Witam
Mam kilka dławików od neonówek zrobiłem układ RL czyli podłączyłem:
(faza) 230v ~ ---dławik--o--opornik---- ~ 230v (zero)
w punkcie "o" odczytuje spadek napięcia który wynosi od ~200-30v
Pytanie:
Jak obliczyć prąd dławika lub/też oporność zastępczą znając tylko
a: napięcie sieciowe 200-240V
b: spadek napięcia w punkcie "o" 200-30v
c: wartość opornika 100R
nie znam przesunięcia sin(x)
czy można przyjąć stały sinus ?
czy da się wyliczyć bez tej wartości ?
Wiem tylko, że po wyliczeniu spadku napięcia na oporniku wychodzi prąd 1A, ale faktycznie jest np. 0,635A czyli podstawiając do wzoru otrzymamy, że opornik ma nie 100R tylko np. 150R
Pozdrawiam Mentor
Mam kilka dławików od neonówek zrobiłem układ RL czyli podłączyłem:
(faza) 230v ~ ---dławik--o--opornik---- ~ 230v (zero)
w punkcie "o" odczytuje spadek napięcia który wynosi od ~200-30v
Pytanie:
Jak obliczyć prąd dławika lub/też oporność zastępczą znając tylko
a: napięcie sieciowe 200-240V
b: spadek napięcia w punkcie "o" 200-30v
c: wartość opornika 100R
nie znam przesunięcia sin(x)
czy można przyjąć stały sinus ?
czy da się wyliczyć bez tej wartości ?
Wiem tylko, że po wyliczeniu spadku napięcia na oporniku wychodzi prąd 1A, ale faktycznie jest np. 0,635A czyli podstawiając do wzoru otrzymamy, że opornik ma nie 100R tylko np. 150R
Pozdrawiam Mentor