Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester tranzystorow - diod.

07 Paź 2002 20:39 3816 9
  • Poziom 16  
    Witam,
    w latach 70 byl schemat takiego prostego "Testerka" prawdopodobnie
    na 4 tranzystorach,cos w rodzaju generatorka ktory dawal impulsy
    co okolo 1s na przemian + i - .Sam nie pamietam jak to bylo zrobione,
    wiem ze byly tam jeszcze dwie diody LED ,moze ktos ze starszych
    kolegow ma cos takiego albo ma opis albo cos wiecej pamieta.
    Bede wdzieczny za odpowiedz , Pozdrowienia Martin :(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Starszy od ciebie raczej nie jestem. Ale korzystam z testera tranzystorów własnego pomysłu pasującego do twojego opisu (4 tranzystory, zamiast 2 ledów jeden dwukolorowy, itd). Jesli byś chciał podaj swojego maila to ci wyśle schemat.
  • Poziom 16  
    Witam,
    jezeli mozesz to podeslij tu: DRC19(malpa)t-online.de
    Dziekuje i pozdrawiam Martin
  • Poziom 29  
    Jeśli to niejest super tajna konstrukcja to można dodać jako załącznik do posta, wtedy każdy mógłby skożystać, i niebyło by ciągłych postów , ja-ja też chcę :) :)
  • Poziom 13  
    to nie jest nic super tajnego, ale poprzednim razem próbowałem dac załącznik i nic z tego nie wyszło, więc tym razem nie chcę robić zamieszania, ale ok od następnego razu sprubuję
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ale wzmocnienia to on nie mierzy, a może się mylę? Multimetrem jest bardziej wiarygodny pomiar.
  • Poziom 13  
    Pewnie że nie mierzy, ale sprawdza automatycznie polaryzację diody/tranzystora i czy nie jest uszkodzony.

jeśli się uda to tu będzie jego schemat
  • Poziom 38  
    Widzialem kiedys taki tester , jeszcze prostszy ( mniej elementow) i na dodatek badajacy tranzystory npn i pnp.
    Moze ktos ma schemat takiego testera? No i prosba aby go wrzucic tutaj !
    Moze tez byc jakis link na takowy. Ze swojej dawnej praktyki zawodowej moge tez powiedziec ze byl fabryczny tester , w formie dlugopisu, ktorym badalo sie tranzystor bez koniecznosci wymontowywania z ukladu. Nie ma czasem ktos schematu tego testera?
  • Poziom 23  
    Jakie tranzystory trzeba dać w schemacie:
    - q2
    - q1
    - t3
    Czy to mają być dowolne NPN
    I czy mam rozumieć, że do sl1 trzeba podłączyć sprawdzany tranzystor?
  • Poziom 13  
    Zgadza się do złącza dołączamy badany tranzystor, tranzystory dowolne NPN. Zresztą na schemace jest to przecież napisane.