Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WFL 1600PL - Pralka kończy program, drzwi otwiera, dioda "prac

kszul 01 Aug 2019 21:17 429 2
 • #1
  kszul
  Level 2  
  Witam.
  Posiadam pralkę jak w temacie.
  Po zakończeniu programu pralka zatrzymuje sie, mijają ok. 2 min. i ellektrozamek zwalnia drzwi jednak zapalona jest ciągle dioda "pracuje".
  Chcąc zmienić program lub powtórzyć ten sam muszę pierwsze przejść na pozycję wyłączona ("wył"). Wcześniej, jak przechodziła w pozycję "koniec" nie trzeba było tego robić. Podniemiłem programator na inny, używany (nie mogę wykluczyć jednak jego uszkodzenia), i po paru praniach problem powrócił .
  Pralka nie ma problemu z wykonaniem programu. Pranie, płukanie, wirowanie wykonuje się do końca. Woda nabiera się i odpompowywuje bez problemu. Czas pracy wydaje się być bez zmian.
  Raz na jakiś czas pralka zadziała poprawnie.
  Proszę o pomoc w namierzeniu/rozwiązaniu problemu.
  Krzysiek
 • #2
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Sprawdź połączenia na blokadzie drzwi, wiązkę z tej blokady do modułu i samą blokadę. Może moduł nie dostaje sygnału otwarcia tej blokady wskutek luźnego połączenia czy też przerwy na tej linii .
 • #3
  kszul
  Level 2  
  Dokładnie dziś pomyślałem o tym. Jedyne co mi w tym nie pasuje, to to, że chyba po zakończeniu programu pierwsze wskakuje pozycja "koniec" a dopiero po 2 min. puszcza zamek. A u mnie zostaje na pozycji "pracuje". Z programatorem dostałem wiązkę elektryczną z, m.in., elektrozamkiem. Jutro najpóźniej pojutrze przyglądanie się temu.
  A na razie dziękuję za pomysł.