Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra II 1.6 (62kW) problem z temperaturą

feniks_55 16 Sep 2008 20:01 6327 6
    feniks_55
    Level 10  
    Witam!
    w mojej niedawno zakupionej astrze dostrzegłem problem z optymalną temperaturą silnika (ok 90-95stopni) tzn auto nie trzyma temperatury nawet po zagrzaniu silnika w czasie jazdy temperatura spada do minimum na wskaźniku. z tego co zauważyłem to raczej nie termostat bo ogrzewanie działa normalnie i termostat "puszcza" duży obieg później po podgrzaniu się silnika...czy ktoś ma pomysł co to za problem wystąpił u mnie i jak go można rozwiązać. proszę o pomoc
    tomo19811
    Level 18  
    A jak np: staniesz w korku to temperatura wraca do normy ?
    feniks_55
    Level 10  
    tak, jak stoję w korku temperatura się podnosi
    tomo19811
    Level 18  
    NO to nic lepszego nie wymyślisz , termostat się kłania.
    klm71
    Level 2  
    Ja tez w mojej astrze mam ten problem chciałbym sam wymienic termostat moze jakas podpowiedz 1,6 8v 99r
    feniks_55
    Level 10  
    ja wymieniłem termostat i problem znikł. nie polecam wymiany osobiście gdyż w tych silnikach trzeba ściągać rozrząd żeby się dostać do termostatu
    kron0s
    Level 11  
    Też polecę wymienić termostat, koszt niewielki a zagrożenie zniszczeniem silnika ogromne. U mnie w astrze I 1.4 oryginalny :( termostat wytrzymuje jakieś 3 lata. I pierwsze objawy są takie jak piszesz. Dopiero po czasie się całkiem blokuje. Ostatnim razem jeździłem z zablokowanym ( myślałem naprawię, ale jeszcze nie dzisiaj ), a tu nagle zapaliło się "check". Po chwili wskazówka temp. stanęła na baczność i para buch ...
    Swoją drogą możesz jeszcze sprawdzić w czasie postoju na rozgrzanym silniku (i włączonym oczywiście) po włączeniu ogrzewania i wentylatora na full w kabinie, czy spadła temperatura. Powinno trzymać około 95 jeśli termostat jest dobry.

klm71 wrote:
    Ja tez w mojej astrze mam ten problem chciałbym sam wymienic termostat moze jakas podpowiedz 1,6 8v 99r

Mechanik od góry ściągnął osłonę paska, pasek, odkręcił górną zębatkę rozrządu,odkręcił u góry 2gą część osłony i odchylił ją - i "już" miał dostęp do termostatu, wymienił go złożył to co rozkręcił, dolał chłodziwa. Trwało to jakieś pół godziny.