Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trilux TAP 2105 T1 z uszkodzonym zasilaczem nie działa.

28 Wrz 2008 16:48 3300 6
  • Poziom 23  
    Cześć. Mam problem z Trilux TAP 2105 T1. Dostałem go martwego. Wymieniłem uszkodzone: bezpiecznik, T601 ,rezystory R611- 330k, R607-47 oraz profilaktycznie wszystkie elektrolity z zasilacza. Po wymianie tych elementów już nie uszkadzało bezpiecznika i zaczęła sie świecić już dioda czerwona czuwania tv. Obecnie jest napięcie +118V;+33;+16;+5. Niestety nie ma napięć 12V i 8V. Stabilizator IC603-LM317 jest sprawny podobnie stabilizator IC602-LM7808. Rezystory R622 oraz R623 również sprawdziłem i są dobre. TV włączałem włącznikiem głównym oraz przyciskiem P+ na przodzie telewizora. Czy jest możliwość że tylko pilotem można włączyć ten TV i że już jest sprawny?? Proszę o pomoc kolegów. Podaje linka do schematu przetwornicy - nie potrzeba punktów żeby go ściągnąc : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...t=trilux&sid=efc13bcbf2b04ad37139d359c9b511c6
  • Poziom 17  
    8 i 12V jest dopiero po załączeniu do pracy. Napięcie załączające ON/OFF wychodzi z n.41 procesora przez R545 i tranzystor T508. Dopiero wtedy do nóżki IC603 LM317. Musisz sprawdzić czy ono się zmienia.
  • Poziom 23  
    Po włączeniu tv przyciskiem power zaświeca się diodka czerwona. Następnie przy próbie uruchomienia przyciskiem P+ telewizor nie reaguje. Czy triluxa da się włączyć tym przyciskiem P+ czy tylko pilotem?? Razem z tv dostałem pilot uniwersalny i zaczynam myśleć że to jego wina- niewłaściwy kod. Sprawdziłem sygnał włączenia na tej nóżce procka i nic się nie zmienia. Ale wydaje mi się że nie jest to wina procka. Pilot to RM-788. Wie ktoś jaki kod dotyczy triluxa??
  • Poziom 43  
    Po prostu zewrzyj nogę 41 IC501 do masy i przekonaj się czy wszystko /poza pilotem ew./ zadziała.
  • Poziom 23  
    Tak ten sposób zadziałał. Mieliście rację tv jest już ok tylko ten pilot widocznie ma wprowadzony zły kod. Dziękuje za pomoc ! Szukałem kodów na internecie do tego pilota RM-788 ale bezskutecznie. Posiada ktoś rozpiske kodów do tego sprzętu ??
  • Poziom 43  
    Zapewne Triuxa nie znajdziesz w wykazie. Przeszukaj kody w opcji "programowanie nieznanego kodu". Znajdziesz pewno kilkanaście bo to klasyczny RC5.
    Na wypadek gdybyś nie wiedział jak programować:
    www.poltronic.com.pl/photo/_pdf/URC22.pdf

Ciekawe swoja drogą jak szukałeś?
  • Poziom 23  
    W google.pl wpisywałem : RM-788 to oznaczenie które podaleś - jak do niego doszedłes?? Sprawę z pilotem rozwiązałem poprzez wyjęcie i powtórne włożenie baterii. Załapał od razu bez żadnego wpisywania kodu. Dziekuje wszystkim za pomoc. Tv naprawiony i działa :)