Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LASER JET 4050 - problem [pionowy pasek]

kamil2993 06 Maj 2008 14:43 5962 14
  • #1 06 Maj 2008 14:43
    kamil2993
    Poziom 21  

Witam mam probłem z drukareczką HP LASER JET 4050 . Otóż na każdym wydruku drukarka drukuje cieniutki pasek wzdłuż całej strony.

|
    |
    |
    |
    | cos takiego tylko bez odstępów wzdłóż kartki.
    |
    |
    |
    |
    |

Prosze o pomoc. AHA !! przebieg drukareczki to 23 tyś stron, toner 100 % pełny, nowy bęben.

0 14
  • #2 06 Maj 2008 17:13
    Lazer
    Poziom 23  

Sprawdź co się dzieje z układem przesyłania "wydruku" na wałek. Czasem wystarczy, ze zgromadzi się trochę kurzu albo tonera i masz takie paski. Wystarczy zblokować czujniki otwarcia i przysłonić szczelinę i drukowała by paski szerokości tego czym ją przysłonisz. Mam HP LaserJet 6L i też miałem paski pomimo nowej kasety. Po oczyszczeniu sprężonym powietrzem i wyczyszczeniu wszystkich wałków z przesmarowaniem trybów drukuje jak nówka ze sklepu.
    Generalnie masz drukarkę do czyszczenia ewentualnie do wymiany bęben OPC jak tylko dosypywałeś toner...

Sprawdź czy nie masz jakiejś rysy na bębnie OPC (zielony) w kasecie. Może coś dostało się i go zarysowało i teraz zbiera się tam toner i rysuje ci pasek po kartce bo szczotki nie zbierają nadmiaru tonera.

0
  • #3 06 Maj 2008 20:16
    Tomek H
    Poziom 28  

a to sie stało po regeneracji czy w trakcie pracy drukarki.

0
  • #4 06 Maj 2008 20:26
    olcha0098
    Poziom 28  

Miałem to samo i folia fusera wymagala wymiany. Nie wiem czy w tym modelu nie ma jej o podwyższonej wytrzymałości więc może to jeszcze co innego. Czy to ta kreska jest idealna? może faktycznie coś z bębnem.

0
  • #5 06 Maj 2008 20:44
    Lazer
    Poziom 23  

Na upartego żeby sprawdzić bęben OPC wystarczy wyjąć kasetę. Odblokowując przesłonę przekręcić kilka razy bębnem i zobaczyć jak rozkłada się toner. Nienaświetlony bęben powinien być niemalże czysty a nadmiar tonera zgarniany z powrotem do zasobnika kasety. Wszelkie "ciapki" czy paski wydrukowane pojawiają się tylko jak jest on w jakiś sposób uszkodzony. Gdzieś mam takie uwalone wałki więc zrobię fotki i zamieszczę.

0
  • #6 07 Maj 2008 07:14
    coyot
    Poziom 17  

proponuje puścić wydruk testowy i w połowie strony otworzyć pokrywę drukarki, potem wyjąć kasetę odsłonić bęben i zobaczyć czy widać na nim wzorki (wydruk) czy jest krecha czy jej nie ma, identycznie można spojrzeć na nieutrwaloną stronę pod bębnem (powinna stać kartka do połowy zadrukowana pod bębnem ponieważ zatrzymałeś proces drukowania w połowie) jeśli jest krecha to kwestia optyki bębna itp. jeżeli jej nie ma to masz coś w utrwalaczu (dziura w folii teflonowej)

0
  • #7 08 Maj 2008 21:48
    laserjack

Poziom 31  

Moim zdaniem jest wytarta folia teflonowa grzałki. Jaki jest przebieg drukarki?

0
  • #8 09 Maj 2008 16:23
    _pawelek1_
    Użytkownik obserwowany

Moim zdaniem jest to ,albo wałek OPC , albo PCR.
    Najlepiej zrób jakiś skan wydruku to ,powiemy Ci coś więcej.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 09 Maj 2008 16:49
    adamskki
    Poziom 11  

Wyjmij piec, zobacz w jakim stanie jest folia. Jeśli jest odbarwiona z tej strony gdzie robi się pasek na wydruku to wymień folię. A tak poza tym to przebieg 23 tys w tej drukarce to jakiś ewenement, chyba że stała przez 5 lat w archiwum IPN :-)

Dodano po 1 [minuty]:

Jak możesz to wrzuć na forum skan wydruku.

0
  • #10 11 Maj 2008 06:06
    Qest
    Poziom 10  

mam ten sam problem patrzylem na beben i niejest ztyrany

0
  • #11 11 Maj 2008 15:57
    kamil2993
    Poziom 21  

przebieg drukarki to 23 tyś stron

0
  • #12 14 Maj 2008 00:35
    tomassek
    Poziom 15  

A masz możliwość wsadzenia starego bębna ? Trochę nim potrząśnij tak żeby resztki proszku jeszcze się osadziły gdzieś na wałku (chyba że wyssałeś już go do zera jak czarna dziura ;) ) i zobacz jaki idzie wydruk na starej kasecie. Z tego co pamiętam to ta drukarka chyba nie ma foli w piecu tylko wałek grzewczy - może być ztyrany już życiem i brudzi.
    Odnośnie przebiegu to jeżeli nie jesteś właścicielem od nowości to nie ufaj zbytnio mu. Zmiana licznika w tej maszynie to 2 min roboty albo mniej.

Czy rolka w kasecie podajnika papieru (taka niebieska) ma jeszcze jakąś fakturę na swojej powierzchni czy zjechana juz na łyso ? Tak samo 4 półksięzyce pod drukarką w miejscu gdzie wchodzi kaseta też łyse ?
    Po tym możesz ocenić jej przebieg, oczywiście pod warunkiem że ktoś ich nie wymienił. Tak samo jak z samochodem ;). Przy tym przebiegu co piszesz to rolki nówka funkiel powinny być, ona chyba ma serwis co 200tys kopii więc to jakaś dziewica się uchowała ;)

0
  • #13 14 Maj 2008 09:41
    adamskki
    Poziom 11  

kamil2993 daj znać czy uporałeś się z tą drukarką bo może niepotrzebnie się tu pocimy. Nawiązując do porzedniej wypowiedzi to ta drukarka ma folię na piecu, robię je bardzo często. Rolki i pólksiężyce w podajniku nie mają tu żadnego znaczenia! Jeśli drukarka robi równy pasek po jednej stronie na wydruku to obstawiam wypaloną folię. Nie musi być pęknięta, wystarczy że ma w tym miejscu ma wypaloną obwódkę. Pozdrawiam

0
  • #14 15 Maj 2008 09:31
    tomassek
    Poziom 15  

adamskki napisał:
    kamil2993 daj znać czy uporałeś się z tą drukarką bo może niepotrzebnie się tu pocimy. Nawiązując do porzedniej wypowiedzi to ta drukarka ma folię na piecu, robię je bardzo często. Rolki i pólksiężyce w podajniku nie mają tu żadnego znaczenia! Jeśli drukarka robi równy pasek po jednej stronie na wydruku to obstawiam wypaloną folię. Nie musi być pęknięta, wystarczy że ma w tym miejscu ma wypaloną obwódkę. Pozdrawiam

No tak tak :) rolki to by zostawiac mogly jakies smugi czy lekkie zabarwienia - mi chodziło o ocene przebiegu drukarki - po rolkach (jeżeli nie były wymieniane) pozna czy są mało czy dużo rozjeżdzone. Odnośnie pieca - to też mi się rozchodzi o jakąś skaze na wałku, czy tam folii - trzeba by rozebrać i przemyć jakimś izopropanolem, a w szczególności dokładnie obejżeć.

0
  • #15 15 Maj 2008 11:12
    adamskki
    Poziom 11  

W piecu nic nie myjesz. Sprawdź tylko wizualnie jak wygląda folia. Wyjmij piec i kręć zebatką żeby zrobić pełny obrót folii. Zobacz czy w miejscu gdzie jest pasek na wydruku, nie ma na folii odbarwienia.

0