Mam problem z naprawa magnetowidu Panasonic model:NV-J35. Wcześniejsze nagrania „ stare” są odtwarzane poprawnie nawet nagrywane, bałaganiarsko częściowo w PS a częściowo w LP system sam rozpoznaje jaka była prędkość zapisu, a licznik liczy przesuwającą się taśmę. Działa także na „starych” nagraniach TRACKING. Na nowych nagraniach TRACKING nie działa. Gdy nagrywam w systemie LP( powoli), magnetowid odtwarza je jako SP(wtedy przyśpieszone jest odtwarzanie). To samo nagranie na całkowicie sprawnym Panasoniku jest także odtwarzane szybko (a wskaźnik odczytuje je jako SP.) Stąd wnioskuję że na taśmie w procesie nagrywania nie jest nagrywana informacja o włączeniu LP. Gdzie szukać usterki? Doradzano mi abym w pierwszej kolejności sprawdził zasilacz, (osobiście nigdy bym nie przypuszczał że powodem omawianej usterki może być zasilacz). Istotnie zasilacz był „martwy” Ale po wymianie C9-1m./450V ruszył. Nim jednak naprawiłem go, zasilałem wideo na sprawdzonym innym panelu zasilacza. Ponadto usterka ta występowała już nim padł zasilacz i gdyby nie uszkodził się zasilacz, to z tą usterką przypuszczam, sprzęt był używany dalej (w systemie SP.) Może ktoś z taką usterką się już spotkał ?Bardzo proszę o doradę.