Witam,
Posiadam nietypowy wyświetlacz VFD alfanumeryczny, 2x40 znaków, Futaba, M402SD06F. Po długim szukaniu w necie udało mi się tylko na podstawie porównań do innych choć odrobinę podobnych wyświetlaczy dojść na zasadzie eksperymentów, że zasilany jest napięciem +5V
Próbuję go wysterować z jakiegoś dowolnego procka AVR.
Po podłączeniu zasilania pokazuje się tylko kursor na pierwszym znaku.
Po dalszych poszukiwaniach udało mi się też wyeksperymentować, że połączenie pinu 25 i 26 w całym 34pinowym konektorze powoduje, że załącza się wewnętrzny test wyświetlacza i ładnie pokazuje wszystkie znaki. To narazie o tyle dobrze bo widać, że ładnie działa.
Na podstawie kolejnych porówniań doszedłem, że nie jest sterowany zgodnie ze standardem jak w typowych wyświetlaczach LCD, tylko poprzez własną magistralę danych D0..D7 i jakieś sygnały sterujące ale też chyba - i to napawa mnie nadzieją - poprzez łącze RS232
Nawet wiem chyba który pin na konektorze jest wejściem RxD
Problem tylko w tym, że nigdzie nie mogę się jakoś dokopać do jakichkolwiek informacji n/t sterowania poprzez właśnie RS232
może ktoś mi jakoś pomóc? może jakiś link pożyteczny gdzieś ? albo jakieś własne doświadczenia? sugestie?
będę wdzięczny za cokolwiek
pozdrawiam
Posiadam nietypowy wyświetlacz VFD alfanumeryczny, 2x40 znaków, Futaba, M402SD06F. Po długim szukaniu w necie udało mi się tylko na podstawie porównań do innych choć odrobinę podobnych wyświetlaczy dojść na zasadzie eksperymentów, że zasilany jest napięciem +5V
Próbuję go wysterować z jakiegoś dowolnego procka AVR.
Po podłączeniu zasilania pokazuje się tylko kursor na pierwszym znaku.
Po dalszych poszukiwaniach udało mi się też wyeksperymentować, że połączenie pinu 25 i 26 w całym 34pinowym konektorze powoduje, że załącza się wewnętrzny test wyświetlacza i ładnie pokazuje wszystkie znaki. To narazie o tyle dobrze bo widać, że ładnie działa.
Na podstawie kolejnych porówniań doszedłem, że nie jest sterowany zgodnie ze standardem jak w typowych wyświetlaczach LCD, tylko poprzez własną magistralę danych D0..D7 i jakieś sygnały sterujące ale też chyba - i to napawa mnie nadzieją - poprzez łącze RS232
Nawet wiem chyba który pin na konektorze jest wejściem RxD
Problem tylko w tym, że nigdzie nie mogę się jakoś dokopać do jakichkolwiek informacji n/t sterowania poprzez właśnie RS232
może ktoś mi jakoś pomóc? może jakiś link pożyteczny gdzieś ? albo jakieś własne doświadczenia? sugestie?
będę wdzięczny za cokolwiek
pozdrawiam