Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 3320 , podczs wydruku karetka staje w miejscu

22 Wrz 2008 16:30 4322 13
  • Poziom 9  
    czy ktoś miał uszkodzenia oki 3320 , podczas wydruku faktury w połowie karetka staje i zaczyna migać ALARM . papier jest ok , wałek i zębatki też,
    czy coś z głowicą się dzieje?
  • Poziom 16  
    a kaseta barwiąca? puść wydruk bez kasety. Czy zawsze w tym samym miejscu się zatrzymuje? Czy nigdy jednej strony nie potrafi wydrukować do końca? Czy karetka luźno się przesuwa? Czy selftest potrafi drukować?
    Miga alarm z jaką kombinacją lampek?(10,20,utl.prop itp)
  • Poziom 9  
    kaseta barwiąca nowa, nie zawsze w tym samy miejscu ,
    2 na jakieś 7 stron staje , karetka luźno się przesuwa.
    Oki ma już 11 roczek do tej pory nie było z nią problemu zębatki przeglądałem 3 razy w roku. Zastanawia mnie tylko głowica jeszcze nie zaglądałem do niej, może czas sprawdzić co w środku .
  • Poziom 20  
    Włacz drukarke, jeśli odrazu nie wyswietli sie alarm (oczywiście załaduj papier w tym celu) to postukaj w głowicę np grubszą stroną srubokręta i sprawdź czy rest jakaś reakcja jak naprzykład tem migający alarm. Jeśli tak to wskazywałoby to na zimne luty termistora w głowicy. A jeśli to nie to, to szukamy dalej.

• Poziom 31  
    Jeśli jest uszkodzona głowica to miga ,,menu,, Podmienił bym karetkę głowicy i sprawdził taśmę karetka-płyta główna.
  • Poziom 9  
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi karetki nie mam na podmianę, siedziałem nad nią prawie całą noc rozebrałem w mak po złożeniu druknęła bez problemu 3 fakt. i znowu to samo dusi się w połowie i miga ALARM nawet zaczęła brzęczeć karetka aż jej nie wyłączyłem. Pracuję na XP programik WF-MAG i z pod DOS duk czasami i to samo . Zakupie pwenie nową OKI 3320 tą na części zostawie
  • Poziom 23  
    a czy szyna karetki jest wyczyszczona i nasmarowana np.: olejem maszynowym ? jak jest sucha to chyba źle :). wyczyść benzyną i nasmaruj. Powinna śmigać aż miło . Pzdr
  • Poziom 16  
    ALKOHOLEM!!!!! Czyść alkoholem!! Benzynka jest dobra do motoru:) Kapnie na plastik i rozpuści!

No i z jaką kombinacją lampek miga alarm. Drukarka w ten sposób zgłasza błąd poszczególnych podzespołów. No i czy dłuższy selftest przechodzi sama.Bo może być tak,że drukujesz faktury z ramkami.Któraś igła (ramkę robiąca) jest już słabsza i przy ciągłej kresce,kiedy "szyje" niczym maszyna do szycia po prostu się czepia o taśmę barwiącą. Zrób wydruki "na sucho" bez kasety.
  • Poziom 23  
    vonKlauS napisał:
    ALKOHOLEM!!!!! Czyść alkoholem!! Benzynka jest dobra do motoru:) Kapnie na plastik i rozpuści!

No i z jaką kombinacją lampek miga alarm. Drukarka w ten sposób zgłasza błąd poszczególnych podzespołów. No i czy dłuższy selftest przechodzi sama.Bo może być tak,że drukujesz faktury z ramkami.Któraś igła (ramkę robiąca) jest już słabsza i przy ciągłej kresce,kiedy "szyje" niczym maszyna do szycia po prostu się czepia o taśmę barwiącą. Zrób wydruki "na sucho" bez kasety.
    co ty piszesz ? od kiedy benzyna ekstrakcyjna rozpuszcza plastik ? koła zębate itp w maszynach się czyści.

edit. rys57
  • Poziom 20  
    laserjack napisał:
    Jeśli jest uszkodzona głowica to miga ,,menu,, Podmienił bym karetkę głowicy i sprawdził taśmę karetka-płyta główna.

Jesteś pewny ze menu a nie alarm? Bo mi sie wydaje że alarm ale już jakiś czas nie reperowałem, wiadomo, szkoła itp ale dałbym sobie rękę uciąć że miga alarm.
  • Poziom 9  
    Faktycznie bez kasety dobrze drukuje a co do wydruku FV są ramki i gubi się przy ramce ,na ramce przesowa pionowe linie o jedno miejsce w lewo lub w prawo staje miga ALARM i pali się POWER, HSD z PROP. Stanęła dopiero po 15 wydruku FV i PZ .
  • Poziom 10  
    Za ciężko jej po prostu. Rozebrać karetkę, wymyć, wyczyścić, nasmarować wazelinką.
  • Poziom 21  
    wyjmij głowice z drukarki i zobacz czy któraś z igieł nie wystaje więcej niż pozostałe jesli tak to masz uszkodzoną igłe i zaczepia albo o składankę albo taśma się nie przesówa i ma wózek za ciężko ( lasrejak ma racje co do uszkodzenia głowicy pali się menu nie alarm)