logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TV Philips 28PW9528/12 chassis EM5.1EAA brak obrazu

Prezessso 29 Maj 2008 13:02 3849 20
REKLAMA
  • #1 5193744
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Witam!!!!
    TV się włącza, głos jest ale brak obrazu. Wysokie napięcie leci, kineskop żarzy, brak jest treści wizji (po podniesieniu UG2 pojawia sie tło z powrotami). Wzmacniacze wizyjne są na układach TDA6118JF i strasznie się pocą. Radiatorów nie da się nawet dotknąć. Kineskop mierzyłem, emisja OK. 200V przychodzi na wzmacniacze wizyne, a na katodach jest około 170V
    Według relacji klienta zrobił się różowy z powrotami i zgasł.
    Jak to w Philipsie pewnie trzeba wszystkie trzy układy wymienić, bo jak jeden będzie KO to też się nie pokaże obraz??
    Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie...
  • REKLAMA
  • #2 5193764
    Mirek Z.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 21870
    Pomógł: 1132
    Ocena: 531
    Za kolejne założenie tematu w niewłaściwym dziale udzielę ostrzeżenia.
    Przeniosłem z TV Serwis.
  • #4 5193908
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Warystor wydaje się być ok...nie pokazuje żadnej oporności, i nic sie nie zmienia jak go wyjme lub zewre.
  • REKLAMA
  • #5 5193939
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12969
    Pomógł: 1505
    Ocena: 2332
    Podaj typ kineskopu bo cos chyba nie tak z tym podzespołem.
  • REKLAMA
  • #6 5193944
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    W66ERF042X44
  • #7 5198619
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Wymieniłem te trzy układy i jest mała poprawa ;)
    No więc tak...obraz sam się nie pojawia,
    ale po podniesieniu US2 pojawia się z powrotami, wtedy wracam go znów "na swoje miejsce" i działa normalnie do wyłączenia...(na starych układach wogóle nie wchodził)
    Coś z pomiarem prądu kineskopu????
    Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie....
  • #8 5198695
    grubas
    Poziom 40  
    Posty: 5524
    Pomógł: 647
    Ocena: 552
    Witam.
    Ja stawiam na zużyty kineskop.
    Stracił swoją emisję.
  • #9 5198719
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Czyżby jednak kineskop??? Ale to tak nagle?? Klient twierdzi że zrobił się różowy z powrotami i zgasł w trakcie grania.
    Mierzyłem emisje katod i jest wzorcowa. Przyznam się że nawet "profilaktycznie przestrzeliłem" ;) wszystkie katody. Ale nic to nie zmieniło.
  • #10 5198759
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39875
    Pomógł: 6338
    Ocena: 6854
    Ta wersja jest z:
    - duzym blokiem cyfr. obróbki sygnału SSB ?
    *min. FALCONIC 7750(SAA4998H
  • #11 5198779
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Jest z dużym blokiem cyfrowym, ale jakim dokładnie moge podać jutro rano.....

    Dodano po 10 [minuty]:

    A jeżeli to jest właśnie ta cyfrówka to masz jakieś pomysły??
  • #12 5198912
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39875
    Pomógł: 6338
    Ocena: 6854
    Wymieniałem blok SSB ..bez wchodzenia w szczególy.
    * przelutuj Hot-air"em w SSB te scalaki gł. + chyba 3/4 pamięci
    może pomoże ?
  • #13 5199474
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Niestety nic nie pomogło przelutowanie hot air em ;(
    Czyli zalecasz wymiane cyfrówki?? Może ma ktoś taką na zbyciu?? Może jakaś z "demobilu" ??
  • #14 5199808
    mario987
    Poziom 14  
    Posty: 115
    Pomógł: 9
    Ocena: 5
    Witam. Ja bym stawiał na uszkodzenie kineskopu. To w Philipsach często sie zdarzało.Spróbuj podpiąc na inny kineskop jeżeli masz do dyspozycji o tych samych gabarytach i sprawdzic co wtedy będzie.Musisz wykluczyc tę możliwośc usterki.
  • #15 5199839
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Wiec jednak wszyscy stawiają na kinol..... Ciekawy jestem....
    No właśnie akurat nie mam w warsztacie takiego... Będe musiał się rozejrzeć u znajomych za takim i podpiąć sie do niego...
  • #16 5203029
    mirex
    Poziom 43  
    Posty: 21794
    Pomógł: 1950
    Ocena: 1989
    Ja nie stawiam na kineskop. Może i był on przyczyną początkowej usterki /chwilowe zwarcie wewnątrz/ a teraz masz następstwa tego.
    Kineskop przecież sprawdzałeś. Emisję ma na wszystkich działach. Rozumiem, że zwarć do siatki 1 lub żarzenia żadne działo nie ma. W związku z tym powinien pojawić się obraz. Uważam, że uszkodzenie masz na płycie, raczej jest to SSB, i podstawienie jej do innego kineskopu nic nie wniesie.
    Nadal nic nie piszesz czy posprawdzałeś wszystko z wiązane z ABL i info o prądzie kineskopu.
    Posprawdzaj zasilania na SSB.
  • #17 5204107
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Witam kolego mirex!!!
    Ja oczywiście też uważam że kineskop jest OK...
    chociaż wszyscy sugerują odwrotnie.... Też uważam że Przy strzale w "bańce" poleciały wzmacniacze wizji, no i pewnie coś cyfrówce...
    Będe musiał jutro schemat do tego gdzieś ściągnąć i przenalizować sytuacje.....
  • REKLAMA
  • #18 5204144
    grubas
    Poziom 40  
    Posty: 5524
    Pomógł: 647
    Ocena: 552
    Witam.
    Ciekawy jestem kto ma rację:D.
    Czy Ci co stawiają na kineskop albo Ci co stawiają na coś innego (cyfrówka).
    Napisz kolego jak potoczyła się dalej ta naprawa:D.
  • #19 5204325
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Jakoś nie wierze w ten kneskop, ale zobaczymy...
    Jeżeli będą jakieś nowe wieści z tym "Philipem" to napewno dam znać.
  • #20 5209276
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Witam Ponownie!!!
    Nie szukałem specjalnie usterki w kontroli prądu kineskopu, tylko oszukałem Philipsiaka w inny sposób.
    Załatwiłem sprawe "półśrodkiem"
    Podłączyłem mu na stałe 2,5V na nóżki kontroli TDA6118 i działa bez zarzutu jak na razie.
    Włącza sie za każdym razem bezproblemowo...
    Zobaczymy jak to będzie. Niech się wygrzewa narazie ;)))
  • #21 5211717
    Prezessso
    Poziom 15  
    Posty: 221
    Pomógł: 8
    Ocena: 3
    Skoro nikt już nie ma nic do dodania, to chyba trzeba będzie zamknąć temat :D

Podsumowanie tematu

✨ W telewizorze Philips 28PW9528/12 z podwoziem EM5.1EAA pojawił się problem z brakiem obrazu przy włączonym dźwięku. Kineskop żarzy się, wysokie napięcie jest obecne, a po podniesieniu napięcia UG2 pojawia się tło z powrotami. Wzmacniacze wizyjne na układach TDA6118JF mocno się grzeją. Emisja kineskopu zmierzona i uznana za prawidłową, napięcia na wzmacniaczach i katodach są w normie. Sugerowano sprawdzenie warystora 3348, który okazał się sprawny. Wymiana trzech układów wzmacniaczy wizji przyniosła niewielką poprawę – obraz pojawia się po podniesieniu napięcia US2, ale tylko tymczasowo. Dyskusja skupiła się na możliwym uszkodzeniu kineskopu, jednak pomiary emisji i brak zwarć wskazywały na jego sprawność. Podejrzewano również uszkodzenia w bloku cyfrowym SSB (m.in. układ FALCONIC 7750 SAA4998H), zalecano przelutowanie scalaków hot-airem, co nie przyniosło efektu. Ostatecznie autor zastosował „półśrodek” – podanie stałego napięcia 2,5V na nóżki kontroli TDA6118, co przywróciło stabilne działanie obrazu. Problem najprawdopodobniej związany jest z kontrolą prądu kineskopu lub uszkodzeniem układów wzmacniaczy wizji i cyfrowych, a nie z samym kineskopem.
REKLAMA