Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navia nv33- jak wgrac automape

Adam222op 05 Cze 2008 20:27 95909 51
  • #1 05 Cze 2008 20:27
    Adam222op
    Poziom 9  

Witam! Mam pytanie czy istnieje możliwość odblokowania tej nawigacji. Na nawigacji zainstalowany jest windows CE CORE 5.0.
    Zainstalowałem na kompie ActiveSync ale nie może wykryć tej nawigacji
    Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to zrobić i jakie programy można zaistalować do tego windowsa. NA forum czytałem o odblokowaniu nawigacji Smart SG 320 czy procedura odlokowania Navia 2008 jest taka sama ? Z góry dziekuje za podpowiedzi :)

0 29
  • #2 05 Cze 2008 22:07
    conrado300
    Poziom 12  

Nie jestem pewien ale chyba odblokowanie Navia 2008 odbywa sie przez edycje pliku wsadowego. Odezwij sie do mnie na PW to pomoge Ci ja odblokowac.

0
  • #3 06 Cze 2008 08:23
    Grzesiek1972
    Poziom 10  

Aby odblokować WIN CE 5.0 w Navi wystarczy edytować plik o nazwie: autorun.inf Sposób banalnie prosty ogranicza się do skopiowania pliku na dysk PC edytowanie za pomocą notatnika - wpis tam znajdujący się (\Flash_storage\Navia\Menu.exe) należy zastąpić takim: \Windows\explorer.exe zaipsać zmiany i wkleić do katalogi Navi: \flash_storage Następnie reset i po robocie:) Jeśli nic nie zostało skopane to uruchomi się golusieńki windows. Roztropności w działaniu życzę:)

0
  • #5 06 Cze 2008 10:45
    PBK
    Specjalista AGD

też mam tą NAWIĘ i wszedłem w ten link ale sie pogubiłem

kolego jeśli możesz rozwiń temat jak to dokładnie zrobic krok po kroku w co wejśc co dokładnie zrobic
    opisz jak małemu dziecku bo widzę że strasznie dużo ludzi szuka takiej informacji na necie

1
  • #6 06 Cze 2008 11:47
    conrado300
    Poziom 12  

Odezwij sie do mnie na PW lub GG. To postaram Ci sie wytlumaczyc jak to odblokowac.

1
  • #7 06 Cze 2008 13:20
    ral356
    Poziom 13  

Jesli masz Win2000 ... WinXP, to zabawe nalezy rozpoczac od sciagniecia ze stronu Microsoft programu do synchronizacji urzadzen portable z komputerem PC ActiveSync

http://www.microsoft.com/WINDOWSMOBILE/ACTIVESYNC/DEFAULT.MSPX

Nastepnie zainstalowac w/w na swoim PC

podlaczyc GPS przez USB i uzyskac polaczenie (automatycznie sie to zrobi)

eksplorowac swoje cacko: Narzedzia-Eksploruj urzadzenie

przeniesc sobie na pulpit PC plik autorun.inf

nastepnie poprawic zawartosc z:

Flash_storage\Navia\Menu.exe

na:

Windows\explorer.exe

(to pisal kolega Grzesiek1972)

zapisac zmiany (save)

przegrac go do GPS

zresetowac GPS - przycisk z tylu (najlepiej tylna czescia rysika)

Milej zabawy

Dodano po 3 [minuty]:

zjadlem bekslesze na poczatku
    z:
    \Flash_storage\Navia\Menu.exe
    na:
    \Windows\explorer.exe

bez nich nie zadziala, przepraszam.

Dodano po 7 [minuty]:

Jesli pozniej zechcecie, zeby Wasze ustawienia nie ginely po kazdym resecie, musicie zadbac o to, aby pulpit i wszystkie pozostale programy umieszczac w pamieci "Flash_storage" (widziana jako katalog). Umieszczone w innym miejscu, po resecie ginie, bo to jest RAM. Pozdrawiam.

0
  • #8 06 Cze 2008 16:57
    nd022
    Poziom 10  

Witam.
    Ja tez mam ochotę kupić sobie tan nawigację. Tylko ze chciałbym sie zapytać czy waszym fachowym okiem jest to cos wartego zainteresowania? Chodzi mi czy to jest dobra nawigacja a ma tylko cienkie mapy. Czy parametry tego nie różnią się od innych markowych urządzeń? Czy jej dokładność jest porównywalna czy sa jakieś braki itd?Interesuje mnie tez czy normalnie bez problemu mogę zapakować w niego programy takie jak Automapa albo TomTom? Jak wy to widzicie i czy warte jest brać?
    Pozdrawiam i proszę o wyczerpującą odpowiedz jak dla małpy bo ja dopiero chce sie zacząć tym bawić a nie stać mnie na droższe:)
    Piotr

0
  • #9 06 Cze 2008 18:09
    PBK
    Specjalista AGD

czy do tego odblokowania potrzebna jest karta sd?

w zasadzie i tak planuje jakaś kupic ale jest tyle tego na rynku ze sie pogubiłem

i pytanie jaka i gdzie najlepiej i najtaniej kupic?.
    i jeszcze jedno pytanie czy Navia faktycznie bedzie obsługiwała tylko karty do 2gb?
    czy jak kupię 4 gigową - zrobię dobrze?

0
  • #10 06 Cze 2008 18:49
    Adam222op
    Poziom 9  

Ta nawigacja działa całkiem sprawnie.
    Jednak po podłączeniui do kompa ActiveSync nie może jej wykryć. Spróbuje jeszcze raz pobrać ten programik może mialem jakas stara wersje i dla tego nie chcial jej wykryć.
    Mam jeszcze jedno pytanie czy po odblokowaniu Windowsa CE instalacja jekiś inych programów czy map bedzie wymagała jakiś zmian w rejestrze systemu bo podobno coś tam trzeba pozmieniać żeby moć odpalać je ze skrótów na pulpicie oraz aby móc ustawić pulpit.
    A jakie aplikacje polecili byście do zainstalowania do tej Navi aby móc oglądać jakieś zdjęcia czy odtważać mp3 lub jakieś filmy?

-1
  • #11 06 Cze 2008 22:47
    Grzesiek1972
    Poziom 10  

Do odblokowania WIN CE nie jest potrzebna karta SD, służy ona wyłacznie jako nośnik dodatkowych danych np map, filmów czy muzyki. Wedle mojej wiedzy (gdzieś na forum wyczytałem) do 2Gb - zresztą pakowanie czwórki mija sie z celem lepiej mieć 2x2Gb moim zdaniem tak praktyczniej.

Taniej niż w Biedronce nie widziałem.

Ktoś jeszcze wspominał o niedowidzącej aplikacji ActiveSync.... dziwne - wystarczy uruchomić ActiveSync na kompie, podłaczyć kablem kompa i nawigacje, NACISNąć przycisk POWER na górnwj części obudowy i wszystko hula jak należy.

Co do zmian w oryginalnym sofcie na skutek instalacji innych map: zalecana mega roztropność, więc kopie czego sie da zanim sie coś tknie, w razie porażki jest nadzieja.

Zgłębiam dostępność i możliwości instalacji map bezpośrednio na SD- wtedy to chyba wyglądać bedzie należycie, oryginalna MM zostaje w Navi a posługujemy sie np. TomTom'em.
    Wtedy najlepiej jest zapisać w autostarcie ścieżkę do pliku .exe na karcie SD.

Pozdrawiam, i proszę dzielcie się wiedzą!!!:D

0
  • #12 07 Cze 2008 00:00
    kkuurr
    Poziom 10  

dla uzupełnienia ze sprzętem tym działa karta 4GB - konkretnie Protec mini SD z adapterem kupiony w Znaku - sprawdzone bo taką akurat mam :)

myślę, że inne też.

na sprzęcie tym działa bez problemu automapa 4 i 5, miomap3, igo8, tom tom 6 navigator, no i nowa mapamap 4 - ta oryginalna sprzedawana w zestawie to kompletna porażka :)

1
  • #13 07 Cze 2008 00:35
    arthurro17
    Poziom 1  

Czy sposób jaki został opisany w tym temacie z podmianą na "gołego" Windowsa jest dobry? chodzi mi o ty czy jak już to zrobię to będę miał nadal mapemap czy nie? No i chciałbym wgrać auto mape 5.05 ale nie wiem jak to zrobić, jak ją zainstalować na tej karcie SD? Ściągnąłem z neta bez instalacyjną ale nie wiem czy jak ją wrzucę tylko na mapę to czy moja navia ją sama zaakceptuje czy muszę coś zmienić? pomóżcie

0
  • #15 07 Cze 2008 09:57
    kkuurr
    Poziom 10  

sorki - miało być prEtec - tu masz Pretec mini
    http://znak.pl/index.php?cid=805&scid=2989

absolutnie nie znaczy to, że inne nie działają! najpewniej tak.
    to znaczy, że zamontowano czytnik który czyta karty 4GB i tyle :) ja bym brał najszybszą i najtańszą SDHC class 6

arthurro17 -s sposób jest dobry, nie tracisz mozliwości uruchamianie mapamap. w razie potrzeby możesz zmienić wpis na poprzedni i jest to co było.
    radzę zrobić swoje menu bo goły windows ma wkurzający pasek (jak to windows) - który lubi zostawać po właczeniu mapy (nawet jak się włączy auto ukrywanie).

0
  • #16 07 Cze 2008 12:53
    PBK
    Specjalista AGD

kkuurr
    własnie o to chodzi że na instrukcji stoi mi napisane że na maxa moge zasadzic 2 GB a ja chce kupic 4 GB !!!

i czy NAVIA będzie widziała te 4 GB czy tylko 2GB ???

Dodano po 6 [minuty]:

no i właśnie wczoraj zmieniłem plik

z:
    na:
    \Windows\explorer.exe

i więcej nic nie robiłem ale teraz nie odpala mi ta mapa co była oryginalnie:(

no i nie wiem cholera jak wgrac mio albo tomtoma w to cholerstwo?

kurcze moze dla was to śmieszne pytania ale nie znam się na takich sprawach

jesli by ktoś mógł wytłumaczyc po kolei i łopatologicznie krok po kroku ????????????????????

0
  • #17 07 Cze 2008 15:02
    Dulan
    Poziom 26  

Zwróć uwagę, że zmienił się wpis w autorun.
    Teraz możesz odszukać program mapamap w folderze (w pamięci GPS`a).
    Klik i już masz mapkę :)
    Nie jest konieczne klikanie menu.exe - w sumie dla Ciebie najszybszy sposób na start mapy to kliknięcie właśnie pliczku menu.exe.
    Wystarczy znaleźć plik mapamap.exe (nie pamiętam dokładnie nazwy) i uruchomić jak każdy inny program w Windowsie.
    Ot cała filozofia.

Co do 4 GB, to będzie widzieć kartę, ale praca windy będzie spowolniona.

Mapy instalujesz na stacjonarnym komputerze (w pewnym sensie), tzn. są wypakowane i później automatycznie transferowane do GPS`a. Musisz mieć podpiętą navi przez USB pod kompa.

0
  • #18 07 Cze 2008 16:15
    kkuurr
    Poziom 10  

co do karty to pisałem wyżej, że widzi i czyta kartę 4 GB - wiem bo próbowałem (a instrukcja instrukcją)
    co do prędkości działania to bzdura - ktoś tak palnął i taka informacja sobie chodzi po sieci. spodziewaj się natomiast wolniejszego działania w przypadku wgrania prawie całej europy 1,9 GB a Polski 140 MB

dokładnie tak jak napisał Dulan możesz wejść w flash_storage -> mapamap30 -> i uruchomić mapę ręcznie mapamap3.exe
    ma to taką wadę, że pozostaje pasek windowsa - upierdliwy - proponuję zrobić menu:
    zmieniasz zawartość pliku autorun.inf na:\Flash_storage\menu\Menu.exe

ściągnij rozpakuj i skopiuj do nawi w katalog flash_storage ten pliczek i zrób restart (reset z tyłu)

http://rapidshare.com/files/120752889/menu.rar

po restarcie otrzymsz menu startowe z możliwością startu windowsa, mapy map3 (tej oryginalnej) , automapy i tom toma , oczywiście automapę i tomka musisz sobie zainstalować w menu.ini podane są ściezki

mapa map - oryginalna
    \flash_storage\MapaMap30\mapamap3.exe

czyli tam gdzie jest obecnie

automapa na karcie SD - musisz zainstalować
    \sdmmc\AutoMapa EU\wceAm.exe

tom tom 6 na karcie SD - musisz zainstalować
    Command = \sdmmc\TomTom Navigator\TomTom Navigator.exe

windows ce 5

= \windows\explorer.exe

jeśli zmienisz lokacje to musisz zmienić scieżki w menu.ini

instalacja. postaraj się o AM, tom toma (nie wnikajmy czy legal) jeśli nie wgrasz to ikony będą nieaktywne i otrzymasz komunikat o niemożliwości uruchomienia.

z internetu ściągnij activesync - legalny darmowy :) (ale skoro już grzebałeś to masz)

zainstaluj AM 4 czy 5 na karcie instalator cie poprowadzi, możesz też znaleźć wersie które wystarczy wgrać bezpośrednio na kartę . dodaj potrzebne mapy na kartę. punkty poi, podobnie tom tom. wszystko

0
  • #19 07 Cze 2008 19:28
    PBK
    Specjalista AGD

robie
    \flash_storage\MapaMap30\mapamap3 "nie mam na koncu pliku tego "exe"
    zmieniłem nazwe koncowego pliku dokładając "exe" zrestartowałem i nadal mi nie odpala wyaswietlajac komunikat:

niektóre mapy lup dane niezbedne do prawidłowego działania mapymapnie zostały przwidłowo zainstalowane lub zostały uszkodzone
    zamknij aplikację i zainstaluj ponownie danea nastepnie ponownie uruchom mapemap !!!!!!

0
  • #20 07 Cze 2008 19:59
    Dulan
    Poziom 26  

\flash_storage\MapaMap tam masz mieć katalog PL_1260-200712. Jak jest to ok.
    Wchodzisz do \flash_storage\MapaMap30\ i na mapamap3 klikasz "copy" (nie zmieniaj mu rozszerzenia).
    Zamykasz folder i wklejasz na pulpit skrót (nie cały plik) "paste shortcut".

0
  • #21 07 Cze 2008 20:37
    kkuurr
    Poziom 10  

windowsy mają ogólnie niechęć do pokazywania rozszerzeń plików - trzeba było ten plik po prostu kliknąć żeby się uruchomił. :) - musisz skasować to dopisane "exe"

0
  • #22 07 Cze 2008 21:52
    PBK
    Specjalista AGD

Dulan
    robiłem to wszystko i twoje rady nie działają
    nie daje sie skopiowaC skrót na pulpit

i jeśli poprostu klikam na"mapamap" nie daje mi się uruchomic

Dodano po 8 [minuty]:

własnie spowrotem zrobiłem
    w pliku autorun :

\Windows\explorer.exe
    na:

i w trakcie wczytania mapymap pojawia sie znowu komunikat:
    niektóre mapy lup dane niezbedne do prawidłowego działania mapymapnie zostały przwidłowo zainstalowane lub zostały uszkodzone
    zamknij aplikację i zainstaluj ponownie danea nastepnie ponownie uruchom mapemap !!!!!!

pomocyyyyy!!!

Dodano po 50 [minuty]:

własnie wywaliłem cała mapemap z pamieci flasch

teraz pytanie :

jaką mam wgrac mape zeby weszła do pamieci flasch bez karty sd
    i jak dokładnie tego dokonac?
    proszę o łopatologiczny opis

0
  • #23 07 Cze 2008 22:27
    kkuurr
    Poziom 10  

:)

jeśli skopiowałeś sobie całe katalogi mapamap i mapamap30 to je skopiuj do navi.
    mozesz zarejestrować się na stronie MapaMap i wtedy pozwolą Ci ściągnąć to badziewie raz jeszcze - zainstalujesz sobie.

0
  • #25 07 Cze 2008 22:54
    kkuurr
    Poziom 10  

np. automapa z mapą Polski, lub MioMap z PL i jeszcze kilkoma krajami lub IGO 8 (troche okrojony bez terenu), tom tom 6 z mapą PL, mapamap 4 (ta już nie jest zła)

0
  • #26 08 Cze 2008 00:54
    Dulan
    Poziom 26  

PBK napisał:
    Dulan
    robiłem to wszystko i twoje rady nie działają
    nie daje sie skopiowaC skrót na pulpit

Nie ma takiej możliwości. Dajesz "copy" na plik. Potem na pulpicie masz opcje jak przytrzymasz na ekranie piórko - PASTE i PASTE SHORTCUT.
    Jeżeli tego nie potrafisz zrobić, to niestety nikt i nic Ci nie pomoże. Daj komuś, żeby Ci to zrobił zanim powywalasz pliki systemowe.

Skopałeś już mapy, to myślę, że lepiej będie dla Ciebie odstawić to i naprawdę poprosić kogoś o doprowadzenie Navi do stanu używalności.

0
  • #27 08 Cze 2008 18:24
    Mirek-007
    Poziom 10  

Witam
    Mam to "cacko" odblokowane, ale jest mały problem. Po różnych zmianach ustawień, zrobieniu skrótów na pulpicie do mapy itp. oraz po przegraniu na dysk NAVI kilku programów pod WIN CE restartuje sprzęt i ... wszystko znika tzn WIN się uruchamia odblokowany ale nie ma skrótów które stworzyłem, nie ma tego co wgrałemna dysk. Po prostu są pierwotne ustawienia ale po odblokowaniu.:cry:
    I jeszcze jedno bawiąc się ustawieniami WIN CE ustawiłem aby dolny pasek zniknął - jak go spowrotem wyciągnąć. Z góry dziękuję.
    :D

0
  • #28 08 Cze 2008 18:56
    Dulan
    Poziom 26  

To normalne, że skróty znikają.
    Jak wezmę swój w wolnej chwili, to zrobię tak, żeby już nie znikały i powiem Ci, chyba, że mnie ktoś uprzedzi.

Pasek wyciągniesz tym programem (skryptem):

0
  • #29 08 Cze 2008 20:03
    Mirek-007
    Poziom 10  

Dzięki.
    Co to skrótów na pulpicie - ten link na pewno wielu pomorze
    http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=1097

Pliki można zapisywać tylko w katalogu flash_storage (nie znikną po restarcie) w innych przypadkach mi znikały.

A co do paska to programik owszem pokazuje go lub nie, ale jam mam widoczny tylko 1mm tego paska - jest zwężony. W normalnym PC najeżdżasz myszką, przytrzymujesz i wyciągasz na daną szerokość, a tu ja za cholerę nie wiem jak to wyciągnąć.

znalazłem problem ze znikającym paskiem
    http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=98&highlight=pasek..

Może komuś się przyda.

A co do sprzętu - NAVIA 2008 - to za cenę 256 zł nie ma co narzekać. Wg mnie jest lepsza niż sie wydaje.

:D

0
  • #30 08 Cze 2008 23:02
    Dulan
    Poziom 26  

No, tylko przez TTbar najpierw trzeba się do niego dostać i odznaczyć "autohide".

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo