Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso - znikające światła pozycyjne

13 Wrz 2008 14:30 9440 2
  • Poziom 10  
    Czesć

Xsara Picasso 1,6 8x benzyna 2003 rok

Rzecz się działa wczoraj w nocy.
    Początkowo zauważyłem że podświetlenie konsoli centralnej zgasło, w trakcie jazdy kilka razy pojawiło się i znikało.
    Po zatrzymaniu stwierdziłem że nie ma świateł pozycyjnych przednich i prawego tylnego.

Dziś sprawdziłem żarówki, dwie przednie przepalone - wymieniłem , tylna prawa była dobra. Po tej operacji lewy przód juz się pali, prawa strona ciemna i konsola także, ale co jakiś czas sie zapali na dłuższy lub krótszy czas
    - to wyklucza bezpiecznik
    - założyłem że to wina przełącznika zespolonego, ale skoro niezmiennie paki sie strona lewa a prawa nie to znaczy przełącznik działa, chyba że dla prawej jest osobna sekcja przełączników w co wątpię. Profilaktycznie "potermosiłem" przełącznik, ale nie dało żadnego efektu typu zgasło albo się zapaliło.

Pomyślałem że byc może komputer zwariował, zatem odłączyłem klemę + na chwilę. Ale po tej operacji nic sie nie zmieniło, raz się pali raz nie.

Pytanie czy ktoś miał podobne doświadczanie, być może mylę się wykluczając przełącznik, bo może dla prawej strony i podświetlenia jest osobna sekcja, faktem jest że zawsze przekręcenie manetki daje reakcję na pulpicie- światełko pozycyjnych.

zastanawiam się czy spalenie tych dwóch żarówek przednich to była przyczyna albo skutek czegoś w tym obwodzie.

Myslałem też że może jakaż żaróweczka z podświetlenia ma małe zwarcie
    i byc może BSI stwierdza że obciążenie w obwodzie jest z byt duże i wyłącza obwód - nie wiem czy w Picasso BSI potrafi takie rzeczy robić

Macie jakieś pomysły?
    dzięki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Wg instrukcji odpowiada za to bezpiecznik F35 - 10A - światła pozycyjne przednie prawe, światła pozycyjne tylne prawe,
    str 114
    podpowiedziano mi że może bezpiecznik czasami nie przewodzi.

kłopot w tym że skrzynce bezpieczników w kabinie(pod regulacją lusterek) nie mam dwóch górnych rzędów bezpieczników z rysunku
    w ich mijescu jest kilka złącz

- możecie podpowiedzieć gdzie ich szukać?
    Xsara Picasso - znikające światła pozycyjne

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Mam jeszcze jeden pomysł, wiem że niektóre marki samochodów mają funkcję włączenia świateł pozycyjnych tylko lewej strony, jak np stoi na poboczu, może Pikuś też ma takie a komp z jakiejś przyczyny ją włączas stąd brak pozycji prawej strony.

Pytanie czy ten model ma takie funkcjie?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc w zlokalizowaniu
    - bezpeicznika odpowiedzialnego za światła pozycyjne prawe i podświetlenie kokpitu
    - przekaźnika wykonawczego który załącza ten obwód

Jak napisałem wcześniej nie moge ich znaleźć