Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5560A411 - awaria blokady drzwi, czy coś innego?

Mikosa 15 Wrz 2007 17:02 5480 5
  • #1 15 Wrz 2007 17:02
    Mikosa
    Poziom 10  

Witam

Pralka jak w temacie. Dzialała bezbłędnie, około pół roku temu poprawiłem styki wybieraka programatora (czyszczenie i dogięcie blaszek) dodatkowo idąc za sugestią na forum przykleiłem poxipolem włącznik - rzeczywiście był jużtrochę odgięty.

Dzisiaj rano pralka powitała mnie następującymi objawami:
    Wybieram program zapala się dioda gotowości.
    Naciskam start zapala się dioda pracuje
    Chwilę nic i zapala się dioda koniec w tym czasie mignie na chwilę dioda gotowa i to wszystko.
    Dzieje się tak na wszystkich programach.
    Po przestawieni programatora w pozycję 0 i ponownym wybraniu jakiegokolwiek programu pralka nie sygnalizuje zadnych błędów.

Mam wrażenie że nie załącza jakiś przekaźnik wcześniej było słychać jego pracę (wyraźny dźwięk załączania), a może jest uszkodzony jakiś czujnik.

Byłbym wdzięczny pomoc w zdiagnpozowaniu usterki.

0 5
  • #2 15 Wrz 2007 18:02
    zayzayer
    Specjalista AGD

Blokada, sterowanie blokadą.

0
  • #3 15 Wrz 2007 18:13
    Mikosa
    Poziom 10  

Też miałem takie podejrzenia bowiem w każdej chwili po załączeniu można otworzyć dźwiczki(między start - pracuje i koniec co trwa jakieś 10 sekund)
    Co najczęściej pada? sama blokada, jak ją sprawdzić czy jakiś element na płycie programatora?

2
  • #4 15 Wrz 2007 18:30
    zayzayer
    Specjalista AGD

Jak na 5 i 3 na blokadzie pojawia się 230V, to do wymiany. A jak nie, to szukać przyczyny w elektronice. Można na próbę zewrzeć 5 i 4, tylko nie pomyl się :D

0
  • #6 15 Wrz 2007 21:32
    staszekf
    Poziom 32  

zayzayer napisał:
    Jak na 5 i 3 na blokadzie pojawia się 230V, to do wymiany. A jak nie, to szukać przyczyny w elektronice. Można na próbę zewrzeć 5 i 4, tylko nie pomyl się :D

Dla próby zrób to co napisał zayzayer zobaczysz jaki jest efekt a później zastosuj się do rad skryna OK?. Pozdrawiam.

1