Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFL 2060 jak wyjąć grzałkę

23 Maj 2008 18:37 5309 4
  • Poziom 11  
    Było już trochę na ten temat (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic854642.html
    ), ale nie tak szczegółowo żebym mógł dokończyć robotę. Utknąłem na zdjęciu frontu i po wykreceniu nakrętki na styku uziemniającym, grzałka ani drgnie. Do środka nalałem odkamieniacza, bo pewnie wszystko pozachodziło.
    Proszę o możliwię dokładną instrukcję.
    Dla ułatwienia opisu wrzucam ilustrację do tematu.
    Bosch WFL 2060 jak wyjąć grzałkę
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    wyciągnij wtyczkę z czujnika zdejmij złacza konektorowe z biegunów grzałki oraz przewod zerujący, odkręc praeie do końca nakrętkę M6, wepchnij śubę w kierunku pralki i podważ wkrętakiem kryzę grzałki a później prób€j wyciągnąć
  • Poziom 11  
    Jak głęboko do środka powinna wejść śruba uziemniajaca i czy to że ani drgnie może byc spowodowane kamieniem ?
    Śrubokręt mam wpychać między owalny kołnierz grzałki a plastkiowy zbiornik?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    wejdzie tyle na ile odkręcisz nakrętkę, około 1cm, możesz do niej przystawić np wkrętak i czymś średnio uderzyć

tak później podważaj wkrętakiem tak jak piszesz
  • Poziom 11  
    Jak postała przez noc w odkamieniaczu to ją teraz jednym palcem wepchnąłem. Dzięki za pomoc.

Grzałka będę wymieniał, bo powodowała wyzwalanie różnicówki. Co ciekawe po oczyszczeniu z kamienia różnicówka przestała wyrzucać. Grzałka posiada jednak drobne wżery i miejsca przegrzane (tam gdzie był kamień) które pozbawione są metalicznego połysku.