Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL66010 - osad na naczyniach

01 Lip 2008 20:51 34834 12
 • Poziom 2  
  Od marca używam zmywarki, ale tylko raz czy dwa na samym początku byłam zadowolona z jej pracy. Początkowo wyglądało to różnie - najpierw stosowałam standardowe tabletki i z jakością zmywania było coraz gorzej, naczynia wychodziły coraz bardziej matowe. Stosowałam różne środki i wyglądało to różnie zdarzało się, że zaraz po wyjęciu naczyn ze zmywarki musiałam je myć od nowa ręcznie i nie szło ich domyć. Ostatnio kupiłam calgonit quantum, jest trochę lepiej, ale i tak na naczyniach pozostaje biały osad, więc wszystko wycieram dodatkowo ściereczką ale nie o to chodzi. Jestem zrozpaczona teraz ze zmywarką mam właściwie więcej pracy niz przy zwykłym zmywaniu. Próbowałam juz wszytkich środków i wszystkich możliwych ustawien - bez satysfakcji. ponadto na drzwich zmywarki zaczęły robić sie plamy. Proszę o pomoc.
 • Specjalista AGD
  Sól, proszę używać "soli zmiękczania "do zmywarek. Przy twardej wodzie tabletki mogą nie dawac sobie rady ze zmiękczaniem. Biały osad to węglan wapnia, który wytrąca się z wody. Być moze woda jest silnie zażelaziona lub z glinką i wtedy żadne tabletki nic nie pomogą ale o tym jaka jest woda można przekonac sie na podstawie osadów w czajniku czy brodziku.
 • Poziom 2  
  Używałam tabletek, proszku z nabłyszczaczem i solą calgonit spacjalną do zmywarek ale efekty były jeszcze gorsze niz w przypadku tabletek, a wyglądało to tak, że jedno dwa zmywania w miarę ok - następne beznadziejne. Naczynia były tak matowe, ze nieszło ich domyć.
  Pozdrawiam
 • Poziom 18  
  Sprawdź czy nie jest włączona funkcja 3 w 1 oraz poziom dozowania soli ( ustaw na najwyższy 10) wszystko opisane jest w instrukcji. Jeżeli to nie pomoże trzeba wezwać serwis możliwe iż niesprawny jest zawór dozujący sól bądź problem ze złożem jonitowym - ale jest na gwarancji więc serwis ten problem rozwikła
 • Specjalista AGD
  Możliwe, że jest uszkodzona jw ale miałem sporo przypadków, w których klienci po przeprowadzce nie mogli dojść do ładu ze swoją dobrą i znana sobie zmywarką, winna była wyjatkowo twarda woda. Pomogło sciaganie specjalnych tabletek z niemiec, byc sprawę załatwi jakiś zewnetrzny filtr zapobiegający osadzaniu sie kamienia.
 • Poziom 2  
  W jaki sposób pozbyć się osadu na naczyniach w zmywarce esl66010? Prawdopodobnie ma to związek z niedostateczną ilością płynu nabłyszczającego. W instrukcji jest napisane, że w takim przypadku należy dodać płynu, tylko jak to zrobić, gdy używa się tabletek???
  Skoro w instrukcji jest napisane, że funkcja multitab automatycznie zatrzymuje dopływ płynu i soli...
  Proszę o pomoc.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 16  
  Sól,nabłyszczacz,zwykłe kostki.I dobrze dobrane parametry.Ustawienie ilości nabłyszczacza i twardości wody.Po prostu czytać,czytać i jeszcze raz czytać instrukcje i się do niej stosować.Kostki trzy w jednym nadają się tylko do zmywarek z taką funkcją.Do innych żaden producent nie poleca.Tylko reklamy robią wodę ludziom z mózgu!
 • Poziom 2  
  elekromechaniktom napisał:
  Sól,nabłyszczacz,zwykłe kostki.I dobrze dobrane parametry.Ustawienie ilości nabłyszczacza i twardości wody.Po prostu czytać,czytać i jeszcze raz czytać instrukcje i się do niej stosować. Kostki trzy w jednym nadają się tylko do zmywarek z taką funkcją.Do innych żaden producent nie poleca.Tylko reklamy robią wodę ludziom z mózgu!
  Cóż, nie uważam się za analfabetkę...
  1. Pytam o konkretną zmywarkę (Electrolux ESL 66010)
  2. Parametry są dobrane do twardości wody.
  3. Zmywarka Electrolux ESL 66010 ma funkcję Multitab.
  4. Tabletki Finish zawierają wszystkie 3 składniki (informacja nie z reklamy, lecz ZAPISANA na opakowaniu).
  4. Jeśli chodzi o instrukcję zmywarki ESL 66010, to myślę, że przeczytałam ją DOKŁADNIE. Jest WYRAŹNIE napisane, że funkcja Multitab automatycznie wyłącza dopływ soli i nabłyszczacza (s. 71). Wniosek z tego TAKI, ŻE CZY DOSYPIĘ SOLI I NABŁYSZCZACZA, CZY TEŻ NIE, TO I TAK NIE BĘDZIE ON WYKORZYSTANY. Chyba że moja analiza i interpretacja tego tekstu są nieprawidłowe? A może osoba pisząca instrukcję się pomyliła...?
 • Poziom 11  
  Mam zmywarkę 66010 electrolux i też te same problemy... testuje rózne ustawienia już półtora roku i myje coraz gorzej. Używałem już, kostek ludwika calgonitu teraz uzywam soli i nabłyszczacza tej firmy-na razie jedno mycie i efekty masakra- naczynia pokryte białym nalotem. filtry są czyste. Bardzo mnie to wkurza i nie bardzo wiem co z tym zrobić- myjąc ręcznie naczynia nie mam żadnych sladów na szklankach. gdzieś wyczytałem że to kwestja soli więc zakupiłem sól i jakoś nie ma poprawy. mam pomysł tez aby wstawić czyste naczynia i bez zadnych środków chemicznych włączyć mycie- może to zmywarka a nie środki psuje efekt zmywania- choć teraz mam zasypaną solą więc musiał bym właczyć funkcje "uniwersalna tabletka do zmywarki". Boję się uzywać naczyń z tym nalotem bo nie wiem co to dokłednie jest....

  opanował ktos to urządzenie? ma ktoś taką zmywarkę electroluxa 66010 co myje dobrze- tzn że szkło jest naprawde czyste tak że nie trzeba męczyc się z polerowaniem tego białego nalotu?
 • Poziom 17  
  Spróbuj przestawić poziom regeneracji zmiękczacza wody na maksymalną wartość.
  To najczęściej pomaga na twardą wodę. Powodzenia.
 • Poziom 11  
  więc na razie, przy ostatnich ustawieniach i myciu solą
  nabłyszczacz 2/6
  elektroniczne zmiękczanie wody 7/10
  manualne na 2/2
  myłem pare szklanek do testów i tależy w szybkim programie (30 min)

  włożyłem starsze brudne( z tym białym nalotem szklanki) i 2 umyte ręcznie i dokładnie wysuszone i wypolerowane- żeby sprawdzic czy zmywarka "brudzi" czy po prostu niedomywa "białych" szklanek

  jest lepiej -tzn szklanki czyste są czyste-może nie prefekcyjnie, ale mogę powiedzieć, że wyglądają w miarę- więc zmywarka brudzi minimalnie- tak że nie jest już strach pić z tych szklanek.

  umyłem reszte szklanek i gdy "zabrudze normalnym użytkowaniem" sprawdzę skuteczność tych ustawień

  pozostałe "brudne" szklanki umyłem ręcznie ( łatwo się myło) z tego nalotu

  wynik testu opiszę wkrótce, dzięki za sugestje co do większego zmiękczenia wody zastanawiam sie czy nie warto by było "oczyścić" samą zmywarkę jakimś srodkiem do tego celu- żeby wypłukac ten biały nalot
 • Poziom 11  
  witam, po kilku tyg testów udało mi sie osiagnąc super rezultaty-ręcznie chyba tak się nie da umyć widzę wszystki niedokładności szkła;)

  środki to sól do mycia do zmywarek calgonit, do tego nabłyszczacz i wrzucam na dno zmywarki jedną tabletkę calgonit.

  mycie intensywne (garnek z dwiema pokrywkami na ikonce około 120min czas)

  wkrótce napiszę dokładne ustawienia zmywarki( jestem poza domem)