Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zapłaty za naprawy komputera

user24 26 Jul 2008 15:54 1163 6
    user24
    Level 12  
    Witam! Wielu moich znajomych prosi mnie o naprawianie ich komputerow. Niektóre naprawy które wykonuje kosztują grubo ponad 100zł w serwisie( a nie jak czasem mnie prosza w ich mieszkaniach Wizyty domowe).Nie wiem jak mam sugerować żeby mi płacili za usługe (troche mi glupio upominac sie bo to znajomi). Z zawodu ksztalce sie na informatyka(nie mylic z samoukiem) i pieniadze czasem mi sie przydaja(nie chce caly czas o nie prosic rodzicow) a wydaje mi sie ze to czy mam firme czy nie nie ma roznicy i chociaz powinni mi piwo za to postawic.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
    kurzy_2
    Level 17  
    No kolego miałem ten sam problem :-).Co troche telefony od znajomych albo od osób 3 czy bym nie zrobił bo to padło czy to nie działa. Czasem tam ktoś piwo postawil ale za piwo nie będziesz przecież zawsze komuś kompa robił. Wkońcu jednak zasugerowałem że takie naprawy są drogie i coś się za takie coś należy i pomogło.Spróbuj powinno pomóc!!!!!

Pozdr
    Przetwornik
    Level 26  
    Też tak miałem i to przeważnie znajomi wychodzili z propozycja "zapłaty", przeważnie było to w granicach 20-50zł.
    User removed account
    User removed account  
    user24
    Level 12  
    raz mialem taka sytuacje ze znajoma prosila mnie zebym do niej przyjechal(jechalem autobusem) i naprawil jej komputer. Nic mi za to nie zaplacila a ja jeszcze stracilem na autobusie. Jestem nie smialy i trudno mi sie upomniec
    Przetwornik
    Level 26  
    user24 wrote:
    raz mialem taka sytuacje ze znajoma prosila mnie zebym do niej przyjechal(jechalem autobusem) i naprawil jej komputer. Nic mi za to nie zaplacila a ja jeszcze stracilem na autobusie. Jestem nie smialy i trudno mi sie upomniec

O swoje trzeba sie upominać, nie ważne czy to znajomy czy obcy człowiek.
    arekb81
    Level 26  
    Czasami też naprawiam różne rzeczy znajomym (komputery, sprzęt rtv/agd). "Stawki" mam różne. Jeśli ktoś obcy, czy znajomy znajomego, wtedy stawka oczywiście wyższa. Jeśli np. kolega z pracy oczywiście taniej, i mówię wprost, półżartem, że chociaż te 10 zł na piwo musi dać (jeśli to coś prostego do naprawy). Często sami dają wtedy więcej. Jeśli ktoś czasem coś robi dla mnie, wtedy nie biorę za naprawę nic, jedynie za części.