Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanier 5622 / Ricoh Afficio 1022 zespół bębna + papier

23 Wrz 2008 15:49 3120 17
  • Poziom 10  
    Witam.
    Posiadam ww kopiarke.
    Działała super, ale od pewnego czasu zaczęła zgłaszć zacięcie papieru.
    Okazało się, że kartki nie "wychodzą" na zewnątrz tylko nawijają się na wałek w unicie.
    Co może być tego przyczyną ?
    Mam też uszkodzony najprawdopodobniej zespół bebna, gdyz kartki jak już wyjda na zewnątrz to są brudne z tonera - czy to może być też przyczyną tego zawijania na wąłek ?
    Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Na jaki wałek w unicie? Podejrzewam że kopiarka jest zasypana tonerem (przedozowana) i nadmiar tonera powoduje klejenie kartek do wałka grzejnego w unicie zgrzewającym kopie.
    Wyczyść, zmniejsz dozowanie lub zespół bębna (bęben i deweloper) i jak będzie potrzeba wałek grzejny i odrywacze.

C.
  • Poziom 20  
    dokładnie tak jak przedmówca z tego co zrozumiałem wnioskuje że masz obklejony teflon i tyle , z tym że to może być spowodowane nie tyle przedozowaniem co nieoryginalnym teflonem , bo lubią się obklejać
  • Poziom 10  
    Witam
    Dziekuje za Wasze sugestie.
    Kopiarka rzeczywiście zasypana jest tonerem - kartki puki wychodziły to były brudne z tonera, a wałek teflonowy (orginalny) jest obklejony kartkami.
    Inna sprawa, że przez 40.000 kopii nic przy niej nie robiono.
    Możecie mi poradzić co w niej jeszcze powymieniać prócz tego co kolega napisał i czy radzicie stosować orginalne części lub zamienniki ?
    Dziekuje
  • Poziom 29  
    Witam

Myślę że na pewno czeka Cię wymiana tonerka na oryginalny. Dla spokoju nie bawiłbym się w wymianę elementów w module(bęben, listwa,nośnik ew ładowanie) tylko całe PCU no i zobacz w jakim stanie jest teflon - jak jest oblepiony w tonerze to możliwe że nie będzie już sprawny - razem z teflonem rolka czyszcząca docisk. Zobacz na koniec w jakim stanie jest rolka transferowa - ta gąbczasta na klapie.
    No i porządna konserwacja !

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Toner wymienilem na orginalny.
    Zawinięte kartki z wałka usunąłem - rzeczywiście były pobrudzone tonerem i posklejane.
    Wyjąłęm deweloper, rozłożyłem ile mogłem i wszystko wyczyściłem wraz z usunięciem tonera ze środka.
    Poskładałem wszystko, odpaliłem maszyne no i ...
    Papier bierze ok, nie nawija na wałek, nie brudzi bo nie ma czym ...
    Sęk w tym że nie nabiera tonera i nie wyświetla kontrolki o braku tonera, a kartki oczywiście wychodzą całe białe ....
    Tak jakby maszyna nie wiedziała, że nie ma tonera w środku ...
    Zrobiłem inicjacje dewelopera, najpierw nie chciała pójść, ale doczytałem, że trzeba z tyłu zębatkę dać w takie połozenie aby wciskała czujnik.
    Po tej operacji wyskoczył SC392 i nie mogę go usunąć :(((
    Po lekturze innych postów sprawdzałem sprężynę na klinie z tyłu, ale nie jest zatarta.
    W manualu jest:
    "If the machine does not detect the ID sensor pattern, SC 392 will be generated."
    ... i tak sie też dzieje.

PLEASE HELP !!!
  • Poziom 15  
    Witam
    Rozumiem, że usunąłeś toner z developerem, i tu nasuwa się pytanie -czy zasypałeś kopiarkę nowym developerem (developer to taki specjalny proszek a nie wywoływaczka), bo jeśli nie to niestety nie będzie kopii.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Kup nowy deweloper i najlepiej bęben z listwą , poczytaj serwisówkę i będziesz wiedział gdzie to wsypać i jak zainicjować.

C.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Definitywnie :) ! Pozostanie Ci jeszcze kwestja wałka górnego i separatorów (utrwalania).

C.
  • Pomocny post
    Oczywiście że ten moduł będzie dobry.sc392 napewno zniknie po zainstalowaniu nowego zespołu wywoływania. błąd ten wyskakuje bo jak wynika z tego co piszesz nie masz dewelopera.
    A swoją drogą to masz wielką fantazję próbujac zrobić coś o czym chyba nie masz żadnego pojecia. Próba robienia kopii na tej maszynie bez developera to obrazowo ujmując jak jazda samochodem bez oleju w silniku.
  • Poziom 10  
    Jeszcze raz dziekuje za Wasze sugestie i uwagi.
    Pan Janusz.P pewnie ma racje co do mojej fantazji, ale ...
    Gdy maszyna zaczęła sie psuć po zwykłej wymianie tonera to oczywiście w pierwszej kolejności zadzwoniłem do serwisu - notabene takiego w którym od 1992 roku kupuję kserokopiarki i serwisuje dotychczas tylko u nich.
    Okazało się, że 5 dni wcześniej skończyła się gwarancja na ksero i Pan z serwisu po 5 minutach stwierdził :
    do wymiany zespół bębna - cena 850 netto
    odrywacze 5 szt. - 50 netto
    oczywiscie do tego wszystkiego robocizna i dojazd - 130 netto.
    Lekko mówiąc sie wnerwiłem i zacząłem szukać ...
    Z Waszą pomocą może się okazać, że skończy się na wymianie cytowanego wyżej modułu za ... 630 brutto !!!
    Pewnie powiecie że każdy chce życ - racja, ale 17-letniego stałego klieta chyba się nie traktuje w ten sposób
    Pozdrawiam i licząc na dalszą pomoc z góry dziękuję
  • Poziom 29  
    Witam

Ceny raczej nie z kosmosu - jeśli autoryzowany serwis to tyle to kosztuje. Co do upustu dla stałego klienta - zawsze trzeba się upominać a na pewno coś z ceny się ugryzie.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam ponownie
    Zamówiłem ww. moduł bębna + odrywacze/separatory wałka.
    Jeśli dobrze czytam to wg serwisówki czujnik w maszynie powienien wykryć nowy PCU poprzez inne położenie początkowe zębatki z tyłu PCU i ona sama ustawi i sprawdzi sobie TD sensor oraz ID sensor.
    A więc po włożeniu nowego zespołu nic więcej nie trzeba ustawiać ?
  • Pomocny post
    Tylko wyczyść kopiarkę przed zainstalowaniem unitu. A wałka górnego nie zamawiałeś? A co do inicjalizacjii, to powinna sama wszystko ustawić.

C.
  • Poziom 10  
    Myślę, że kartki kleiły się do wałka na skutek przedozowania tonera - te które wyszły na zewnątrz wręcz brudziły tonerem, dlatego na razie zostawię stary wałek (mówię o "Wałek teflonowy (Górny / Grzejny) HOT ROLLER" w fuserze ).
    W środku wszystko jeszcze raz poodkurzam - trochę martwi mnie opór przy zamykaniu wózka z butlą tonera. Mimo, ze docisnę go do końca to ciężko zamyka się zielona dźwignia (bodajże toner hopper) - przedtem jakoś nie zwróciłem na to uwagi.
    Pozdrawiam

D.

Dodano po 7 [minuty]:

cefram napisał:
    Witam

Ceny raczej nie z kosmosu - jeśli autoryzowany serwis to tyle to kosztuje. Co do upustu dla stałego klienta - zawsze trzeba się upominać a na pewno coś z ceny się ugryzie.

Pozdrawiam

Tak tez zrobiłem
    Podałem nawet Panu z serwisu link do modułu za 518 netto, ale serwis nie zszedł z ceny uważając, że oni te części kupują drożej...
    Cóż ... ja w 30 minut znalazłem to o ponad 300 zł. netto mniej, a serwis chyba wyodzi z założenia, że po co szukać tanio jak można kupić i sprzedać drogo.

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Witam

Jeśli serwis jest autoryzowany i chce nim dalej być to niestety możliwe że kupując np w Ricohu Polska płaci tak wysokie ceny za moduły. Tak to teraz wygląda :(

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam Sz. Kolegów
    Dzisiaj kurier dostarczył moduł bębna.
    Po usunięciu wszystkich zabezpieczen i włożeniu do maszyny ... działa az miło :D
    Jeszcze raz wielkie dzięki za okazaną pomoc.
    Pozdrawiam
    D.