Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica Optimum 700 PC5570 A412

24 Aug 2008 19:27 13734 6
 • Level 34  
  po właczeniu jakiegokolwiek programu pralka nabiera wodę i/lub wykona jeden obrót bębna (pali się wtedy kontrolka - blokady oraz pracuje) a po chwili zatrzymuje się i nadal pali się konrolka blokady, miga ciagle kontrolka gotowa/koniec i pali się kontrolka - pranie krótkie;
  wiem, że to sygnalizacja niedomkniętych drzwiczek - ogólnie blokady.
  Wymontowałem przełacznik blokady, rozebrałem go a następnie zablokowałem położenie włacznika blokady w pozycji włączona -
  mimo to nadal objawy po wybraniu dowolnego programu jak wyżej,
  co jest grane, co jeszcze sprawdzić i jaka tego może być przyczyna ?
 • Home appliances specialist
  Jeżeli kontrolka -Pranie krótkie zapala sie po 2sekundach - Brak wysterowania triaka blokady drzwi - uszkodzenie elektroniki.
  Jeżeli po 15 sekundach-brak sygnału zwrotnego z blokady drzwi-czyli otwarte drzwi pralki lub uszkodzona blokada lub zamek drzwi w zbyt małym stopniu przesuwa czujnik w blokadzie.
 • Level 34  
  przepraszam za mój "ciemnogród" ale jak mam liczyć sekundy - od momentu kiedy zacznie pulsować kontrolka gotowa/koniec czy od momentu włączenia programu w pralce ?
  dodam, że kontrolka krótkiego prania włącza się jednocześnie z pulsującą kontrolką gotowa/koniec i pralka przestaje pracować.
  Rozebrałem przełącznik blokady drzwi - są w nim tylko dwie blaszki ułożone pod płaskim metalowym walcem, nad którym zamocowana jest jednym wkrętem sprężysta blaszka z giętkim przegubem w środku sterującym wysuwanym z tego przełącznika plastikowym bolcem - ten właśnie bolec zablokowałem w pozycję włączenia blokady.
  Dziwi mnie natomiast to, że sam przełącznik umieszczony jest w plastiku przykręconym do płyty czołowej pralki przy ich drzwiach ele nawet po zamknięciu drzwi pralki - ich że tak powiem plastikowy haczyk w żaden sposób nie powoduje przełączenia włącznika blokady w pozycję włączona - dodam, że przede mną tę pralkę sprawdzał jakiś serwisant ze skutkiem negatywnym - powiedział, że nie ma pojęcia co jest grane, ale sęk w tym, że nie wiem czy nie wyjął jakiegoś elementu z gniazda przełącznika blokady, którego przesunięcie przez plastikowy zaczep drzwi pralki powodowałoby włączenie przełącznika blokady.
  P.S.
  Czy ktoś dysponuje może fotkami jak to wygląda ?
 • Home appliances specialist
  Czas licz od momentu włączenia.
 • Level 34  
  schnaucerman czyli wychodzi na drugą opcję jaką podałeś :
  "Jeżeli po 15 sekundach-brak sygnału zwrotnego z blokady drzwi-czyli otwarte drzwi pralki lub uszkodzona blokada lub zamek drzwi w zbyt małym stopniu przesuwa czujnik w blokadzie." i wychodzi tylko na uszkodzenie samej blokady.
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Wymień blokadę.
 • Level 10  
  Przepraszam że odświeżam tak stary temat, jednak nie wiem co zrobić. Wygląda na to, że to ta sama przypadłość jednak z ta różnicą, że kontrolka pranie krótkie świeci się po 2 sekundach. Co należy wtedy wymienić? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.