pralka zatrzymuje sie, mijają ok. 2 min. i ellektrozamek zwalnia drzwi jednak zapalona jest ciągle dioda "pracuje".
    Chcąc zmienić program lub powtórzyć ten sam muszę pierwsze przejść na pozycję wyłączona ("wył"). Wcześniej, jak przechodziła w pozycję "koniec" nie trzeba było tego robić. Podniemiłem programator na inny, używany (nie mogę wykluczyć jednak jego uszkodzenia), i po paru praniach problem powrócił .
    Pralka nie ma problemu z wykonaniem programu. Pranie, płukanie, wirowanie wykonuje się do końca. Woda nabiera się i odpompowywuje bez problemu. Czas pracy wydaje się być bez zmian.
    Raz na jakiś czas pralka zadziała poprawnie.
    Proszę o pomoc w namierzeniu/rozwiązaniu problemu.
    Krzysiek
  • Poziom 28  
    Sprawdź połączenia na blokadzie drzwi, wiązkę z tej blokady do modułu i samą blokadę. Może moduł nie dostaje sygnału otwarcia tej blokady wskutek luźnego połączenia czy też przerwy na tej linii .
  • Poziom 2  
    Dokładnie dziś pomyślałem o tym. Jedyne co mi w tym nie pasuje, to to, że chyba po zakończeniu programu pierwsze wskakuje pozycja "koniec" a dopiero po 2 min. puszcza zamek. A u mnie zostaje na pozycji "pracuje". Z programatorem dostałem wiązkę elektryczną z, m.in., elektrozamkiem. Jutro najpóźniej pojutrze przyglądanie się temu.
    A na razie dziękuję za pomysł.