Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LSV67A - osad na naczyniach

20 Lut 2004 04:36 7256 3
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Witam i proszę o pomoc :)
    Zmywarka wykonuje wszystkie funkcje i kończy program. Niestety na naczyniach wg klienta pojawiaja sie jasne zacieki -zwłaszcza widać na szklankach. Zmywarka ta ma dozownik proszku i dozownik płynu uruchamiany za pomocą jednego elektromagnesu. Podczas zmywania najpierw elektromagnes otwiera krótkim impulsem dozownik do proszku, póżniej kilka razy występują takie same krótkie impulsy ale są zbyt krótkie aby płyn zdążył wypłynąć. Nie mam bladego pojęcia czy tak powinno być w tej zmywarce i nie wiem co może być przyczyną powstawania osadu? Proszę o sugestie i może o jakieś informacje na temat tego "dziwnego" dozownika - kiedy i na jaki okres ma się włączać elektromagnes?
  • Specjalista AGD
    W tych Aristonach co miałem do czynienia to raczej nie były impulsy, ale jakieś konkretne odcinki czasowe. Według mnie jak jest mało nabłyszczacza to są ślady po kroplach. Zacieki powstają wtedy gdy jest za dużo nabłyszczacza. Nadmierna ilość dozowanej soli też daje podobny efekt. Sprawdź jakie srodki używa klientka. Jakieś durnowate tabletki 3 w 1 też mogą namieszać. Zacząłbym od porządnego wyczyszczenia ramion myjących i ustawienia dozowania soli i nabłyszczacza. Sprawdź czy zakrętka soli jest szczelna. A może klientka zamiast soli dosypała proszku ? Miałem raz tak uszkodzoną cewkę, że dzialala kiedy chciała.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Dziękuję za szybką reakcję! Postaram się to wszystko sprawdzić. Zastanawia mnie ten bardzo krótki czas działania elektromagnesu - to jest właściwie impuls, przyjrzę się temu jeszcze raz. Programator Copreci - wygląda idealnie, czyżby źle łączyły styki? :? AHA, jeszcze mam pytanko: jak można regulować dozowanie soli??
  • Poziom 14  
    ja sprawdz sklad wody moze jest duzo zanieczyszcze w wodzie