Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megapowolne zamykanie systemu

09 Maj 2008 11:28 1137 14
  • Poziom 10  
    Po kliknięciu na "Start" następnie "Wyłącz komputer..." następuje kilkuminutowa przerwa zanim pokaże sie następne okienko z którego można wyłączyć kompa. Co może powodować tak długą przerwę i jak to zlikwidować???
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    może masz już za bardzo zapchany system, za dużo zainstalowanych programów.
    I sprawdź czy na dysku na którym jest zainstalowany Windows jest tak przynajmniej ze 300MB wolnego miejsca.
    A takie powolne działanie to jest tylko przy zamykaniu systemu czy też w czasie normalnej pracy? Tzn. czy np programy długo się otwierają?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Nie. Programów nie jest chyba za dużo. Zresztą stawiałem system kilka (4?) miesiecy temu. Partycja systemowa ma kilkanascie GB wolnego miejsca. Programy otwierają się w miare normalnie - problem wystepuje tylko przy opisanej próbie zamykania systemu - czasami kilka minut oczekiwania potrafi zdenerwować...
  • Poziom 21  
    Witam, tak naszybko to za mało danyc podałeś :(
    1. antywirus jakiś? skanowałeś kompa?
    2. może najpierw ad-aware, spybot-em sprawdź
    3. cyt z www.tweaks.pl "System Windows XP oraz jego starszy brat Windows 2000 swoją niezawodność zawdzięczają dzięki innymi podziałowi aplikacji w zależności od zadań jakie mają wykonywać w systemie. Taki zbiór aplikacji odpowiedzialnych za działanie poszczególnych elementów systemu to Usługa.
    Ze względu na zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa, aplikacje i usługi są szczególnie traktowane przez Windows. Gdy chcemy zamknąć nasz system, Windows czeka określony czas nim zamknie program czy też usługę. Potrafi to znacznie wydłużyć czas zamykania systemu tym bardziej, że standardowo wraz ze startem Windows uruchomianych jest bardzo dużo tego typu aplikacji. Nowoczesne komputery o szybkiej pamięci RAM pozwalają ograniczyć do minimum opóźnienia w obsłudze programu, dlatego też można pokusić się o zmniejszenie ilości czasu potrzebnego na zamknięcie aplikacji. Pozwoli to przyspieszyć proces zamykania Windows XP! Do dzieła:
    Uruchom Edytor rejestru.
    Otwórz klucz [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop].
    Znajdującą się wartość "WaitToKillAppTimeout" zmodyfikuj na 100.
    Teraz wartość o nazwie "WaitToKillServiceTimeout", która znajduje się w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]. Tą wartość także ustaw na 100].
    Uruchom ponownie komputer.

Teraz programy i usługi będą zatrzymane przy zamykaniu Windows po ułamku sekundy. Czasami może to spowodować niestabilność systemu, dlatego też dla osób którym powyższe zmiany przyniosły niepożądany skutek proponuję optymalne ustawienie powyższych wartości na 800."
    4. trochę inwencji własnej i http://www.google.pl/search?hl=pl&q=wolne+zamykanie+windowsa&btnG=Szukaj+w+Google&lr=
    pozdrawiam
    jajco72
    P.S. Stawiam na śmieci, czyt. "wirusy" itp.
  • Poziom 10  
    No cóż... Jajco72 - Zrobiłem wszystko co tutaj piszesz - a nawet trochę więcej - patrz punkt 4 wypowiedzi jajco72 - krótko mówiąc: BRAK ZAUWAżALNEJ POPRAWY
    Ma ktoś jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Dodano po 4 [minuty]:

aha... skanowałem Kasperskim , spybootem - zero "śmieci" na dysku. Uważam że mając kasperskiego nic mi na dysk nie wlezie gdyż ten antywirus blokuje wszystko - nawet poprawne programy. Jakikolwiek program chce wykonać jakąś akcje to od razu go blokuje. Nawet pełne wersje gier wykrywa jako potencjalne keyloggery:)
  • Poziom 21  
    No to jeszcze z innej beczki, a przypadkiem ten kaspersky nie robi skanowania przed zamknięciem? taki chyba troche idiotyczny pomysl.... (tonący kabla zasilania sie łapie :))
    pozdrawiam
    jajco72
  • Poziom 10  
    Nie... Kaspersky nie robi skanowania przed zamknięciem...
  • Użytkownik obserwowany
    Użyj jakiegoś "odpaskudzacza" typu CCleaner.
  • Poziom 10  
    też nie pomogło. Zauważyłem ze jak krótko system jest włączony to szybko sie zamyka. Gorzej jak było przed zamknięciem uruchamianych dużo programów...
  • Użytkownik obserwowany
    Grzebiąc w ustawieniach Win XP natknąłem się kiedyś na opcję która pozwalała szybciej zamykać system, ale niestety nie wiem gdzie się ta opcja znajdowała, chyba w gpedit.msc
  • Poziom 10  
    tak. coś tam jest (w gpedit.msc) ale to chyba to samo co w ustawieniach rejestru. Dalej nie rozwiązałem problemu...
  • Poziom 20  
    Sprawdź jeszcze na wszelki wypadek czy to nie wina programu antywirusowego. Po tym jak komputer będzie chodził kilka ładnych godzin rozłącz się z interenetem. Następnie zamknij całkowicie Kacperka (jeśli trzeba to ubij proces w menagerze) i spróbuj wyłączyć komputer.
  • Poziom 10  
    Nic nie pomogło - to nie wina Kasperskiego! Zamykam system plikiem ***.bat Zawsze to szybciej ale problem dalej nierozwiązany

• Poziom 26  
    Defragmentacja dysku (dosyć dobry jest JkDefrag + GUI do niego) oraz pliku wymiany (przy użyciu Page Defrag, opcja ta jest dostępna także w tym GUI, choć z tego co pamiętam najpierw trzeba umieścić PageDefrag w folderze z programem). Sprawdź, czy nie masz ustawionego czyszczenia pliku wymiany (odpowiedni wpis w rejestrze, poszukaj na Google bo z pamięci nie powiem), ustaw odpowiednią wielkość pliku wymiany (różnie polecają, zazwyczaj 1,5 x RAM mam nadzieję że zaraz nie zacznie się wielostronicowa dyskusja bo niestety temat wielkości i sensu tego pliku wywołuje często emocje jak w tematach o wyższości jednej przeglądarki nad drugą). Nie pamiętam, czy program Bootvis miał też opcję rejestrowania zamykania systemu czy tylko jego uruchamiania, sprawdź, może coś wykaże.