Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zafira 2000' , X16XEL, problemy z chłodzeniem

23 Cze 2008 17:10 2354 7
  • Poziom 41  
    Witam.
    Auto jak w temacie. Na desce pojawia się ikona chłodnicy (żółta). Wentylator załącza się na pełny bieg ale nie może schłodzić silnika. Temperatura utrzymuje się cały czas w granicach 95°C.
    Jak z tym walczyć (czyżby pompa wodna nie dawała rady ?).
  • Poziom 17  
    moze masz uszkodzony termostat i nie otwiera sie dostatecznie duzo zeby zapewnic zadany przeplyw wody,lub masz obluzowany wirnik na osi pompy..
    co do zoltej lampki to sprawdz bledy jakie sa zapisane w module chlodzenia..
    pozdr.
  • Poziom 31  
    temperature czytasz z parametrów czy z szafy?
  • Poziom 12  
    Czy ma klimatyzacje
  • Poziom 41  
    Do cysiek11: termostat podstawiłem nowy plus czujnik temperatury, rozrząd był wymieniany wcześniej (około 30 000 km) ale bez pompy wodnej, na komputerze żadnych błedów nie ma.
    Kontrolka zapala się przy włączeniu drugiego stopnia wentylatora.

Do momik12: temperaturę odczytuję ze wskaźnika na desce oraz z parametrów na komputerze (temperatury identyczne).

Do ROMAN1699: ma klimę ale się nie załącza.
  • Poziom 35  
    Zapala się kontrolka a błędów nie ma ?
    Hm, a łączyłeś sie ze sterownikiem wentylatorów aby napewno ?
  • Poziom 41  
    Mam uszkodzony opel autoscaner, więc łączyłem się z komputerem za pomocą euroscana. Podłączałem się tylko pod siudmy pin (sterowanie silnika) i oczywiście zasilanie (16 i 4).
  • Poziom 35  
    No to jak masz błedy (a pewnie masz) w module chłodzenia silnika to raczej euroskanem nic nie wyczytasz ;)
    Z niskobudżetowych narzędzi to możesz jeszcze ABCOMem go spróbować. Idzie. Będziesz wiedział jakie usterki będize wiadomo co dalej. Ale na moje to pewnie jakaś przerwa w obwodzie wiatrakowym.. Tam w sumie jest chyba 5 stopni działania wiatraków, uzyskiwanych poprzez szeregowo - równoległe łączenie wiatraków + jeszcze rezystor szeregowy. Właczenie się wiatraków z pełną mocą oznacza tryb awaryjny sterownika chłodzenia.