Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmieniarka pokładowa clarion w konsole do nissana PN-2302M

poli 25 Feb 2004 21:58 3788 3
 • #1
  poli
  Level 2  
  Proszę o pomoc, parę dni temu kupiłem na allegro zmieniarkę pokładową clariona montowaną w konsoli. Sam jestem posiadaczem almery w której mam zamontowane fabrycznie radio clariona w wersji premium( to oznaczenie nissana)
  Chciałem więc dokupić zmieniarkę i tu się zaczął mój problem, bo cóż z tego że ją mam jak niemogę jej uruchomić. W serwisie nissana twierdzą że zmieniarka nie jest kodowana tylko samo radio. Ale chyba tak nie jest .
  bo zamontowaniu przez serwisanta było słychać mechanizm zmienairki tak jakby sprawdzał czy nie ma płyt a potem zaświeciły się diody na wszystkich 6 przyciskach po czym zaczęły pulsować a zmieniarka wydawała z siebie pikający sygnał i to wszystko, nie przyjmowała również płyt .Serwisant nie miał pojęcia co jest przyczyną i twierdzi w zaparte że zmineiarek nie koduje się tylko same radia.
  Ja jestem raczej laikiem w tym temacie mam ogólne pojęcie o car audio, prosze więc o pomoc gdzie sie z tym udac , co zrobić żeby działało. Dzięki z góry za pomoc.
 • #2
  djlj24
  Car audio specialist
  Mechanizm zacięty jak miga wszystkimi diodami.
 • #3
  Lutownica
  Level 15  
  Konstrukcja ma już parę lat a czas robi swoje.
  Trzeba sprawdzić pracę głowicy lasera. Kiedy głowica przesuwa się w kierunku pierwszej ścieżki, to popycha pręt który przez dźwignie uruchamia trzy zatrzaski
  mocujące CD na talerzyku silnika napędu CD. Występuje tam dość duża siła która z czasem powoduje pęknięcia elementów plastikowych.
  Możliwe uszkodzenia:
  1. poluzowane śrubki mocowania blaszki dociskowej głowicy LED (do ślimaka). Trzeba dokręcić z wyczuciem by nie zerwać gwintu.
  2. zużyte zęby ślimaka głowicy lasera i plastikowych zębatek pośrednich.
  3. pękło plastikowe koło zębate na osi pozycjonowania głowicy .
  Błędy mechaniki najczęściej sygnalizowane są (po akcji sprawdzania obecności płyt CD w magazynku) sygnałem beep i miganie led pod klawiszami 1-6.
  W obecnej chwili z braku pojedynczych elementów nie do naprawy a koszt kompletnej mechaniki to ok. 250€.
 • #4
  buladag
  Level 11  
  Trochę odświeżę.

  Wszedłem w posiadanie zmieniarki CE008 wraz z kablem. Problem jest taki: po podłączeniu zmieniarka miga i pika, po naciśnięciu SRC na radiu wyświetla się komunikat NO MAG i tyle, przy naciskaniu przycisków "ton" piknięć się zmienia, przy przyciskaniu wysunięcia coś tam mieli. Udało mi sie nawet po kilku próbach włożyć płytę, ale nic to nie dało. Z wyjęciem za to był problem, wypluwa płytę bez problemu gdy pochyli się zmieniarkę do tyłu - pewnie brudny/ciężko działający mechanizm. Nic nie jest połamane - sprawdzałem.

  W instrukcji nic nie ma odnośnie komunikatu NO MAG, wywnioskowałem, że dotyczy on magazynka, bo w instrukcji była opisana funkcja mix mag czyli chyba losowe utwory z różnych płyt.

  Co do kabla to na moje oko jest to jakaś samoróbka. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć schematu tego kabla.

  Z góry dzięki za wszelką pomoc jak ją uruchomić. Czy winowajcą będzie mechanizm, czy może coś z kablem bądź elektroniką?

  Pozdrawiam!