Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zbiornika gazowego - polonez

15 Lut 2004 21:29 1470 4
  • Poziom 17  
    Zamierzam wymienić zbiornik tradycyjny w bagażniku na mniejszy, który mieści się w miejsce koła zapasowego. Czy to jest celowe, jakie niespodzianki mnie czekają i jaki może być koszt tej operacji?
    Pozdr.
  • Poziom 17  
    musisz kupić zbiornik. nie wiem czy wielozawór od starego zbiornika będzie pasował. jeśli otwór i rozstaw śrub będzie taki sam to pewnie będzie problem z pływakiem i ustawieniem go. jeśli nie będzie pasował to potrzebny będzie nowy wielozawór. no i to chyba wszystko. no chyba że przewody miedziane będą za krótkie.
  • Poziom 17  
    kruczi napisał:
    musisz kupić zbiornik. nie wiem czy wielozawór od starego zbiornika będzie pasował. jeśli otwór i rozstaw śrub będzie taki sam to pewnie będzie problem z pływakiem i ustawieniem go. jeśli nie będzie pasował to potrzebny będzie nowy wielozawór. no i to chyba wszystko. no chyba że przewody miedziane będą za krótkie.

Dzięki, Kruczi....
    myślałem zlecić to fachowcom od instalacji gazowych, jak sądzisz, warto?
  • Poziom 17  
    Student napisał:
    kruczi napisał:

Dzięki, Kruczi....
    myślałem zlecić to fachowcom od instalacji gazowych, jak sądzisz, warto?

słuchaj może i nie warto ale nie wiem czy nie będzie problemu z legalizacją tego jeśli sam wymienisz. jak kupisz zbiornik to pewnie dostaniesz na niego atest, ale musisz sie dowiedzieć czy nie będzie Ci potrzebna faktura za montaż. po prostu takie rzeczy muszą robić ludzie którzy mają do tego uprawnienia. jednak jeśli masz smykałke do takich rzeczy i jakiś zaprzyjaźniony zakład diagnostyczny który Ci podbije bez problemu przegląd to rób to sam. zaoszczędzisz troche kasy i satysfakcje będziesz miał.
    potrzebne będą jeszcze takie tulejki którymi zaciska sie końcówki miedzianych przewodów. może sie udać przekręcić stare ale sprawa groszowa i bezpieczniej jest

co do faktury za montaż zbiornika to nie mam pewności. możliwe że wystarczy legalizacja za zbiornik.
  • Poziom 10  
    ja też chciałem sobie przewrobić w moim polonezie zbiornik 60l na jakiś mniejszy ale koszt takiej operacji to około 500 zł.