Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siec w domu problem malutki :)

FreQ 22 Wrz 2008 02:41 984 5
  • #1 22 Wrz 2008 02:41
    FreQ
    Poziom 14  

Cześć mam taki problem miałem neta w domu na 3 kompach podzielonego routerem ale mnie bardzo to złosciło bo router autentycznie mi spowalnia łacze.....a na jednym komputerze pracuje prawie cały czas i tak mysle czy da sie coś takiego zrobić

Mam w kompie 2 karty sieciowe i router d-Link
    chciałbym to tak podłączyc by router sie łączył przez komputer do neta ... da sie cos takiego zrobić ?? no musze miec router bo jescze 2 kompy korzystam sporadycznie z nich ale korzystam:]

myslałem jak podpiąc tą wolną sieciówke do d-linka w gniazdo wan ? nie wiem kurcze jak to zrobić pomocy wiem ze sie da bo kolega tak miał ze komputery z sieci łaczyły sie przez jego kompa

0 5
  • #2 22 Wrz 2008 08:24
    naitsyrk
    Poziom 14  

Tak da się cos takiego zrobić ale wtedy ten jeden komputer będzie musial by być cały czas włączony i posiadać dwie karty sieciowe wtedy to on pracował by jako router i nie musiałbys używać twojego routera a jedynie switcha. Cala konfiguracja zależy łacza internetowego itd.

0
  • #3 22 Wrz 2008 13:34
    FreQ
    Poziom 14  

no mam kompa co chodzi 24/7 chciałbym tak aby router łaczył sie pzrez niego :] mam 2 kartt sieciowe w kompie i 2 kompy co są w nich po jednej i nie mam jak zabartdzo tego zrobic nie wiem

0
  • #4 22 Wrz 2008 15:47
    kokan200
    Poziom 10  

Z ciekawości zrobiłem takie połączenie u siebie i działa bez problemu.
    Nie jestem fachowcem, więc robiłem to trochę na wyczucie.
    Trochę jest inaczej bo ja Internet mam z Netii po łączu telefonicznym.
    Netaia -> Router -> kabelek do 1 karty sieciowej w PC
    Miałem ustawione statyczne IP np. 192.168.1.7, maska 255.255.255.0, brama 192.168.1.1
    Ty będziesz musiał wpisać dane od Twojego usługodawcy Internetu.
    2 karta sieciowa -> kabelek do routera do portu LAN (nie WAN) -> do innych jego LAN podpiąłem jakiś komputerek i jeszcze jedno urządzenie sieciowe typu nas..
    Ja mam akurat router WRT54GS z radiówką, ale to w tej chwili nie ma znaczenia.
    Dla drugiej karty ustawiłem statycznie np. 192.168.1.90, maska 255.255.255.0, brama 192.168.1.1
    Wcześniej ten router przestawiłem w tryb Wireless Ethenet Bridge ( u ciebie chyba trzeba przestawić na bridge) no i wyłączyłem Server DHCP oraz ustawiłem go na 192.168.1.100, maska 255.255.255.0.
    W pierwszym moim PC (z dwoma kartami) i z Windows XP otworzyłem „połączenia sieciowe” zaznaczyłem dwie karty sieciowe i prawym klawiszem myszy z menu kontekstowego wybrałem „połączenie mostkowe”.
    Zrobił się mostek.
    I od tej pory wszystkie komputery widzą swoje zasoby oraz łączą się z Internetem.
    Dziwne tylko, bo moje wpisy poznikały i chyba mostek sieciowy dostał adres od pierwszego routera a u Ciebie nie będzie miał kto przypisać adresu. No chyba, że wtedy wybierzesz ten mostek i wpiszesz swoje ustawienia tak jak wpisuje się do karty sieciowej.
    Dla wszelkiego wypadku sprawdziłem: wpisałem dla mostku 192.168.1.7, maska 255.255.255.0, brama 192.168.1.1 i dalej wszystko działa, więc Ty też możesz spokojnie to zrobić, oczywiście wpisujesz dane uslugodawcy.

Pozdrawiam

0
  • #5 22 Wrz 2008 18:43
    kiko80
    Poziom 24  

FreQ napisał:
    mnie bardzo to złosciło bo router autentycznie mi spowalnia łacze.....

:?::?:
    Jaki router jakie ustawienia w nim

0