Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blaupunkt calgary mp36 - grzeje sie

02 Sie 2008 14:58 1283 3
  • Poziom 10  
    Witam, mam cinquecento a w nim stare radio (bez iso)
    dzisiaj kupiłem sobie blaupunkta calgary mp36, podłączyłem zasilanie i głosniki na krótko kablami ( czarny do czarne , czerwony do czerwonego, zgodnie oznaczeniami i instrukcją)
    Chcialem zapytać czy to normalne ze radio grzeje sie z boku ( z lewej strony patrząc od panela. Czy powinno sie grzać i jak mocno ?

Drugie pytanie: czy jezeli przewód który mam teoretycznie podłączyc pod +12V stacyjki połącze z czerwonym pzrewodem zasilania, to czy na postoju radio bedzie pobierało prąd i w konsekwencji rozładuje mi akumulator ??
  • Poziom 11  
    Po tej stronie tadia znajduje sie koncówka mocy a na niej radiator to jest normalne ze sie tak grzeje czasem nawet wydaje sie ze mozna jajka na tym usmażyć przy dłuższym uzytkowaniu na prawie całej mocy :)
  • Poziom 10  
    no tak , jest tam koncówka, ale radiatora nie widze, chyba ze jest pod obudową....
    za to jest duży radiator z tyłu radia z wyprowadzona śrubą którą jak sie domyślam trzeba połączyć z masą zasilania.
  • Poziom 32  
    diodak123 napisał:

Drugie pytanie: czy jezeli przewód który mam teoretycznie podłączyc pod +12V stacyjki połącze z czerwonym pzrewodem zasilania, to czy na postoju radio bedzie pobierało prąd i w konsekwencji rozładuje mi akumulator ??

Nie. Prąd będzie pobierany tylko do podtrzymania pamięci. Poczytaj sobie o logice zapłonu.