Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router Edimax nie reaguje po próbie upgreadu. Pomocy

Ruff_Ryder 04 Oct 2008 17:14 2297 7
 • #1
  Ruff_Ryder
  Level 11  
  Witam. Posiadam router Edimax BR-6215Srg i chciałem dokonać upgreadu firmware lecz nie był on pobrany ze strony producenta. Po próbie przeprowadzenia upgreadu router przestał reagować tzn. Wykrywa podłączenie kabla sieciowego ale nie przydziela adresu i nie moge dostać sie do panelu konfiguracyjnego. Na routerze świecą się diody ale nie w sposób w jaki powinny. Dioda PWR mruga równocześnie z diodami portów USB a dioda WLAN swieci non stop. Jak można przywrócić oryginalny firmware lub wgrać ten ze strony producenta? Dodam iż przytrzymywanie przycisku Reset nie daje efektów. Prosze bardzo o pomoc.
 • #2
  Ficu
  Level 31  
  Spróbuj ustawić adres IP ręcznie np. jeżeli router ma fabrycznie 192.168.1.1 to ustaw 192.168.1.2 w komp. Potem puść pinga, jeżeli odpowie to wyślij mu firmware poleceniem:
  Code:
  tftp -i 192.168.1.1 put C:\...

  Gdzie C:\... tam ścieżka do pliku.
 • #3
  Ruff_Ryder
  Level 11  
  Próbowałem już tego sposobu i router nie odpowiada na pingi tak jakby nie posiadał adresu IP. Na obudowie jest adres MAC i więc może istnieje mozliwość przesłania firmware na adres MAC a nie IP. Wie ktoś może w jaki sposób to zrobić bądź zna inne rozwiązanie oprócz serwisu?
 • #4
  chmuri
  Level 18  
  próbowałeś sie telnetować na router?
 • #5
  Ruff_Ryder
  Level 11  
  Nie bardzo wiem jak to uczynić. Mam Putty-ego ale tam chyba nie mozna wpisac adresu fizycznego urządzenia. Prosze o instrukcje jeśli można.
 • #6
  chmuri
  Level 18  
  a na adres domyślny routera??
 • #7
  naitsyrk
  Level 14  
  Adres domyslny tego routera to 192.168.2.1
  login : admin
  hasło 1234

  jESLI TO NIE POMOŻE SPRÓBUJ ZROBI TWARDY RESET:) Nacisna reset i trzyma przez kilkadziesiąt sekund a pozniej spróbowa ponownie wejsc na ten adres

  ...a i bym zapomniał ustaw w komputerze adres IP na sztywno np. na 192.168.2.100 ponieważ domyślne router ma wyłączone DHCP
 • #8
  Ruff_Ryder
  Level 11  
  Niestety pingi na adres domyślny 192.168.2.1 nie dają rezultatu nie otrzymuje żadnej odpowiedzi. Próbowałem wysyłać firmware na ten adres mimo to i nic. Oczywiście ustawiałem swoje IP na odpowiednie i nic.