Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alternator firmy BOSH od Volvo- jak podłączyc?

TECHNICZNY007 28 Jun 2008 22:51 4329 7
    TECHNICZNY007
    Level 10  
    Witam wszystikch mam takie pytanko, jestem właścicielem łodzi rybackiej potrzebuję wymienic w niej alternator. Obecnie przy silniku od C-385 pracuje alternator od stara ale od samego początku mam problemy z ładowaniem myślę że jest to wina źle poprowadzonej instalacji (zamieszczam schemat który zrobiłem w biegu). [img]alternator firmy BOSH od Volvo- jak podłączyc?
    nie wiem nawet czy do tak poprowadzonej instalacji można zastosowac Elmotowski alternator. obecnie zakupiłem alternator od VOLVO firmy BOSH który ma wbudowany regulator napięcia ale jestem za głupi żeby go podłączyc w miejsce starego. I stąd moja gorąca prośba jeżeli ktoś może ocenic przedstawioną instalację (24v) czy to w ogóle ma prawo działac i czy podpowie mi z opisaniem końcówek na tym nowym alternatorze (którą gdzie podłączc) BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY[/img]alternator firmy BOSH od Volvo- jak podłączyc?
    ROMAN1699
    Level 12  
    Wywal stary regulator .M8 plus do rozrusznika na zasilanie, M6 masa, M5 obrotomierz, M4 minus kontrolki ładowania , powodzenia
    momik12
    Level 31  
    Po co zakładasz nowy post i tak jest tu śmietnik.
    Począwszy od lewej:
    -30(masa)
    kontrolka
    obrotomierz
    +30(aku)
    Prościej się nie da.
    TECHNICZNY007
    Level 10  
    a jeszcze jedno MOMIK 12 czy ten schemacik który umieściłem ma prawo działac i czy konieczne jes dawanie masy na -30 nie wystarczy jemu masa z korpusu silnika???
    momik12
    Level 31  
    Inny alternator inny układ.W nowym masz regulator wbudowany zauważ.Wyrzuć stery reg,podłącz kontrolkę po kluczyku i będzie działać.Jak alternator dobrze zmasowany to nie musisz podłanczać -30.
    TECHNICZNY007
    Level 10  
    dzięki panowie zaczynam działac bo już mnie to ładowanie dobija , a najgorsze jak stoisz sobie na środku bałtyku silnik gasisz a on nie odpala
    viper555
    Level 39  
    Tylko że prawidłową podpowiedzią jest ROMAN1699. P
    TECHNICZNY007
    Level 10  
    to już sam nie wiem bo jak wida na zdjęciu to nic nie ma opisanego żadnego M5, M6,M8... i bądź tu człowieku mądry