Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągle działąjąca lodówka Amica ACZ3105P

21 Maj 2008 16:28 4536 5
 • Poziom 11  
  Mam pytanie dotyczące ciągle działającej 6 letniej lodówki Amica ACZ 3105P Lodówka posiada dwa czujniki temperatury (zamrażalnik i komora główna) w wyświetlacz pokazuje minimum 9st. w głównej komorze w zamrażalniku temperatura spada do -35st C (ze względu na przewidziany zakres regulacji 1-9st) lodówka chodzi ciągle a temperatura spada tylko w zamrażalniku. Jak ktoś miał podobne problemy proszę o możliwe powody tej usterki i rodzaje części zamiennych (termostatów, zasilaczy) do tego modelu. Dzięki.
 • Poziom 18  
  Najeżało by zacząć od napełnienia freonem i wymianie FOR pózniej można stwierdzić coś więcej
 • Poziom 14  
  witam ..absolutnie nie jest to wina freonu,przecież mrozi aż do -35 ,nie znam tego typu ale sprawdź czy działa wentylator ,który reguluje ,stabilizuje temperatury ,przedmuchując zmrożone powietrze do komory chłodziarki i skup też uwagę na termostatach,są zamienniki ale musisz dopasować pod względem rozpiętości temperatury ,no i oczywiście pokrętła..pozdrawiam
 • Poziom 13  
  vector40 napisał:
  witam ..absolutnie nie jest to wina freonu,przecież mrozi aż do -35 ,nie znam tego typu ale sprawdź czy działa wentylator ,który reguluje ,stabilizuje temperatury ,przedmuchując zmrożone powietrze do komory chłodziarki i skup też uwagę na termostatach,są zamienniki ale musisz dopasować pod względem rozpiętości temperatury ,no i oczywiście pokrętła..pozdrawiam  Witam i od tego postu to mi się w głowie zakręciło wentylatory występują w lodówkach typu FROST FREE a wydaje mi się że ta amika która ma sześć lat była z typu FROST FREE.A tak się czasem składa że w zamrażalniku będzie taka niska temperatura a w chłodziarce będzie ciepło należy wymienić filterek nabić gazem i po sprawie.

  Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

  Poprawka do mojego poprzedniej wypowiedzi ja myślę że ta AMIKA nie była fost free sorki za błąd
 • Poziom 11  
  Firmowy fachowiec z Amica-i stwierdził że lodówka nie nadaje się do naprawy i trzeba kupić nową z uwagi na nieszczelność w części instalacji która w/g niego jest w nierozbieralnej w tym modelu części lodówki poziom czynnika chłodzącego ocenił na 1/5 normalnego stanu a mrożenie w zamrażalniku jako agonie przed całkowitym opróżnieniem instalacji.
  Czy to możliwe??
 • Poziom 16  
  tak oczywiście że to możliwe
  otwórz drzwi chłodziarki i po naciskaj tylna ściankę jak coś nie dolega to na 100% nieszczelność