Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

parametrów i dokumentacji silnika S101

16 Sie 2008 12:26 20364 8
  • Poziom 17  
    S101 był montowany między innymi w agregatach prądotwórczych i chłodniczych na jelczach
    czy ktoś dysponuje dokumentacja albo czy może podać parametry i ile taki silnik wazy, czy można do nich kupić jeszcze części gdzieś ?
  • AdexAdex
  • Poziom 39  
    Mam instrukcję obsługi do silnika stacyjnego S101M, pochodzącą od ogregatu prądotwóczego wojskowego z lat 70 tych.
    Jest to 80 stron formatu a5 i skanowanie całości to trochę za dużo.
    Instrukcja jest dość szczegółowa,zawiera dokładną budowę silnika, opis działania,nastawy rozrządu, schematy. jest bardziej szcegółowa od niejednej dzisiejszej serwisówki.
    Napisz szczegółowo o co Ci chodzi, lub podaj na pw adres to wyślę Ci ksero.
    Pozdr.J.
  • AdexAdex
  • Poziom 17  
    w tej chwili właśnie sie zastanawiam nad zakupem tego silnika, dlatego jakbyś mógł to mi podaj przede wszystkim wagę i gabaryty bo od tego zależy wysyłka,
    jaka jest moc 4,5 konia ? bo w necie znalazłem wiele wersji, pojemnością 230 czy 250?
    a może byś zeskanował jakiś jeden główny rysunek poglądowy ?
    po ksero sie zgłoszę jeśli kupie:)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    wg mojej instrukcji
    4,5 kM przy 3000 obr
    1,3 kGm/2800
    230cm³
    39 kg w stanie suchym
    w instrukcji nie ma wymiarów ale jak pamiętam agregat był wymiarów ( tak na oko)
    600x600x900 przy czym silnik mieścił się w połowie tej objętości.
    Pozdr.J.
  • Poziom 1  
    witam
    czy mógłbyś przesłac instrukcje obsługi silnika S101 ponieważ chciałbym go wyregulowac a nie posiadam odpowiedniej dokumentacji . . .
  • Poziom 39  
    Ponieważ już kolejny forumowicz interesuje się tym silnikiem zamieściłem jego instrukcję wskanowaną do formatu pdf w bazie instrukcji obsługi pod producentem POLMO i nazwą S101M Silnik agregatu.
    Pozdr.J.
  • Poziom 9  
    hugh_h napisał:
    w tej chwili właśnie sie zastanawiam nad zakupem tego silnika, dlatego jakbyś mógł to mi podaj przede wszystkim wagę i gabaryty bo od tego zależy wysyłka,
    jaka jest moc 4,5 konia ? bo w necie znalazłem wiele wersji, pojemnością 230 czy 250?
    a może byś zeskanował jakiś jeden główny rysunek poglądowy ?
    po ksero sie zgłoszę jeśli kupie:)

Jeśli pan jest zainteresowany to mogę panu taki silnik odsprzydać

Dodano po 1 [minuty]:

A do tego silnika jaki jest rozrusznik i gdzie mogę dostać jakieś części
  • Poziom 10  
    Witam

Prowadzę Zakład Naprawy Sprzętu Pożarniczego, wykonuję samowzbudne elektroniczne układy zapłonowe.
    Również do silnika S-101, pracującego w agregatach prądotwórczych, agregatach pianowych, zakrętarkach kolejowych, itp. urządzeniach.

Montujemy rozruch w/g życzenia, pasek lub rozrusznik linkowy taki jak w silnikach małej mocy ( HONDA, BRIX itp.)

Posiadamy nowe silniki ( zakonserwowane fabrycznie ) oraz części zamienne
    do iskrownika ( cewki zapł. przerywacze )

parametrów i dokumentacji silnika S101 parametrów i dokumentacji silnika S101 parametrów i dokumentacji silnika S101 parametrów i dokumentacji silnika S101

Pozdrawiam
    Jan Wyszogrodzki
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam 2 silniki S 101M w tym jeden z zsespołem prądotwórczym(PAB 2-1/230) zastanawiam się nad wykorzystaniem jednego z nich do ciągniczka ogrodniczego ale nie wiem jak wyprowadzić napęd z wału silnika od strony koła zamachowego. W zespole prądotwórczym napęd jest przenoszony na prądnicę przez sprzęgło gumowe.???????????? może drugą stronę tez Pan robi?Jeżeli tak to proszę o informację jaki byłby koszt wyprowadzenia napedu no i koszt rozruchu elektrycznego.Dziekuję za informację na adres chojmi(malpa)wp.pl