Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 2006 315 CDI 2,5 diesel kasowanie inspekci

07 Sie 2008 19:11 18752 5
  • Poziom 14  
    Witam , autko jak powyżej i tu muj ból jak i czy da się bez star diagnozy skasować inspekcję serwisową i olejową w tym oto samochodzie - proszę o pomoc i z góry dziękuję

Wienio
  • Poziom 30  
    315 cdi to chyba 2,2 a nie 2,5.

da się, np launch. nic mi nie wiadomo o sposobach domowych.
  • Spec od Mercedesów
    Włączamy zapłon i wciskamy i trzymamy przycisk "0" na liczniku
    Po trzydziestu sekundach usłyszymy krótki sygnał dźwiękowy - wtedy naciskamy krótko przycisk "M" i jesteśmy w menu serwisowym.
    Teraz wciskając kilkakrotnie przycisk "M" odnajdujemy ekran z wyświetleniem tzw. "Blatt" - czyli arkuszem dostępności olejów wg. firmy Mercedes.
    Streszczając się: pojawi się (o ile pamiętam) 229.31 albo 229.51 - najniższej wartości odpowiada olej o najmniejszej jakości, wartości wyższe to olej o lepszej jakości który daje dłuższy przebieg. Odpowiednie dane należy odszukać w programie serwisowym WIS
    Jak już zdecydujemy się na określony olej, to wciskamy przycisk "0" na trzy sekundy (pojawi się pytanie "reset") - naciskamy przycisk jeszcze raz na ułamek sekundy - pojawi się napis "done" i po sprawie.
    Procedurę cytuję z pamięci i dla języka angielskiego - mam nadzieję, że się nie pomyliłem.

Kasowanie "z deski" jest aktualnie wręcz zalecane, gdyż mamy możliwość wybrania gatunku oleju - Star Diagnoza tej możliwośći na razie nie daje.
  • Poziom 14  
    Dzięki Gerri, opisze efekt kasowania na forum. Pozdrawiam

Wienio
  • Poziom 9  
    Witam Panowie
    Troszeczke poszperałem na forum , podzwonilem po serwisach i udalo mi sie ustalić iż w momencie kiedy nie przejedziemy okreslonej ilości km. do nastepnej wymiany koputer automatycznie zacznie odliczac czas wymiany oleju, od 2 lat czyli na wyswietlaczu pokazuje ostatnie 30 dni do czasy serwisu ..
    Kobinacja do mojego Vito 2008 bez kierownicy wielofunkcyjnej to :
    1.włączyć zapłon
    2.musi być wyświetlony przebieg km.
    3.przycisk 0 trzymać około 30 sec.
    4.wielokrotnie wciskać M do uzyskania na wyświetlaczu symbolu 5.1
    5.nacisnąć 0 i trzymać do pokazania sie na wyświetlaczu 2
    6.puszczamy 0 i naciskamy ponownie tylko raz
    7.wyswietli się DONE
    8. wyłączamy zapłon.
    i gotowe