Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS APC Smart-1400 - dziwne spadki napięcia na baterii

palaren 22 Sty 2004 18:14 3669 7
  • #1 22 Sty 2004 18:14
    palaren
    Poziom 9  

Witam.
    Kupiłem niedawno UPS APC Smart-1400 i nie chciał wcale ruszyć wiec za rada znajomego wymieniłem akumulatory, teraz już normalnie staruje, ale...
    Kiedy UPS jest załączony i kiedy podepnę do niego jakieś urządzenie diody z naładowania zaczynają migać i wyskakuje mi info na komputerze ze baterie są rozładowane.
    Wskaźnik natomiast pokazuje co innego, po kilku minutach wskaźnik naładowania zmniejsza się prawie do zera, a UPS dalej trzyma (trzyma około 2godz.) kiedy odłączę wszystkie urządzenia z UPS-a diody świecą na stale i pisze ze baterie już nie są rozładowane jaka może być tego przyczyna?
    Czy może być to spowodowane tym, ze zamiast akumulatorów 12V/7Ah kupiłem 12V9Ah ?
    Poprawiłem TONI_2003

0 7
  • #2 22 Sty 2004 22:43
    solcon
    Poziom 19  

Prawdopodobnie potrzebna jest kalibracja nowych akumulatorów, potrzebna jest nowa chrakterystyka ładowania i rozładowania akumulatora.
    niestety ja to robiłem zawsze w serwisie apc, kosztowało to różnie od 80 do 120 pln.
    pozdrawiam

0
  • #3 23 Sty 2004 16:14
    palaren
    Poziom 9  

witam
    znalazlem jakis starszy chyba powerchute i tam jest opcja kalibracji, wlaczylem ja
    najpierw rozladowal akumulatory, potem je naladowal i teraz niby dalej kalibruje, nie wie ktos ile taka kalibracja trwa, minelo juz 6 godz. czy to normalne?

pawel

0
  • #4 23 Sty 2004 20:53
    solcon
    Poziom 19  

jak nieobciążony to i doba , pamiętaj że upsy apc są budowane na 7 minut przy pełnym obciążeniu a dałeś 9Ah akumulatory a nie 7 więc też trochę większe, trochę to potrwa lecz nie radzę teraz podłączać mu obciążenia , zakłóci to proces kalibracji
    pozdrawiam

0
  • #5 27 Sty 2004 16:37
    palaren
    Poziom 9  

jesli to by kogos w przyszlosci zainteresowalo to doszedlem do tego jak skalibrowac nowe baterie:
    po zalozeniu baterii:
    - naladowac baterie na 100%
    - podlaczyc jakies obciazenie, najlepiej zarowki aby bylo w miare stale obciazenie, tak aby obciazenie UPSa przekroczylo 30%
    - odlaczyc kables sieciowy zasilajacy UPS (220V)
    - poczekac na zupelne rozladowanie baterii (UPS sam sie wylaczy)
    - podlaczyc zasilanie do UPSa 220V
    - poczekac na pelne naladowanie UPSa - NIE ODLACZAJAC OBCIAZENIA PRZEKRACZAJACEGO 30% - obciazenie ma byc caly czas takie samo (+/- 5%)

To wszystko nalezy wykonac przy odlaczonym kabelku zarzadzania.

mam nadzieje ze to dosyc szczegolowy opis :)

pozdrawiam

0
  • #6 28 Sty 2004 15:03
    feluke
    Poziom 10  

A ja wszystkich pobije na glowe tym jak kalibrowac.
    Mialem ten sam problem ze baterie caly czas pisaly ze sa rozladowane chociaz wskaznik pokazywal.
    Dzieki temu ze znam sie na forum i wiem ze na 100% ktos mial taki problem przeszukalem forum i znalazlem ciekawy topic o padnietych akumulatorach dzieki czamu zaowocowalo to jeszcze bardzie wytezonymi poszukiwaniami.
    Wkoncu dotarlem do tego topicu.
    Uzytkownik Kazik podal adres strony do naszych wschodnich sasiadow.
    Po prawie calym dniu zgrywania strony na offline zeby Babelfish mogl przetlumaczyc bo ja nie gawari po ruski ;)
    Wszystko jest tam ladnie opisane co i jak jest w UPSie zapisane. Jaki kod ma itd.
    Jest tam program dzieki ktoremu mozna skalobrowac calego UPS'a.
    Troche zajelo mi zanim doszedlem do tego co i jak ale warto bylo. Teraz juz jest wszystko ok a napiecie ladowania zmniejszylo sie z 28.01 do 27.87 :P

Jak ktos bedzie miec jakies problemy to niech pisze na maila ale dokladnego rozwiazania nie podam. Bede trzymac z tymi co musieli to przeczytac i sie troche natrudzic zeby do tego dojsc. :P

0
  • #7 28 Sty 2004 15:39
    Kazik
    Spec od drukarek

Wszystko ok ale u "naszych Braci" nie ma wielu b.ważnych informacji - jest opisany protokół dla UPSów 2-ej i 3-ej generacji, przykładowe zawartości rejestrów natomiast jesli napięcie ładowania nie zawiera się w wyznaczonych "widełkach"... na ten temat nie ma nic. Poza tym podczas wymiany i "kalibracji" akumulatorów wykonuje się jeszcze kilka czynności żeby mieć pewność że oddaje się klientowi sprawne urządzenie. Nie mniej u Rosjan nie boją się ujawniać publicznie tego typu informacji, a u nas APC ściga nawet za samą wzmiankę na ich temat na stronie www...

0
  • #8 06 Cze 2009 00:54
    palaren
    Poziom 9  

Witam ponownie po latach.
    Piszę aby temat był kompletny i pomógł do końca komuś kto po raz pierwszy podłącza UPS-a zamieszczam jeszcze to:
    Dzięki koledze "mbo" zamieszczam schemat kabla zarządzającego:
    UPS APC Smart-1400 - dziwne spadki napięcia na baterii
    Oprócz tego podaje link do PowerChute dla tych, którzy nie mogą sobie z tym poradzić, dodam tylko od siebie, ze ten stary program jest lepszy od najnowszego zamieszczonego na stronce "APC" z którego zarządza się UPS-em przez www,, wg. mnie ten jest bardziej praktyczny.

Dodatkowo, jestem w trakcie testowania najsłabszego bodajże UPS firmy APC "SMART-420" z podłączonym akumulatorem z "malucha" - 35 AH, wiem, że było już kilka razy na forum o AKU z auta do UPS-a , ale chętnie podzielę się swoimi doznaniami :), a na razie jestem dobrej myśli :)
    pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów