Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągle działąjąca lodówka Amica ACZ3105P

dir90 21 Maj 2008 16:28 4065 5
  • #1 21 Maj 2008 16:28
    dir90
    Poziom 10  

Mam pytanie dotyczące ciągle działającej 6 letniej lodówki Amica ACZ 3105P Lodówka posiada dwa czujniki temperatury (zamrażalnik i komora główna) w wyświetlacz pokazuje minimum 9st. w głównej komorze w zamrażalniku temperatura spada do -35st C (ze względu na przewidziany zakres regulacji 1-9st) lodówka chodzi ciągle a temperatura spada tylko w zamrażalniku. Jak ktoś miał podobne problemy proszę o możliwe powody tej usterki i rodzaje części zamiennych (termostatów, zasilaczy) do tego modelu. Dzięki.

0 5
  • #2 21 Maj 2008 18:40
    toudikat
    Poziom 18  

Najeżało by zacząć od napełnienia freonem i wymianie FOR pózniej można stwierdzić coś więcej

0
  • #3 22 Maj 2008 11:44
    vector40
    Poziom 13  

witam ..absolutnie nie jest to wina freonu,przecież mrozi aż do -35 ,nie znam tego typu ale sprawdź czy działa wentylator ,który reguluje ,stabilizuje temperatury ,przedmuchując zmrożone powietrze do komory chłodziarki i skup też uwagę na termostatach,są zamienniki ale musisz dopasować pod względem rozpiętości temperatury ,no i oczywiście pokrętła..pozdrawiam

0
  • #4 22 Maj 2008 22:53
    maxagd
    Poziom 12  

vector40 napisał:
    witam ..absolutnie nie jest to wina freonu,przecież mrozi aż do -35 ,nie znam tego typu ale sprawdź czy działa wentylator ,który reguluje ,stabilizuje temperatury ,przedmuchując zmrożone powietrze do komory chłodziarki i skup też uwagę na termostatach,są zamienniki ale musisz dopasować pod względem rozpiętości temperatury ,no i oczywiście pokrętła..pozdrawiam

Witam i od tego postu to mi się w głowie zakręciło wentylatory występują w lodówkach typu FROST FREE a wydaje mi się że ta amika która ma sześć lat była z typu FROST FREE.A tak się czasem składa że w zamrażalniku będzie taka niska temperatura a w chłodziarce będzie ciepło należy wymienić filterek nabić gazem i po sprawie.

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

Poprawka do mojego poprzedniej wypowiedzi ja myślę że ta AMIKA nie była fost free sorki za błąd

0
  • #5 01 Cze 2008 02:06
    dir90
    Poziom 10  

Firmowy fachowiec z Amica-i stwierdził że lodówka nie nadaje się do naprawy i trzeba kupić nową z uwagi na nieszczelność w części instalacji która w/g niego jest w nierozbieralnej w tym modelu części lodówki poziom czynnika chłodzącego ocenił na 1/5 normalnego stanu a mrożenie w zamrażalniku jako agonie przed całkowitym opróżnieniem instalacji.
    Czy to możliwe??

0
  • #6 03 Lip 2008 20:07
    mk1a
    Poziom 15  

tak oczywiście że to możliwe
    otwórz drzwi chłodziarki i po naciskaj tylna ściankę jak coś nie dolega to na 100% nieszczelność

0