Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić bootowalny CD/DVD z pliku .gho?

26 Lip 2008 16:05 12970 11
  • Poziom 12  
    Proszę o pomoc :cry:
    Zrobiłem format dysku w laptopie (porąbało mi się coś przy instalacji Linuxa), i nie mam ukrytej partycji z której mógłbym odzyskać system :(
    Na szczęście mam jej obraz w pliku .gho, tylko jest problem: nie mam stacji dyskietek w kompie stacjonarnym ani w laptopie :cry:
    Czy da się jakoś zrobić z tego bootowalny CD lub DVD z którego mógłbym ten system zainstalować? Czytałem, że na dyskietkę się wrzuca exe od Ghosta, a na CD obraz w .gho, ale ja takiej możliwości nie mam...
    Jest na to jakiś sposób?

Z góry dzięki :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    OK mam zamiar zrobić to tak:
    -na płytę nagrać obraz w .gho
    -na tę samą płytę nagrać plik ghost.exe
    -wystartować ten drugi i za jego pomocą odtworzyć system (da się tak, ale nie znam się za bardzo i nie wiem jak, ale było coś o DOS-ie tam gdzie o tym czytałem).
    Może ktoś wytłumaczyć łopatologicznie jak to zrobić?

PS:Sorry jeśli te pytania uważacie za lamerskie, ale specem nie jestem :(
    ---
    Ok już wiem co robić, ale potrzebuję obraz dyskietki startowej Windows.
    Czy mógłby ktoś takowy zrobić i podesłać?
    Stronka z której aktualnie korzystam: link
  • Poziom 14  
    Plik gho czyli obraz dysku noton gostem , norton gost ma taką opcje utworzenia płytki startowej, z tym ze musiałbyś najpierw przenieść obraz na dysk, na innym kompie zrobić gostem płytke startową, lub poszukać startówej gosta na necie i ją nagrać na cd.
  • Poziom 12  
    Musi to być CD?
    Mogłaby być DVD?
    Bo pliki w tym obrazie zajmują przeszło 1,5GB i byłoby wygodniej.
    Można nagrać na DVD ten obraz, plik ghost.exe i pliki z dyskietki startowej, tak aby to działało? (odpaliło by się DOS i za jego pomocą uruchomiło ghost.exe - dalej to już byłby pikuś :) )
    Tylko czy to zadziała na DVD i czy w ogóle by zadziałało?
  • Spec od komputerów
    Nie ma roznicy, moze byc DVD. Zeby zadzialalo obraz dyskietki ktorego uzyjesz do nagrania bootwalnej plyty musi zawierac sterowniki instalujace naped inaczej bedzie widac tylko A: z plikami systemowymi.
  • Poziom 12  
    OK
    Mam nagrywarkę TSSTcorp SH-S182M, sterowniki można dostać chyba tylko w instalce (.exe), więc skąd można je wziąć w takiej formie, aby w czasie bootowania się wczytały?
    Jeśli nagram po prostu pliki systemowe z tej dyskietki, plik ghost.exe i obraz, to czy wszystko zadziała jak należy?
  • Spec od komputerów
    Wystarcza uniwersalne np. vide-ccd.sys. Z tego co pamietam obrazy dyskietek z bootdisk.com instaluja autoamtycznie cdrom.
  • Poziom 12  
    W moim przypadku chodzi o plik xpquick.zip? Wystarczy rozpakować pliki systemowe, nagrać wraz z ghost.exe i obrazem powinno działać?
  • Spec od komputerów
    Nie bedzie dzialac, moze poczytaj jak sie tworzy bootwalne cd/dvd z uzyciem obrazu dyskietki.
  • Poziom 12  
    A czy można zrobić tak:
    -w Ghost wybieram restore
    -jako dysk docelowy daję pendrive (ma 4GB)
    -system instaluje się na pendrive
    -bootuje w laptopie system z pendrive

Da się tak? Byłoby wygodniej (sterowniki od razu wgrane itp.) :D