Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak znaleźć hotbirt-a

martinus83 01 Paź 2008 10:37 2505 8
  • #1 01 Paź 2008 10:37
    martinus83
    Poziom 11  

Witam!!
    Mam problem ze znalezieniem Hotbirta. narazie znalazłem astre-1. wyczytałem że powiniennem przesunąć kilka stopni talerz w prawo i tam będzie hotbirt. Na jakim kanele telewizyjnym powiniennem to zrobić? Powiem jeszcze że do odbioru urzywam fergusona AF-1018SE . talerz jest z tych większych jak do odbioru Canal+HD, a konwekter uniwersalny samsunga.Ferguson juz nie był używany od 2 lat więc większość programów jest zakodowana. pytanie teraz które będą działąły tak abym ustawił sygnał.

• #2 01 Paź 2008 11:02
    zendar
    Poziom 16  

Włącz TVpolonia (tylko tą z hotbirda) ewentualnie polsat2, i lekko, malutkimi wręcz drgnięciami, przesuń w prawo, aż złapie obraz. Po każdym przesunięciu chwilę zaczekaj, ferdki lubią się chwilę zastanowić zanim złapią obraz.

Możesz też wejść w menu/poziom sygnału i naprowadzać się z pomocą drugiej osoby.

Satelity

• #3 01 Paź 2008 11:04
    Mar$
    Poziom 21  

Witam , jeżeli na liście kanałów masz Polonie 11488MHz polaryzacja H
    to ustaw na tym kanale i obracaj delikatnie w prawo powinno złapać ten kanał .
    Powodzenia

• #4 01 Paź 2008 13:02
    martinus83
    Poziom 11  

TAk zrobiłem wszedłem do menu/poziom sygnału ustawiłem na TV Polonia i siła sygnału jest 89% a jakość 92%. wyszykałem później automatycznie wszystkie kanały znalazł różne polskie i inne ale nie obrazu , pisze że "serwis nie odpowiada". wczym tkwi problem? co mam dalej robić. wydaje mi się że jestem ustawiony na hotbirdzie bo jest dużo TVN.

• #5 01 Paź 2008 13:25
    zendar
    Poziom 16  

Chyba jesteś na innym satelicie, i być może musisz uaktualnić transpondery.

Najlepiej jakbyś wgrał sobie kabelkiem aktualną listę kanałów. Tak na marginesie bez w miarę świeżego softa dużo tracisz.

Doraźnie spróbowałbym włączyć kanał 4funTV, on ma dośc stare parametry, i na nim próbować złapać sygnał.

Ustaw antenę na południe i ruszaj delikatnie małymi skokami.
    W pionie, jeżeli masz podziałkę, powinno być ok 30-33 stopnie.

• #8 01 Paź 2008 19:02
    martinus83
    Poziom 11  

ale tu mam problem kolejny, robie tak jak jest w instrukcji aby wgrać softa i niemoge. liste kanałów udało mi sie wgrać. A co do wgrywania softa robie tak: oczywiście tuner wyłaczony z sieci
    ale podpięty pod kompa. uruchamiam program "Arioner"szukam plik z rozszerzeniem .auc czyli soft wybieram COM1 zresztą i COM2 też sprawdziłem nawszelki wypadek i naciskam klawisz do przesyłania.
    jeśli ustawie COM1 w programie i włacze urzadzenie do sieci to na monitorze wyskakuje mi okno "Downloand Fail" a gdy ustawie COM2 to wtedy po podłaczeniu do sieci nic się nie zmienia nic nie wyskakuje rzadne okno. i całyczas jest ten sam napis pod tym przysciskiem uruchamiajacym przegrywanie. z czym jest problem. A 2 problem to po wgraniu listy programów w menu pojawiło mi się jakieś hało i do ustawień anteny nie mogę wejść jaki może być kod? wszystko brałem ze strony fergusona,.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson