Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG WD-8021 CP - błąd dE

01 Sie 2008 21:14 22944 4
  • Poziom 1  
    Witam,
    Chciałbym rozwinąc temat awarii pralki LG WD-8021 CP (WD-1021 CP; WD-6021 CP; WD-6022 CP wyróżnione w instrukcji obsługi) a mianowicie chodzi o awarie wyswietlana komunikatem "dE" - uszkodzone drzwi. Sytuacja jak w poscie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic292241.html oraz https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic866779.html Zakupiłem blokade drzwi sprawdziłem przewody i bez rezultatu, chociaz gdybym wcześniej przeczytał posty to bym zaoszczędził 37PLN za blokadę. Jeśl byłby ktoś tak uprzejmy i dołączył zdjęcia co i jak robił byłbym wdzięczny. Ja poniżej przedstawiam zdjęcia mojego panelu. Na chwile obecną jeszcze go nie rozbieram bo jutro zadzwonię do serwisu po jakieś wskazówki, o ile ich udzielą. Jak bede miał więcej informacji podziele się z użytkownikami tego forum. Pozdrawiam
    Pralka LG WD-8021 CP - błąd dEPralka LG WD-8021 CP - błąd dEPralka LG WD-8021 CP - błąd dE

Kolega Bruno 55 napisał -

"U mnie był uszkodzony przekaźnik, który współpracuje z blokadą drzwi, były też wypalone ścieżki na płytce w miejscu gdzie ten przekaźnik jest przylutowany. Ale problem przy naprawie polega na tym aby ten przekaźnik zlokalizować. Jest to jeden z dwóch czarnych ,które są blisko siebie /tak było u mnie/ .U mnie było czuć swąd ,ale można sprawdzić po przewodach idących z blokady drzwi. To połowa sukcesu."

Odnosząc się do powyższego cytatu usterka występowałaby w przekaźnikach po lewej stronie (patrz zdjęcie 4 i 5 zaznaczone żółte pole - nie znam się ale wygląda jakby był przypalony), ale gniazdo od blokady drzwi jest troszkę dalej - i tu by się przydał schemat.

Pralka LG WD-8021 CP - błąd dEPralka LG WD-8021 CP - błąd dEPralka LG WD-8021 CP - błąd dE
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Witam!

Wpadł w moje ręce sterownik taki jak na foto w temacie i ma wypaloną dziurę pod czarnymi przekażnikami.Nie wiadomo jak odtworzyć mozajkę
    scieżek żeby nie popełnić błędu w połączeniach.Może ktoś z forumowiczów
    posiada zdjęcie lub szkic mozajki w okolicach tych przekazników to bardzo bym prosił o zamieszczenie ich na forum lub przesłanie na priva.
    Z tego co czytałem to jest to dość słaby punkt tych pralek i sterowników.
    mój adres:
    andwan(malpa)wp.pl
    Z góry serdecznie dziękuję.

pozdrawiam Andrzej
  • Poziom 1  
    Witam

Wie może ktos o zamienniku przekaźnika ALE15B12?? Właśnei wystąpil u mnie ten sam problem niestety.. Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Hubert
  • Poziom 1  
    Niestety u mnie to samo, zrobiłem wszytko co koledzy z forum radzili i rzeczywiście spalony. Przekaźnik wlutowałem i ..... i co - lipa. Od 2 miesięcy chodzę po specjalistycznych serwisach, dzwonie po różnych firmach, przeszukuje internet i nic - nikt w Polsce nie ma takiego przekaźnika, ani zamiennika o takich parametrach! Znalazłem jedynie ofertę w sklepach internetowych z Anglii, USA i Tajwanu, czy jest to możliwe !?! Bardzo proszę o pomoc / informację, skąd wsiąść taki przekaźnik, jeżeli ktoś ma taki to również chętnie odkupie (potrzebuje dwa). Proszę o informacje na maila: patros69(malpa)vp.pl