Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik przepływu powietrza w VW TDI

falkimar 01 Lip 2008 18:46 5372 5
  • #1 01 Lip 2008 18:46
    falkimar
    Poziom 9  

Witam
    Mam pytanie do bardziej zaawansowanych uzytkowników. Chodzi o VW Borę 1,9 TDI 74 KW. Program VAG wykrywa błąd
    17552 - Mass Air Flow Sensor (G70): Open or Short to Ground
    Bląd ten daje sie skasowac a samochód nie wykazuje podczas jazdy spadku mocy czy tez zwiekszonego zapotrzebowania na paliwo. Liczę się jednak z tym ze kiedyś będę musiał ten przepływomierz wymienić. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaka jest serwisowa procedura wymiany przepływomierza , czy wiąże się to z przeprowadzeniem procedury autoadaptacji i ewentualnie jak ją wykonać programem VAG 409.
    Dzięki za info i pozdrowionka.

1 5
  • #2 01 Lip 2008 19:18
    burza1979
    Poziom 13  

Wsadzasz nową przepływkę kasujesz błędy i jeżdzisz . Nic po za tym nie mieszasz

0
  • #3 01 Lip 2008 19:20
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

W tym aucie nie potrzeba żadnej adaptacji.
    Po prostu go wymieniasz i już.
    Oczywiście wykluczyłeś błedy związane z okablowaniem;) typu przerwa lub zwarcie?

0
  • #4 01 Lip 2008 20:25
    falkimar
    Poziom 9  

Nie przyłozyłem sie niestety zeby sprawdzić okablowanie ale myśle że gdyby coś było nie tak na kablach to chyba objawy uszkodzenia byłyby bardziej dokuczliwe. Dzięki za wsparcie. Kiedyś czyściłem przepustnice w bravie i niestety wypiołem kable - skonczyło sie na wizycie w serwisie i autoadaptacji przepustnicy.

0
  • #5 02 Lip 2008 00:16
    gumiś_rzesz
    Poziom 25  

podoginaj piny w przepływce i jeździj jeszcze to jest błąd okablowania tylko i wyłącznie więc niema sensu nic wymieniać

0
  • #6 02 Lip 2008 19:33
    falkimar
    Poziom 9  

Dzięki bardzo za informacje
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów