Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja gazowa BRC w Citroen Xsara PIcasso 1.8 16V 2005 r

01 Paź 2008 09:56 8012 4
  • Poziom 2  
    Pomocy
    dwa miesiące temu założyłem instalację gazową BRC w Citroen Xsara Picasso 1.8 16V 2005 rok.
    Regularnie co kilkadziesiąt kilometrów (po wygaszeniu) zapala się check engine "402 niewydolny układ katalizatora". Ostatnio spróbowałem jeździć wyłącznie na benzynie i też się zaświecił bład (ten sam). Wielokrotne regulacje w warsztacie który zakładał instalację gazową noc nie pomogły (pomimo szczerych chęci). Wiem że mam założony lubryfikator.
    Ostatnio mechanik wymienił mi (próbnie) sondę, ale jest to samo.
    Pomocy !!!
  • Poziom 12  
    oznacza to że twój katalizator działa już na ostatnich nogach i jest do wymiany
  • Poziom 2  
    Czy to możliwe aby katalizator był do wymiany w samochodzie 3 letnim z przebiegiem 45000 km ?
  • Poziom 15  
    witaj! piszesz że masz założoną instalację BRC ale jaką zwykłą czy sekwencję bo niebardzo można ci pomóc bez tych informacji
  • Poziom 2  
    Jest to instalacja sekwencyjna. Dodatkowo założono lubrikator.
    Jestem już przygotowany (przez instalatora gazu) na wymianę sondy lambda lub katalizatora, jednak obawiam się czy sytuacja "nie powtórzy się" po wymianie na nowy jednego z tych urzadzeń, tzn. czy przyczyna ponownego uszkodzenia jednego z tych urządzeń nie bezie leżał a poz stronie instalacji gazowej ?. Niestety nie zna się na tym na tyle, aby taką możliwość wykluczyć.